vai universam ir jēga?

Astronomiskie jaunumi, interesanti fakti, astro humors utt.

vai universam ir jēga?

Postby cydonia » 28 Nov 2012, 15:46

Neil deGrasse Tyson (kuru ļoti cienu, viņam daudzi inčīgi skaidrojumi) video pamudināja uzsākt diskusiju - jūsu domas par universa mērķi / lomu / nolūku / jēgu ...
jautājums, protams, visnotaļ caurcaurēm filozofisks, turklāt ticams ka bez atbildes, bet būtu interesanti uzklausīt argumentus un apsvērumus par to kas ir kas un kāpēc.



es neiebilstu Neil deGrasse Tyson teiktajam, ja visumam ir jēga, tad tas ir izvēlējies visai dīvainu veidu, kā mums likt par to manīt. man šķiet, ka visumam ir radītājs un tam ir nodoms, tikai jārok dziļāk. visums kādu to redzam ir daudz, daudz par lielu, lai pastāvētu tikai tāda saprāta dēļ kādu to pazīstam mēs. cik tālu redzam, visums pakļaujas fizikas un matemātikas likumiem, bet kāda tam jēga, ja pastāv notikumu horizonts? nevar pavisam atmest arī biocentriska visuma ideju, bet šim konceptam ir vairāk neordināras konsekvences nekā klasiskam skaidrojumam. iespējams, kādu minējumu var meklēt kvantu pasaulē. brīžam šķiet, ka tur ir lietas kas pastāv ārpus telpas un laika, un ka visums (telpa un laiks) ir uzbūvēts pa virsu kaut kam pastāvīgam. ne velti daļiņas (kvanti) uzvedas dažādi atkarībā no tā vai mēs tās novērojam vai nē. ne velti viena daļiņa zin par citu tūlīt un tagad un teorētiski neierobežotā attālumā.

vai univers pastāv cilvēka dēļ, vai cilvēks pastāv universa dēļ? varbūt abi ir tikai plakusprodukti? varbūt abi nodrošina vidi kurā ierasties dvēselei no nezin kurienes (taipus kvantu pasaulei) ?

drīkst diskutēt par visu. no dieva līdz matriksam. no kārtības līdz haosam. no ilūzijas līdz protona pussabrukšanas periodam.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: vai universam ir jēga?

Postby nelabojams » 28 Nov 2012, 16:47

Uz to vislabāk savulaik atbildēja Bokonons. Skatīt Bokonona Grāmatas.
Ja slinkums meklēt pirmavotos, skatīt:
http://www.cs.uni.edu/~wallingf/personal/bokonon.html
Pavisam slinkiem citēju:

The First Book
Verse 1: All of the true things that I am about to tell you are shameless lies.
Verses 2-4 (?): In the beginning, God created the earth, and he looked upon it in His cosmic loneliness.
And God said, "Let Us make living creatures out of mud, so the mud can see what We have done." And God created every living creature that now moveth, and one was man. Mud as man alone could speak. God leaned close as mud as man sat up, looked around, and spoke. Man blinked. - What is the purpose of all this?- he asked politely.
- Everything must have a purpose? asked God.
- Certainly, - said man.
- Then I leave it to you to think of one for all this,- said God.
And He went away.

Vispār, es esmu bokononists pēc ticības :D :D :D
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: vai universam ir jēga?

Postby Ortsa » 28 Nov 2012, 17:57

Es domaaju ka univers pastaav cilveeka deelj, taa pat kaa cilveeks pastaav universa deelj,nav zinaams,var buut ja nebuutu cilveeka, nepastaaveetu universa,vai uz otru pusi,vispaar rakstot to visu , galvaa ielido uzreejz ljoti daudz domu,ko praktiski nevar izklaastiit rakstiskajaa formaataa un ar laiku,uszinot kaut ko jaunu viedoklis var ljoti mainiities! muus pasaule vis,vai gandriiz vis ir saistiits, to pashu varu pateikt par cilveeka dziivi,mees visi esam sajstiiti,ja nebuutu pat kaut kaada akmentinja kaut kur, vareetu nebuut kaada no mums... visums ir ljoti gruuti uzbuuveets,to pashu vareetu pateikt par muusu sapnjem-vis sastaav no aatomiem,bet vaj redzaamais muusu sapnjos,domas, arii sastaav no aatomiem? laikam univers vareetu kljuut par iistu cilveeces miiklu visuma meerogaa! Cilveeks kljuva par cilveeku, taapeec ka saredzeeja debess dziljumu un mirdzoshaas zvajgznes tajaa!...peec Vasiilija Suhomlinska vaardiem!
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala


Return to Neklasificējams materiāls

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests

cron