ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

10 baušļi kosmosa iekarotājiem (3599/0)


Publicēts: 14.01.2010

Baušļi ir ideālisma iemiesojums. Gan tie 10, kas atrodami Bībelē, gan šie 10, kas paredzēti starpzvaigžņu ceļotājiem, galaktisko impēriju kareivjiem un kosmosa pētniekiem un iekarotājiem. Tāpat kā kristiešu baušļi, arī šie noteikti jūs darīs par labākiem cilvēkiem, bet to regulāra neievērošana novedīs pie liela posta un nebeidzama kara.

1. Tev nebūs apdzīvot citu planētu, uz kuras pastāv makroskopiskas dzīvības formas.
Tev nebūs pakļaut, iekarot un kolonizēt. Mikroskopiskās dzīvības formas varētu neņemt vērā, jo no orbītas tās ieraudzīt būs pagrūti, bet arī ar to ir jaapietas uzmanīgi, jo mikroskopiskās formas var būt bīstamas jūsu veselībai. Ja mikroskopiskās dzīvības formas mēdz dzīvot kolonijās, tās jāuzskata par makroskopiskām. Tātad, ja jūs redzat dzīvības pazīmes no orbītas, nesteidzaties šo planētu sev pakļaut.

2. Tev nebūs apbruņot vairāk kā 1% no kosmosa kuģa apkalpes.
Šis bauslis nozīmē, ka nav ko nodarboties ar ieroču izplatīšanu nedz starpplanētu, nedz starpzvaigžņu, nedz starpgalaktiskā mērogā. Karš ir bīstama un nelāga padarīšana. Tā kā ieroči tomēr reizēm ir vajadzīgi, 1% apbruņotas apkalpes par sliktu nenāks.

3. Tev nebūs pamest kosmosā lietas, kas nedarbojas un kurām tur nav jābūt.
Mēs esam pieķēzījuši Zemes apkārtni, mācīsimies no tā un kļūdas neatkārtosim.

4. Tev nebūs aizvest kosmosā vairāk kā 5% no dzeramā ūdens, kas atrodas uz kosmiskā objekta.
Apkalpei vajadzēs ūdeni, lai dzīvotu. Tomēr jāatceras, ka ūdens resursi ir ierobežoti ne tikai uz Zemes, bet uz ikviena objekta kosmosā. Ar ūdeni nevar šķērdēties. To vajag taupīt, pārstrādāt un lietot atkal un atkal. Ja nu degviela kādreiz tiks ražota no ūdens, tad jāizvēlas dzeršanai nederīgais resurss.

5. Tev nebūs atteikt cilvēkiem piedalīšanos kosmiskā misijā, ja viņi pieder citai rasei, reliģijai, dzimumam vai seksuālajai orientācijai.
Jebkura veida rasisms un aizspriedumi noved pie konfliktiem. Kosmosa iekarotāju ērā tādi nav vajadzīgi. Protams, reliģiskās organizācijas noteikti gribēs savu teritoriju, bet diezvai būtu loģiski atteikt cilvēkiem pievienoties kosmosa apguvējiem, ja viņiem ir nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Tās ir daudz vērtīgākas par jebkuriem aizspriedumiem. Kosmosa apguve varētu mums iemācīt lielāku iecietību vienam pret otru.

6. Tev nebūs apdzīvot citu dzīvību uzturošu sistēmu vai sistēmu, kas ir spējīga uzturēt dzīvību, uz citu būtņu rēķina.
Nebūsim kā "Neatkarības dienas" citplanētieši, kas kā siseņi pārlido no planētas uz planētu un iznīcina gan tur dzīvojošos, gan pašas planētas. Izmantosim prātīgi resursus uz savas planētas un tikpat saudzīgi izturēsimies pret citām planētām, vēl jo vairāk, ja tur ir kādas būtnes, kuras šo planētu jau apdzīvo.

7. Tev nebūs izmantot vairāk kā 0,01% no Saules sistēmas resursiem gada laikā, sākot no 2010. gada.
Šī baušļa pamatā ir pieņēmums, ka mēs ne pārāk ātri apgūsim ceļošanu ātrāk par gaismu. Attiecīgi Saules sistēma būs mūsu mājas vēl pietiekami ilgu laiku. Ja tiek pielietots šāds princips resursu izmantošanā, Saules sistēmā cilvēki varētu eksistēt vēl vismaz 10 000 gadus. To laikā cilvēce varētu būt iemācījusies ceļot ātrāk par gaismu, vai arī atjaunot resursus.

8. Tev nebūs izmantot vairāk kā 0,01% no Saules sistēmas resursiem gada laikā, sākot no 2010. gada.
Šis bauslis nodrošina to pašu eksistences iespēju, ko iepriekšējais.

9. Tev nebūs veikt nesabalansētu tirdzniecību ar citu apmetni kosmosā.
Šī principa mērķis ir novērst vietas izniekošanu. Piemēram, raktuves, kas tiek izmantotas un pēc tam pamestas. Kosmosa vislabākais pielietojums ir tā apdzīvošana, nevis iztērēšana. Sabalansēta tirdzniecība ar resursiem ļautu apmetnēm izmantot savas spēcīgākās puses, lai nostiprinātu vājākās.

10. Tev nebūs aprīkot kosmosa kuģus ar ieročiem, kas var caursist parasta kosmosa kuģa apvalku.
Kosmosa kuģi ir kā alumīnija kannas, kurās ir vienu atmosfēru liels spiediens. Caurums kuģī rada ievērojamu gaisa zudumu. Jā, ir iespējams bloķēt bojāto zonu, upurējot kādu kosmosa kuģa daļu un, iespējams, arī cilvēkus, bet tad apkalpei jābūt spējīgai reaģēt zibenīgi. Tādejādi pārāk spēcīgs ierocis ir potenciāls masu iznīcināšanas ierocis, ja tas tiek pavērsts un izšauts pret lielu kosmosa kuģi, kura apkalpe ir 1000 vai vairāk cilvēki. Pastāv citas metodes kā vājināt pretinieka kuģi, bojājot sistēmas, kuras nav kritiskas cilvēku dzīvībai.

Pieņemot, ka šo baušļu sastādītājs ir tikai cilvēks, tie ir subjektīva viedokļa izklāsts. Ikvienam no mums varētu būt savs viedoklis par to, kādiem vajadzētu būt kosmosa iekarotāju dzīves un darbības principiem.

Kā jums šķiet:

  1. Vai ar šiem baušļiem pietiek?
  2. Vai tie darbosies reālajā pasaulē?
  3. Vai sekošana šiem baušļiem neradīs draudus cilvēcei?
  4. Vai un kā jūs pārrakstītu šos principus?

Habitation Intention

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
  • * 14.08.2021 - Ērglis 2021