Zemes vēsture

Viss, kas saistīts ar Saules sistēmu

Zemes vēsture

Postby martinez » 02 Mar 2010, 19:09

Labdien!
Es visulaiku tā arī pilnu zemes vēstures ainu nevaru salikt kopā. Ir pats sākums zināms un tad aiziet. Amerikā super vulkāns izvirda ap 680 miljonu gadu atpakaļ ,65 miljonu gadu atpakaļ meteorīts nokrita, kas dinozaurus iznīcināja. Tad ~ 150 miljonu gadu atpakaļ velviens meteorīts un 27000 gadu atpakaļ arī meteorīts nokritis. Ir kas uzskata kad 5000 gadu atpakaļ meteorīts nokritis tikai pagaidām tā vieta nav atrastā.
Ir pierādīts kad zemes poli ir mainījušies, bet tas noticis 1 miljona gada garumā. Kad tas īsti bijis nēesmu atradis nekur. Un vel vulkāni ik pa laikam izvirduši. Ledus laikmeti - ap 600 mijono , 40 mijono, 10 000 gadu atpakaļ. Un uz Zemes piecas reizes notikušas masveida sugu izmiršanas.
Redaktors varētu kādu rakstu par šo uzrakstīt. Re sūdi uz līdzenas vietas uztaisīti :twisted:

Man galvā neliek mieru, kad es noskatījos 2 radījumus pa Discovery vai NG.
Pirmais bija par Ēģiptes vēsturi. Īsti neceros datumu, bet ~ 9000 - 5000 gadi atpakaļ mainījās ļoti klimats un izveidojās Sahāras tuksnesis.
Otrais bija par Maijiem un viņu kalendāru, kur pētīja visu no zinātniskās puses. Un atklāja kad Andos zem ledus slāņa, kurš tagad nokūstot ir atrasta tieši 5000 gadu veca zāle. Tanī laikā tur strauji mainījās klimats uz aukstāku.
Tad jautājums kas varēja klimatu tā mainīt? Un vel pietam 2 kontinentos atšķirīgi.
martinez
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2009, 21:34

Re: Zemes vēsture

Postby x-f » 02 Mar 2010, 21:39

Tas, ko Tu domā ar polu maiņu, noteikti ir Zemes magnētisko polu maiņa, kas nav nekas neparasts un notiek ik pa laikam.
Tajā pašā NG nesen bija raidījums, ka arī pašlaik samazinās Zemes magnētiskais lauks un visticamāk drīz (kas ģeoloģiskā izpratnē nemaz nav drīz) notiks magnētisko polu maiņa.

Lai Zemei samainītos poli, būtu jānotiek neizmērojamai katastrofai, un tādā gadījumā Zeme, manuprāt, ietu bojā (piemēram, uzvārītos vai sašķīstu gabalos un varētu sākt lipt kopā no jauna).
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Zemes vēsture

Postby martinez » 03 Mar 2010, 07:46

Neprecīzi izskaidroju. Nevis poli mainījas vietām, bet polu vieta mainījās uz Latviju piemēram.
martinez
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2009, 21:34

Re: Zemes vēsture

Postby coco » 03 Mar 2010, 19:11

Cik esmu lasījis, tad ir dažu zinātnieku viedoklis, ka poli (ne magnētiskie) ir krietni pārvietojušies ne pārāk senā (ne miljoni gadi) pagātnē vismaz divas reizes. Ziemeļpols esot bijis Kanādā un Grenlandē.
Man ļoti interesants ir Edgara Keisija skats uz tuvāko pagātni un nākotni. Paldies Dievam viņš ir kļūdījies ar Zemes ģeogrāfiskām (polu) izmaiņām 2001.gadā! Tomēr cilvēce uz mūsu Zemītes nu jau vismaz ~4000 gadus nav saņēmusi nopietnus (globālus) triecienus, bet cik tas ilgi var turpināties!? :roll:
coco
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 133
Joined: 26 Jul 2009, 15:59

Re: Zemes vēsture

Postby martinez » 03 Mar 2010, 21:11

Beidzot atradu 680 mij. gadu atpakaļ poli pārvietojušies un tas ilga 1 mij. gadu garumā. Paņemot zemes iežus no dažādiem kontinentiem un salīdzinot datus iegūtos.
Par citiem laikiem viņiem neuzrādījās itin nekas.

Par supervulkānu Amerikā, Jelostonā kurš ir izvirdis ~100 reizes tas ir noticis ik pēc ~ 600 000 gadu un pēdējais izvirdums ir bijis 640 000 gadu atpakaļ. 1923 gada kad viņi viņam sāka sekot līdzi viņa zemes virsma cēlās ~2 cm un pirmo reizi 2007 gadā virsma sāka celties par ~7cm gadā.
Ja šitas izvirdīs iznīcinās visu dzīvo sauzemē un 4 gadus aizseks sauli, bet neviens nevar paredzēt kad tas notiks.
martinez
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2009, 21:34

