Rasas sildītāji (vai kā nu tos sauc)

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

Rasas sildītāji (vai kā nu tos sauc)

Postby x-f » 06 Jan 2012, 12:02

Sveiki!
Vai kāds ir mēģinājis pats izveidot sildelementus atsevišķām teleskopa daļām, lai izvairītos no problēmas ar rasu?

Man regulāri noraso okulāri un abi meklētāja gali, un tad priekšlaicīgi jāmet miers.

Esmu atradis dažas pamācības internetos, kur izmanto rezistorus. Tur arī ir formulas, lai aprēķinātu rezistoru parametrus, skaitu, jaudu, kopējo jaudu, taču man nav skaidrs, kāda būtu vēlamā sildītāja jauda – 15W? 5W? Cik vajag mūsu klimatiskajos apstākļos, kā to saprot?
Un vēl viens svarīgs jautājums – ko izmantot kā barošanas avotu? Auto akumulatoru nē, jo tādu nēsāt apkārt negribu. Gribētu kaut ko samērā nelielu, kas spētu izturēt līdz trim-četrām stundām. Vēlams ar regulējamu barošanu. Iedomājos par AA akumulatoriem, taču tad tos pašus jāsilda, citādi tie ar aukstumu slikti sadzīvo.

Vai kāds ir ko tādu mēģinājis DIY?
Vai tiešām jāsilda trīs-četrās vietās, lai izvairītos no rasas?
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Rasas sildītāji (vai kā nu tos sauc)

Postby Agnis » 13 Jan 2012, 16:11

Nav vienkāršāk nopirkt fēnu?
Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

Re: Rasas sildītāji (vai kā nu tos sauc)

Postby x-f » 13 Jan 2012, 23:44

Fēns palīdzētu uz kādu pusstundu, turklāt vispirms teleskopu jāaiznes tuvāk mājai, jānopūš ar fēnu un tad jānes atpakaļ pagalma vidū. Nu nē. Es gribu kaut ko, kas darbojas pats.

Taču es joprojām domāju par to, ideja nav pamesta. Sākumā biju plānojis izmantot rezistorus, tagad vairāk sliecos uz nihroma vada pusi, vieglāk un ērtāk darboties.
AA akumulatorus varētu ielikt putuplasta kastītē kopā ar karstu.. ēē.. aukstuma akumulatoru. Paietu divas, trīs stundas, līdz temperatūra nokristu līdz nullei un sāktu trūkt enerģijas. Ap to laiku nihroma vads tāpat būtu iztukšojis baterijas.

Kamēr vēl beidzot sagaidīšu vakaru bez mākoņiem, varbūt pat būs gatavs. :)
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda


Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron