ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Attālinātā nodarbība: LU Astronomijas Observatorija simts gados (208/0)


Publicēts: 20.05.2021

Liepājas Raiņa 6.vidusskola aicina skolēnus no visas Latvijas un astronomijas entuziastus uz "Astronomijas Skolas" attālināto nodarbību Zoom platformā. Tā notiks piektdien, 21.maijā plkst. 15.00. Temats: Latvijas Universitātes Astronomijas Observatorija simts gados.

Vada: Ilgonis Vilks, Latvijas Universitāte, Astronomijas Institūta pētnieks

Latvijas Universitātes (LU) Astronomijas institūts (AI) ir Latvijas Universitātes zinātniskais institūts, kurš veic starptautiska līmeņa fundamentālus un lietišķus pētījumus astronomijā, ar to saistītajās starpnozarēs, kā arī veic pētījumus, kuri ir saistīti ar Zemes mākslīgo pavadoņu jeb satelītu lāzera mērījumiem un ar to saistītām tehnoloģijām.

Institūtam ir divas observatorijas – Astrofizikas observatorija Baldonē, Riekstukalnā un Fundamentālā Ģeodinamiskā stacija Rīgā, LU Botāniskā dārza teritorijā. Baldones Astrofizikas observatorijā ir Šmita sistēmas teleskops ar galveno spoguli 1 metra diametrā, bet Ģeodinamiskajā observatorijā – teleskops LS-105 ar 1 m galveno spoguli. Observatorijas ir apgādātas ar modernu aparatūru un sekmīgi piedalās starptautisku projektu realizācijā. LU Botāniskā dārza teritorijā Fundamentālā stacija veic regulārus satelītu lāzerlokācijas mērījumus un ir Starptautiskā lāzerlokācijas dienesta (International Laser Ranging Service (ILRS)) sastāvā. Vairākiem Baldones Astrofizikas observatorijā atklātajiem asteroīdiem ir doti ar Latviju saistīti nosaukumi.

Attālinātās Zoom nodarbības Zoom saite:

Join Zoom Meeting : https://us04web.zoom.us/j/3081909887?pwd=WWhLbDh0QkJ5TlE4NW9qUTh1TnBTUT09

Meeting ID: 308 190 9887
Passcode: Hfr73z

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
  • * 14.08.2021 - Ērglis 2021