Re: Zemes vēsture

Postby hydra » 04 Mar 2010, 19:11

Cilvēces vēsture (apmēram 200000 gadu vispār (Homo Sapiens), 5000gadu civilizācija) ir tikai tāda sīka daļiņa no Zemes vēstures. Tādēļ mēs neesam redzējuši pat ne mazumiņa no tā, kas var notikt uz šīs zemes. Sāksim par piemēru ar leduslaikmetiem, tie ir pat diezgan cikliski:
Image
Apmēram 100-150 tūkstoši gadu pēdējie cikli. Pēdējais maksimums kādi 20000 gadi atpakaļ. Pieminētie 5000-9000, kā redzams arī grafikā, ir laiks, kad strauji auga temperatūra. Tātad arī strauji mainījās klimats. Ļoti iespējams arī tas noveda pie Ēģiptes civilizācijas rašanās, jo cilvēki, kuri līdz tam varēja iztikt no medīšanas bija spiesti kļūt par nometniekiem pie Nīlas.
Man šobrīd vairs nav laika rakstīt, bet ieteikums pameklē par Zemes vēsturi kopumā nevis izrauj dažus faktus ko redzējis esi kādā filmā. Tad arī bilde liksies saprotamāka. Un tad sapratīsi, ka dzīvojam mainīgā pasaulē, kurā cilvēce ir tikai tāds mikroskopisks fragmentiņš.
hydra
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 73
Joined: 29 Nov 2008, 22:23

Re: Zemes vēsture

Postby martinez » 12 Mar 2010, 18:06

tā arī nesaņēmu atbildi ;(
martinez
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2009, 21:34

Re: Zemes vēsture

Postby hydra » 12 Mar 2010, 23:29

Tu gribi pārāk vieglas atbildes uz sarežģītiem jautajumiem, tas ir viens no iemesliem kāpēc tik populāras ir pseidozinātniskas teorijas, jo tās parasti ir ļoti vienkāršas un itkā acīmredzamas. Mana iepriekšējā atbilde varbūt bija diezgan nesakarīga, bet tur doma bija roc pats dziļāk, nevis noskaties divas filmas un mēģini no tām izveidot zemes vēsturi.
Vel viena lieta, ko varbūt nesaprati no mana komentāra bija, ka 9000-5000 gadu pirms mūsu ēras notika salīdzinoši strauja zemeslodes sasilšana pec pēdējā leduslaikmeta. Ja tu jautātu kāpēc Andos zāle auga augstāk nekā šobrīd, ja jau uz zemeslodes bija aukstāks, nemācēšu precīzi atbildēt, viens no maniem loģiskajiem variantiem ir, ka krietni atšķīrās okeānu straumes, starpcitu šobrīd gar Andiem plūst aukstā Peru straume, no tām kādas ir šobrīd un kādā atsevišķā pasaules daļā varbūt bija pat siltāks nekā šobrīd.
hydra
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 73
Joined: 29 Nov 2008, 22:23

Re: Zemes vēsture

Postby Giforts » 18 Mar 2010, 15:57

Nu ar slaveno krīzi, kā lai negribētos pieminēt šo vārdu, bet ko padarīsi. Tā aizvien vairāk cilvēki meklē katastrofas vai pasaules galu. Lai sevi psiholoģiski mierinātu ar domu ka kaut kas mainīsies. Bet jāsaprot ka mainīt varam tikai mēs paši ko savā dzīvē. Un nav jēgas tur meklēt mierinājumu jelovstonas supervulkānā, vai lēnā pola maiņā.
Runājot par pēdējo tad magnētiski poli pārvietojās visu laiku, un nezinu kas tev vai man no tā īpaši mainās, ja nu vienīgi varbūt redzēsi kādu polārblāzmu. Un īstie poli ari mainās, un tas arī neko neietekmē jo tās izmaiņas ir tik niecīgas, ka tas uz mums nekādā veidā neattiecas. Kā piemēru varu minēt čīlē nesen notika 8 balles liela zemestrīce, kas nedaudz pamainīja masas sadalījumu uz zemes. Līdz ar to zemes rotācijas ātrums nedaudz palielinājās. Kā rezultātā diena kļuva īsāka, bet par dažām sekundes tūkstošdaļām. Kā tas iespaido mūs - nekā. Tā kā labāk domā kā veidot labāku sabiedrību nevis meklē mierinājumu pasaules gala sludinātājos. Kā nekā pēdējā laikā mums tādi netrūkst.
Giforts
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 15
Joined: 13 Nov 2008, 18:00

Re: Zemes vēsture

Postby martinez » 18 Mar 2010, 19:15

Sev nekādus mierinājumus nemeklēju. Tākā darba nav visulaiku lasu, skatos dokometālās. Es gribu izprast ko var sagaidīt no climata maiņas un kā ir bijis kādreiz. Es arī biznesa ideju meklēju kuru varētu bīdīt un procesā es domāju kad kautkas ienāks prātā.
No tevīm nesagaidīju atbildi, kā tikai mācīšanu. Ja tu zini tik labi cilvēka psiholoģiju, tad tev arī būtu jāzin ka cilvēks mācās lielākoties tikai no kļūdām.
martinez
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2009, 21:34

Next

Return to Saules sistēma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron