ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Aicinām pieteikties “FIZMIX Eksperiments” konkursam! (1024/4)


Publicēts: 23.01.2019

No 21. janvāra Latvenergo aicina pamatskolēnus un skolotājus pieteikties Fizikas gada vērienīgākajam notikumam – “FIZMIX Eksperiments” konkursam, kas noslēgsies ar Latvijas fizikas svētkiem 11. maijā. Valsts izglītības satura centrs 2018./2019. mācību gadu pasludinājis par Fizikas gadu, tādējādi pievēršot pastiprinātu uzmanību fizikas apguvei. Konkurss, kā galvenais Fizikas gada notikums, popularitātē audzis ik gadu, pērn sasniedzot rekordlielu komandu pieteikumu skaitu – katra ceturtā Latvijas skola.

“Fizikas gadā īpaši jānovērtē skolotāju loma fizikas apgūšanā. Tā kā fizika nav priekšmets, kuru var apgūt bez priekšzināšanām jebkurā vecumā, ir būtiski, ka interese par to tiek raisīta jau pamatskolā. Konkurss “FIZMIX Eksperiments” ir svarīgs skolotāju un skolēnu atbalsts mācību procesā, jo caur aizraujošu konkursu, kurā var iegūt zināšanas un arī vērtīgas balvas, bērni saglabā interesi par šo priekšmetu. Skolotāji tic, ka dalība konkursā var kļūt par skolēna karjeras izvēles pagrieziena punktu, un to pierāda arvien pieaugošais komandu pieteikumu skaits,” stāsta AS “Latvenergo” izpilddirektors Āris Žīgurs.

Lai piedalītos konkursā, līdz 8. februārim www.fizmix.lv/eksperiments portālā jāreģistrē komanda, kurā ir  pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs-konsultants. No 11. februāra līdz 22. martam norisināsies atlases neklātienes kārta, kurā būs jāveic aizraujoši uzdevumi un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa finālā Rīgā, kas notiks 11. maijā FIZMIX fizikas festivāla laikā. Iepazīties ar konkursa nolikumu iespējams šeit: https://www.fizmix.lv/eksperiments/nolikums. Konkursā uzvarēs 7 komandas, kas saņems vērtīgas balvas no sadarbības partneriem un iegūs ceļazīmi uz piedzīvojumiem bagātu vasaras nometni.

Šogad un turpmāk “FIZMIX Eksperiments” skolēnus aicinās padziļināti pētīt kādu fizikas elementu. Par šī gada centrālo tēmu izvēlēts LAIKS - galvenais mērīšanas sistēmas elements un viens no fizikas pamatelementiem. Laiks vienmēr ir bijis konstants, bet mūsdienās tas ir ieguvis teju paradoksālu nozīmi. Straujāka ikdiena un spraigāka dzīve arvien biežāk liek uzdot jautājumu “Kur pazūd laiks?”. Atbildes tiks meklētas konkursa 24. sezonā.

“FIZMIX Eksperiments” konkurss arī šogad tiks pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu savās pašvaldībās.

Latvenergo

Komentāri

 1. cydonia tieši 23.01.2019 domāja šādi:

  saprotu, ka ne par to te jautājums, tāpēc komentārs nedaudz līdzinās trollēšanai.

  vismaz man, (dziļi personīgi), laiks ir visnesaprotamākais fizikas jādziens. es nesaprotu, kas tas ir, kur radies, kāpēc tas ir vienvirziena, un vai tā tiešām ir? es saprotu, ka laiks ir šī universa fundamentāla sastāvdaļa, ka no mūsu viedokļa tas šķietami sakārto universa stāvokļus chronoloģiskā secībā. un dara to ar pārsteidzoši lielu takts frekvenci 1/tP. mēs varam laiku staipīt no 0 līdz c, bet mēs to vienmēr pieņemam kā kaut kādu aksiomu, kas nav nedz jāizskaidro, nedz jāpierāda. man jebkurš mēģinājums domāt par "kas ir laiks?" neglābjami liek iedomāties par "lietām" ārpus laika un kā tās ietekmē to ko mēs novērojam un piedzīvojam šeit.

  :-/

 2. Redaktors tieši 23.01.2019 domāja šādi:

  Man telpa (Visums vai Visumu kopums) šķiet ne mazāk mulsinošs jēdziens.

 3. Interesents tieši 31.01.2019 domāja šādi:

  Radās jautājums. Vai es aizlidojot dzīvot uz citas planētas, nodzīvošu to pašu laiku, kas man bija atvēlēts uz Zemes? Jo smagi ķermeņi veido ap sevi laiktelpu, tātad vajadzētu būt kaut kādām citam laikā ritējumam, ja tā planēta masīvāka, jebšu kļūdas?

 4. Redaktors tieši 1.02.2019 domāja šādi:

  Laika ritējums visticamāk būs relatīvs attiecībā pret atskaites punktu. Piemēram, ja tev ir dvīņubrālis, kas paliek dzīvot uz Zemes, bet tu aizbrauc dzīvot uz Jupiteru (mākoņos), tad viņam laika ritējums attiecībā pret tavējo būs ātrāks.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!