1.STAR PARTY - 5.aprīlis LILASTE

Plānotie pasākumi, debess objektu vērošana

1.STAR PARTY - 5.aprīlis LILASTE

Postby valdis » 02 Jan 2008, 02:28

ZINĀMA STAR PARTY VIETA UN DATUMS
Pašlaik ir zināms datums, kad Star Party varētu notikt:

5. aprīļa (sestdiena) nakts uz 6. aprīli (svētdiena)

Vieta: Lilaste

No pulksten 19:00 līdz ...

Visi teleskopi laipni lūgti - jo vairāk jo labāk, jāparūpējas par siltu apģērbu un enerģijas nodrošinājumu saviem teleskopiem (ja tas ir nepieciešams).

Ko novērosim? Visus objektus, kas ienāks galvā un kas atradīsies labās pozīcijās debesīs.

Vienīgais nosacījums: skaidras debesis
Attachments
starparty.jpg
starparty.jpg (25 KiB) Viewed 18999 times
Last edited by Reist on 24 Mar 2008, 18:40, edited 16 times in total.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby māris2 » 03 Jan 2008, 02:03

Piedalos, protams. Lieliska iespēja gūt pieredzi un palūrēt caur dažādām trubām :) . Praktiski man būtu vienalga kur braukt, pat svarīgāka būtu kvalitāte (nu Madona vinnē pierīgu).
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

HeisĆ„Ā

Postby Snacke » 04 Jan 2008, 23:15

Tas pasākums jau ir noticies vai tikai briest vēl?
Snacke :D
Snacke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2007, 20:41
Location: Rīga

Postby valdis » 05 Jan 2008, 21:24

Snacke, jā, pasākums vēl tikai briest. :)
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

uhhh

Postby Snacke » 07 Jan 2008, 17:52

Es jau nobijos, ka festiņš būs palaists garām :DDDD
Gaidu ziņas par tālāko kustību :lol:
Snacke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2007, 20:41
Location: Rīga

Postby drago » 07 Jan 2008, 19:13

es domaa, ka pieriigaa buutu labaak.
turklaat arii vajadzeetu paardomaat shii star party meerkji un +/- programmu. taapat man nav saprotams, kaapeec meenesi jaaizsleedz - ta jau tas sanaaks tiirs deepsky party.
+veel februaaris tradicionaali latvijaa ir aukstaakais meenesis - man piemeeram seviskja vilinaajuma nav pie kaadiem -15 / -20 vai pat aukstaakaa laikaa, mosh pat veel ar braazmainu veeju pa nakti apkaart blandiities :D bet nu katram savs. debesis ziemaa, protams, labas un skaidras meedz buut, bet ja saakas salshana, neko daudz taapat neizskatiisi imho.
es pat labaak ieteiktu sakoncentreeties uz kaadu peec iesp plashaaku star party uz pavasara pusi - apriilis, marts. i veelarvien skaidras debesis meedz buut, i saliidzinoshi silts...
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Pierīga

Postby Snacke » 07 Jan 2008, 21:29

YOU, es arī laikam par pierīgu, jo laiciņš toč ir pavēs un ilgāk par 1h ārā, bez sildīšanāss, nevar izturēt.
A, kā parasti pie jums ntiek party, respektīvi programma. Cik gari ir novērojumi u.t.t.?
Snacke :lol:
Snacke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2007, 20:41
Location: Rīga

Postby hmmzis » 08 Jan 2008, 13:22

Miiliishi, astronomija ir saistiita ar gaidiishanu un lielu pacietiibu. Ar to mazuminju dreebeem ar cik juus uz darbu aizdrebinaties nepietiks, lai naktii seedeetu un mieriigi veerotu - IR JAAGJEERBJAS SILTI!!! LJOTI SILTI!!! (atvainojos par bljaustiishanos). Paskatieties kaa bljitkotaaji ir sagjeerbushies un tas ir prieksh dienas, kad sauliite vel muguru pasilda.

Kaajaas - pamatiigi ziemas zaabaki, ar biezu zoli. Kaajaas nekaadas sinteetiskaas zekjes, tikai un vieniigi vilnas, ja kaaja juutas briivi vel ar vienu paari, tad var uzvilkt otru mazliet lielaaku peec izmeera pa virsu, bet taa lai nekas nekur nespiestu. Kaajaas nekaadi dzhinsi (puush cauri un paaraak aatri samirkst arii -20graados), pirmaa kaarta - garaas siltaas apakshbikses, otraa kaarta izoleejoshas (no veeja un mitruma, un aukstuma) bikses. Sleepotaaju bikses ir ideaalas shim noluukam. Uz korpusa - pirmajaa slaanii (maika) izvairieties no kokvilnas, taalaakie slaanji ir vilnas un pliisha dzhemperi un jakas, jo vairaak slaanju jo labaak (buus pa siltu, varees novilkt). Virsuu kaartiiga ziemas jaka vai meetelis, veelams ar kapuci. Galva - ar kapuci vien nepietiks. Pirmajaa slaanii var likt vilnas miciiti, pa virsu ko biezaaku, kas aiztur veeju, ja veesi ar to, tad kapuci pa virsu. Rokaas - cimdi, veelams divslaanju vai pamatiigi vilnas duurainji. Ideaali ir tie ar atveramajiem galiem (saveejos ne par kaadu naudu nepaardoshu :) ), lai vieglaak okulaarus mainiit. Ja benjkjiitis uz kaa seezhat ir metaala, tad noteikti virsuu vajag kaadu izoleejoshu materiaalu (kaut tuuristu folliju 5 kaartaas salociitu).

Papildus tam, somaas (koferos vai vienkaarshi bagaazhniekaa) jaabuut liidzi kautkam eedamam (kurinaamais kjermenim) un termosiem ar siltiem dzeerieniem, lai kjermenis turaas silts.

Esmu bijis aaraa ziemaa arii -25 graados un nav ne vainas (ja ieveero to, kas augstaak rakstiits), skati ir kolosaali, jo viss mitrums kas bija gaisaa ir izsalis sarmaa, kas noziimee ideaalu caurspiidiibu - ideaalais laiks skatiities tos blaavos objektus, kas parasti tik viegli nedodas acii ;)

Veiksmi un izdoshanos, un skaidras debesis!!! :)


V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby māris2 » 09 Jan 2008, 17:10

Gribas cien.hmmzim piekrist. Tam tach jābūt ne-ikdienišķam piedzīvojumam ar afēras/medību azarta piegaršu!
Nepārvērtīsim to par kārtējo vakara amīšu sitkomu pie sava tv..

Es par Latgali.
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

Yehaa

Postby Snacke » 09 Jan 2008, 19:09

Skaidra bilde, īsi sakot velkam visu to, ko izmanto kalnu slēpotāji/tūristi + vēl pāris kārtas.
Līdzi vismaz 2L karstā dzēriena, šokolādes, etc.
Kā parasti pasākums norisinās- vakrā izpakojamies, darbojamies gar lēcām līdz aukstumu nevarma izturēt un naktī parkojamies prom. Jeb tiek īrēts kāds mazs viesu namiņš, kur var vēlāk sasildīties arī ar ko stiprāku un atkrist narārās līdz rītam? :lol:
Snacke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2007, 20:41
Location: Rīga

Next

Return to Publiski novērojumi, pasākumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron