Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Astronomiskie jaunumi, interesanti fakti, astro humors utt.

Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 27 Jan 2016, 08:28

Par laiktelpas liekumu runājot- to līdz populārzinātniskam līmenim noveda Hokings, protams, ka autors idejai ir Einšteins- viņš ari bija tas kurš "sasēja" telpas dimensijas ar "t"- fizikālu lielumu, vēlāk gan Einšteins pats šaubījās vai laiks maz eksistē- Holivudas filmas reizēm runā par "butterfly efect", bet nu šādi vai tādi- Einšteins un Hokings ir mūsdienas- modernie laiki, bet ielūkojoties Ījāba grāmatā Vecajā Derībā- tā, kā uzskata Bībeles pētnieki, ir pierakstīta 7. līdz 4. gadsimtā pirms Kristus, 26. nodaļā var lasīt vārdus ".., kas tur zemi uzkārtu ne pie kā", nodaļa nav gara- ap 10 rindkopu. Atceros, ka Baznīcu un kristietību pirms daudziem gadiem noraidīju kā absurdu, manas psiholoģijas zināšanas jau toreiz- man bija ap padsmit gadu, ļāva man saprast- cilvēki Baznīcā Dievu izskaidro ar savām izjūtām- ja man ir labi, jūtos labi- Dievs ir ar mani, ja otrādi- opozītā, tad Dievs, protams, mani uztver kā galēju grēcinieku. Nu, faktiski, tā jau arī ir, ka baznīcēni patiesi interpretē realitāti saskaņā ar savām vēlmēm, mani par pieeju, kas izrietēja no šādas veselīgas nostājas, pirms nepilna gada ekshomunicēja no katolicisma. Ja nu kāds "iemestu aci" manis pieminētajās Ījaba grāmatas 26. nodaļā būtu pateicīgs. Cieņā.
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 27 Jan 2016, 08:30

p.s. ubuntu fonā trokšņo, laikam tāpēc tik daudz gramatikas kļūdu. :)
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 29 Jan 2016, 21:33

hello? big silence as in a seti?
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby nelabojams » 30 Jan 2016, 12:23

trolls here not fed
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 30 Jan 2016, 13:05

Iesviedās prātā doma, jo, proti: jebkas kas ir radīts ir radīts dēļ fraktālās ģeometrijas vienādojuma- tas ir vienīgais perpetum mobile kurš sevi spēj multiplicēt un pavairot pozitīvā vidē. Fraktālās ģeometrijas vienādojums kā minimums ir radīts ar inteliģenci, taču lai to novērotu ir vajadzīgs gana attapīgs novērotājs, nu tāds pie horizontiem ir parādījies- mūsdienu cilvēks. Vajadzēja gana daudz laika lai homo modernis dajebko spētu saprast- bija jāiesāk ar Big Bang, vēl vēl pēc kāda laiciņa vajadzēja aizšķilta Sauli- tuvākā zvaigzne, starp citu, vēlāk jau, protams, planēta Zeme, bet tie jau tīrie sīkumi- atrast, protams, kad jau gatava, kosmosa bezgalībā- grūtāk kā adatu siena kaudzē, motivācijai arī šādā gadījumā jābūt pietiekošai. Visādi australopiteki- nu tad arī ir tie izraidītie Ādams ar Ievu, kuri dodas kur deguns rāda- ir viena tāda padomju laiku grāmata par Lūsiju, laikam, uz vāka tad arī episka bilde, kad divi dodas kautkur nezin kur neko nesaprazdami. Atrastas tak tās pēdas , dubļos iemītas pirms miljoniem gadu. Varbūt tad viņi arī, tie divi, ir tie īstie Ādams ar Ievu. Radīšanas stāstā var lasīt, ka Dievs izraida abus par kādu tur to grēku, zinātniskais ateisms, protams, centās šo grēku pasniegt kā to kas piederas laulības dzīvei, bet patiesībā tā ir ēšana no laba un ļauna atzīšanas koka- čūska, kas ir sātans, saka - paši būsit kā Dievs, zinādami labu un ļaunu- vispār jau zināt labu un ļaunu ir iespējams, taču rīkoties tā itkā nespētu atšķirt labu no ļauna- tā notiek lielākoties. Zinātniskais ateisms būdams konsekvents savā nevēlmē domāt par Patiesību, protams, pierādīdams Baznīcas tumsonību kā pierādījumu lika galdā gan Koperniku- viņs gan paldies Dievam dabūja tik mājas arestu līdz dzīves beigām un kad bija ar savu parakstu jāatsakās no saviem atklājumiem, laikam heliocentriskā ideja, teica-Zeme, bet tā tomēr griežas, astronoms Bruno, laikam tāds bija viņa vārds, dabūja sārtu- Romas Svētā Inkvizīcija, tā vēl ir tagad ar nosaukumu Ticības Kongregācijas Padome- tajā laikā Vatikāns faktiski bija valsts vara, un ja valsts vara domā ka Zeme ir plakana- un ir ar plakana- kāda tur lode, polos saspiesta, vai globs- aizbraucot uz Rīgas jūrmalu labā laika- skatoties uz horizontu, nekādu tur vērā ņemamu liekuma līniju nevar redzēt, tad arī RKB Svētā Inkvizīcija atdeva Bruno ugunij, jo ir bauslis- godā savu tēvu un māti lai tev labi klātos tai zeme kur mīti-Baznīcas mācībā šis bauslis tad arī ir plašāk izvērsts- tas skaidro, ka jāievēro tās zemes likumi kurā mīti- ja Vatikāns bija valsts vara un teica, ka zeme ir plakana, bet kāds iebilda- loģiski, ka tajos laikos tas bija sārts- godīguma labad gan jāpiebilst, ka uz plakanās Zemes idejas ir būvēta visa modernā mūsdienu astronomija, liekas diezgan jocīgi, ka astronomi interesenti paši iesmej par plakanās Zemes ideju, paldies Dievam, ka Vatikāns vairs nav tik aizspriedumains pret akadēmisku Rietumu zinātni, šajos laikos ļaunuma sakne Vatikānam ir moderna psiholoģija un psihiatrija, žēl, bet katram savs. Izraidīdams Ādamu un Ievu- visu dzīvo māti, Dievs abiem viņiem iedod ādas- ietērpj ādās- varbūt, ka tas pat nebija apģērbs vispār, bet gan taustāma miesa. Jāņa Atklāsmes grāmatā var redzēt, protams, ka Jaunā Jeruzāleme ir ar kādām tur zelta ielām un dārgakmeņu vārtiem, - tad ir runa par to kā būs, ir vēl Rakstu vieta kur runā, acīmredzot- kā nebūs- Saules un Mēness tiem vairs nevajadzēs, Dievs pats izlies savu Gaismu pār viņiem, noslaucīs katru asaru no savas tautas vaiga, vaidu un sāpju tur vairs nebūs, nāves vairs nebūs. Ja Saules gaismas vairs nevajag- Saule jau ir tā, kas mūs tagad uztur pie dzīvības, tad izrādās, ka tas Bībeles Dievs to visu darīs Saules vietā.Nu Saule, neskatoties uz savu dzelteno gaismu, tomēr, maigi izsakoties, ir ļauna, pat ļoti- kosmoss- visagresīvākā vide dajebkam dzīvam. Cerams, ka vērpes dzinējs tomēr tiks uzbūvēts, protams rodas visādi vēl nezināmi paradoksi- varbūt, ka noraujot starta kloķi tādam vērpes dzinējam tu vispār pazūdi no eksistences, kamēr pus pasaule tevi gaida atpakaļ desmitgadēm, navigācija arī kā minimus ir problēma, bet nu varbūt ka tomēr vērpes dzinējs ir kas reālāks par tārpejām, vērpes dzinējs, kā minimums ir zinātniski argumentēts, Marsa terraformings- Marsu kolonizēs, tas ir tik laika jautājums, bet radīt pietiekoši stirpu magnētisko lauku kā Zemei- varbū, ka vajag sašķidrināt Marsa dzelzs kodolu ar pāris kilogramiem antivielas kodolā, bet ieurbties tik dziļi? Atmosfēru, varbūt, ka var uzradīt ar kodolsprādzieniem planētas garozā- ja nu tur tiešām ir pietiekošs daudzums ūdens ledus, varbūt, ka 500 gadu laikā arī Marss terraformējās. Par SETI- BIG SILENCE, ja nu mēs patiešām esam vieni?! Visā Kosmosa Bezgalībā?! Mjā.
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 30 Jan 2016, 13:28

nelabojams, ja tu iedotu savu pasta adresi es tev varētu aizsūtīt foliju no laimas šokolādes tāfelītes- lai var izlocīt folijas cepuri, Starspace tomēr ir nopietns astronomijas portāls Latvijā un tādi kā tu velk tā kvalitāti ļoti uz leju. Atceros, manu interesi par astronomiju manī izraisīja mans tēvs- viņs padomju laikos bija akadēmiskās airēšanas treneris Jelgavā, dinamo bāze laikam tā bija, viņš kautko ne to pret komunismu bija izrunājies un zaudēja savu dzīves darbu ko mīlēja, man kādi gadi četri toreiz bija, uz Sibīriju jau toreiz vairs nesūtīja,dzīvokli neatņēma, atlikušo darba mūžu gan kā šoferis sagādnieks nobraukāja ar Gaz- 51, ar večiem boksos pa vakariem viņš kādreiz iešņaboja, labākās lietas un lepnu nedomāšanu idiotiskā veidā viņš man iemācīja ar dienasgrāmatu ar dzelteniem vākiem pa seju iesizdams, esmu viņam pateicīgs- katrā ziņā par saviem vārdiem savos 41 gados atbildu- ja ne pa tēmu kādu aizvainoji- principā ir jāatbild, viņam bija ne pārāk jaudīgs binoklis un reiz viņs mani mazu puišeli lai iedabūtu gultā- rādīja Mēnesi pilnmēnesī- tā itkā kontinetus un kalnus, tā tas viss iesākās, esmu lasījis gan lemu, azimovu, strugackus, nesen lasīju gagarina biogrāfiju, hokings laikam kādas četras no viņa grāmatām, grand desighn vēl neizlasīts plauktā, marss uzbrūk- laikam filma, sigurnijas vīveres svešie ir skatāms gabals, daudz jau viskautkas.
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 30 Jan 2016, 13:51

nelabojams, es vēl aizvienam žultī vāros- jocīgi ka nosauci mani par trolli, bet nu katram savs, acim redzot kāda pietiekoši nesublimēta bērnības trauma, mamma laikam nemīlēja. Man viens čoms, Aivars vārdā, ar poršu kabrioletu braukā, sava numura zīme ar šim laikam, viņs pat ne pārāk ātrumu pārsniedzot, vai kā, netā viņš bija sākts ķidāt, ka viņam tur redz poršs, un kaskur ko tur, viņš arī nenoturējās un pateica- nu tev no tā labak paliek? Aivars skalda 50 000 eirikus gadā par luksus īres īpašumiem, tas ir tas, kas viņam paliek tīrā veidā kamēr tos īpašumus viņš tālāk pārdod, pie makdonalda nesen saskrējāmies- šis nopircis sev monster dukati, galīgi jaunu, vizinās un padzer kafiju šur un tur, uzspēlē tenisu pa luksusa kortiem. Tev tiešām labāk palika, nelabojams, ka mani pazemoji? Nezinu, es te reiz no starspace tiku banēts, jo Dievu kautko neto pieminēju- šoreiz ir zinātnisks arguments, kā lasi augstāk. Un ko nu?
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49

Re: Par laiktelpas liekumu un Ijāba grāmatu Vecajā Derībā.

Postby punkts » 30 Jan 2016, 14:12

Man jātvaino mans naļots, bet pēc 7 gadiem sportā un pieciem gadiem uz steroīdiem, ne tādi vien brīnumi nāk ārā. Astronomija patiešām ir interesanta. Kad steberēšu ar štoku vecumā mani mazbērni drošvien plivināsies nedēlas nogalē viesnīcā orbītā. Tepat pa Rīgu ja varēs kautkur aiziet ar kājām kafiju iedzert būs labi, biju sacerējies sev bentlija kupeju pirkt pensijā, bet bentlijs ir bentlijs tik ar 12 stobru benzīnmotoru, elektromotori, protams ir labi, bet tad tik atliks sev perosnīgo benzīntanku taisīt un c02 visas pasaules vietā maksāt. Priecīgas brīvdienas! :)
punkts
Vakuums
 
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2016, 19:49


Return to Neklasificējams materiāls

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests