Planetary Resources - Asteroid mining

Lidojošie, rāpojošie un statiskie mehānismi un tajos izmantotās tehnoloģijas, kas paredzētas tuvējā un tālā visuma izpētei

Planetary Resources - Asteroid mining

Postby marchello12 » 25 Apr 2012, 16:21

http://www.planetaryresources.com/


Jūsu domas par resursu ieguvi no asteroīdiem, Kā arī par to cik lielas iespējas šij kompānijai ir realizēt savu ieceri..?
marchello12
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 17 Jun 2010, 04:14

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby kesis » 26 Apr 2012, 10:21

njemot vera kas projektam pie stuures, neshaubos ka izdosies... finanseejot no savas kabatas tomeer arii atdeve leilaaka nekaa kakadaa NASA'aa kura teere nodoklju naudu un neviena isiti nav jaatskaitaas :roll:
kesis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 139
Joined: 07 Feb 2009, 12:45

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby cydonia » 26 Apr 2012, 18:48

ahhh... vecais stāsts par 3554 Amun :D
pdf (tīt uz 14.lpp) (kājas aug no Mining The Sky)
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby Epis » 28 Apr 2012, 18:37

Esu skeptisks par to Asteroidu rakšanu vismaz pašlaik esošā tehnoloģiskā līmenī, un tai kompānījai varētu prognozēt tādu pašu vai līdzīgu likteni kā bigelowaerospace kur tas viens miljardieris jau ir uztaisījis tos savus kosmiskā turisma moduļus bet ir tikai viena problēma! un tā ir pārāk dārgs kosmosa transports uz orbītu, un acīm redzot ka sāka investēt naudu tajā kosmikās viesnīcas projektā domāja ka pēc gadiem 6-8 vai vēl vairāk (īsti nezinu kad to kompāniju tur dibināja) cerēja ka notiks baigais kosmosa transporta progress un cenas uz orbītu nokritīs, bet kā nav cenas nokritušas tā nav, un kautkur lasīju pirms pāris menešiem vai nedeļām ka viņi tur tajā bigelowaerospace ir jau atlaiduši pārdesmit % darbinieku.
un ja apskatās ka ir gājis līdz šim ar to kosmosa biznesu tiem miljardieriem ta tā reāli skatoties uz nākotni ņemot pa piemēru pagātni, un saprotot ka joprojām nekāds reāls Progress LEO transporta ziņā nav noticis (nu drīz laidīs gaisā SpaceX dragon test kapsulu uz ISS) un cena uz LEO ISS kā ir tie 35milj $ tā laikam +- (varbūt ka tagat ir vēl dārgāk jo kā nekā ir inflācija, deļ tā ka ASV ir uzpresējusi jaunu $$ valūtas apjomu) un par progressa trūkumu liecina tas ka pašlaik uz ISS vienīgie kas transportē cilvēkus ir Krievi ar old scool Soyuz raketēm, tākā tie Kosmosa asteroidu rūpnieki pēc kādiem 5 gadiem ka būs uzbūvējuši tās iekārtas konstatēs ka nauda kas piešķirta projektam iet uz biegām un ka nav īpaši nokritusies transporta cena kosmosā priekš tām kosmisko asteroidu rakšanas mašinām. :)
Vispār tas ir baigi dīvaini ka tādi biezi cilvēki ir tik naivi, un cer ka viņi varēs izdarīt to ko nespēj paveikt lielvalstis, bet varbūt ka problēma ir tajos projekta Investoros, apstījos google cik bagāti ta viņi ir un dati sanāca apmēram tādi:
1. Larry Page CEO of google 18.7 miljardi
2. Eric Schmidt 6.9 miljardi $ šitas arī nāk no google
3. Ram Shriram 1.6 miljardi $
4. Ross Perot, Jr. 1.4 miljardi $
5. Charles Simonyi 1 miljards

jā nu viss biezākie nāk no google un tie ir IT datoriķi, koderi, un laikam viņi domā ka kosmosa Transporta cenām vaidzētu sekot datora nozarei līdzīgam progressam kur ik gadau tranzistoru skatis dubultojās un cena krīt, nu šeit laikam tie biezie no google ir ne tajā nozarē iebraukuši, jo rakeš tehnologijās jau kā 70 gadus nekas nav ne dubultojies ne arī fundamentāli mainījies laibūtu pamats domāt par kautkādu cenu dubūlt kritumu.

Man liekās ka tie miljardieri ir Presses, propognadas upuri, un saklausījušies SpaceX Elona muska solījumus ka viņa Falcon Heavy raketes cena uz LEO būs 1000$/kg un solījumus ka pēc kādiem 4-5 gadiem iespējams ka tiks uztaisīts daudkārt izmantojamas Falcon 9 rakeš pakāpes kas mistiski nometīs to cenu līdz kādiem <250$/kg un ja tas patiešām piepildās ta tas astoridu rakšanas plāns ir OK, bet kamēr tā Leo transport cena nav vismaz zem 300$/kg ( kas ir pa kārtu (jeb 10X zemāka par pašreizējo cenu 3000$/kg) tikmēr tie asteoridu rakšanas projekti, kā arī Kosmosa hoteļu projekti paliks tikai un vienīgi fantāziju līmenī.

Kādeļ es tuvākajā nākotnē vismaz 10 gados neredzu nekādus reālus rakeš tehnologijas izrāvienus, izņemot Skylone sebre dzinēju kurš ja ies pēc tiem 10 gadiem arī tiks integrēts jau reālā lidaparātā, tādeļ arī saku ap 10 gadi vēl nebūs nekādi rakeš dzinēju tehnologiskie izrāvieni, jo esošie rakeš motori vakumā jau strādā ar Max iespējamo termodinamisko effektivitāti ap ~70% līdz ar to tur nav vispār nekas vairs uzlabojams, tas ir līmits, apmēram kā mašinu iekšdedzes dzinēji ar saviem 30-35% effektivitāti (nu tur ir vieta vēl progressam) arī reaktīvie dzinēji ir tuvu pīķim, karoķi šitās visas ķīmiskās energijas tehnologijas ir tuvu saviem limitiem un te nav tākā daotoros katrus 2 gadus dubūlt uzlabojums.
ā ir vēl parādijies tas plāns par to Gigantisko lidmašinas projektu bet tas arī neko daudz fiziku nemaina, karoči viņi nesaprot ka fizikas likumus nevar apiet ar naudu, un nav tā ka jebko var nopirkt par naudu, uz ko viņi acīm redzot cer, jo man liekās ka tiem miljardieriem ir iestājusies reāla Panika, viņiem ir tika duadz piķa (viss latvijas gada budžets) ka viņiem nav kur grūst to naudu, iztērēt arī viņu faktiski nevar un nav arī preces uz šīs planētas ko varētu pirkt līdz ar to vienīgā cerība ir ārpus zemes, kur kā zināms nav limiti uz resursiem, dārgmetāliem, un viskautkā cita un ta viņi domā ka ja investēs tos savus miljārdus tajā rakšanas Operčijā ta galu galā spēc savākt retos zemes ressursus kosmosā no tiem asteroidiem par līdzvērtīgu summu un loģiski domājot tas ir reāls risinājums tiem miljardieriem un laba investīcja, bet no otras puses nevienam tas vēl līdz šim nav izdevies un iemesli visiem ir skaidri kadeļ tas nevienam nav sanācis.
es domāju ka tiem biezajiem vispirms vaidzēja sākt ar LEO transporta cenas samazināšanas risinājumiem kas būtu ne tikai 10x lētāki bet arī produktīvāki, piemēram 1-2 starti nedeļā vai 1 starts dienā uz orbītu, jo ja plāno asteroidu rakšanu tad skaidrs ka tur vaidzēs desmitiem tukšošu tonu smagas kosmiskās stacijas būvēt, un tas trafiks no uz orbītu un no orbītas uz asteroidiem būs ļoti biežš, kā jau visās smagās rūpniecības nozarēs tur vaig pamatīgu transporta infrastruktūru, un ar esošo rakeš kapacitāti ir stipri vien pa maz, un esošā rakeš tehnologija nespēj augt, jo ir pa dārgu.
Epis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 146
Joined: 09 Sep 2010, 12:59

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby asgard » 28 Apr 2012, 22:57

Cik noprotu sākumā viņi plāno iegūt no asteorīdiem ūdeni, kas ir samērā vienkārši - pasilda, ledus izkūst un ūdens izdalās laukā. Ūdeni var sadalīt par H2 un O2 ko pēc tam pārdot ISS un komerciālo satelītu īpašniekiem. Metālus iegūt viņi taisās tikai tad kad būs jau uzkrāta pieredze darbā ar asteorīdiem un attīstītas nepieciešamās tehnoloģijas.
User avatar
asgard
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 175
Joined: 14 Nov 2008, 01:40

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby kesis » 29 Apr 2012, 13:18

EPI... tomeer rakt asteoriidus navtaspats kas suutiit cilveekus kosmosaa un izmaksas mazakas un tehnologjijaam nevaig life suportu un izmeerus tik lielus ... roveri uz marsu aizsuutiit varam bet verkji kas tuvejus asteroiidus rok ne? kur tev tada skepse hz
kesis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 139
Joined: 07 Feb 2009, 12:45

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby Epis » 29 Apr 2012, 13:27

ja jau viņi sākumā vāks ūdeni no asteroīdiem tad manprāt vienkāršāk būtu iet uz mēnesi, un būvēt tur bāzi/staciju tādu nopietnāku ar Elektromagnētisko kravu katapultu lai samazinātu degvielas massu kravas nogādei uz zemes orbītu no mēness, cik atceros tā delta-V starpība starp kautkādu +- nopietna izmēra tuvo zemes asteoridu starp mēnes bāzi turp un atpakaļ nekāda baigi lielā nebīj. reku wiki uz ātro atradu šādus datus: http://en.wikipedia.org/wiki/Asteroid_mining
LEO to near-Earth asteroid 5.5 km/s[a]
LEO to lunar surface 6.3 km/s
nu tākā starpība starp zemei tuvajiem asteroidiem deltā-V ir ļoti maza 0.8km/s un ja uz mēnesi uzbūvē tādu kārtīgu pāris Km garu maglev katapultu kas izšautu kravu ar kādiem 2-3km/s ātrumu ta skaidrs ka vaidzēs mazāk izmantot degvielu priekš katras transportētās tonnas.
+ uz menes ir gravitāte 0.165 g kas ir pozitīvi ja vēlās cilvēku Operētu bāzi, + uz meness var cilvēki ierīkot savu bāzi zem zemes, kādā 5-10m dziļumā kas dos radiācijas aizsardzību, + tākā tur ir gravitāte tad nebūs problēmu ar ikdienas dzīvi, kā iešanu dušā, toletē, un vispār visa sadzīve ir +- normāla, savkārt rīkot kādu bāzi 0 gravitātē uz kāda asteroida radīs tīri lielas problēmas, vismaz cilvēki nespēj ilgstoši dzīvot 0 gravitātē, un tas nozīmē ka tiem asteroid rakšanas kuģiem vaidzēs būt kāda rotējoša tipa ar mākslīgo gravitāti, kas to visu pasākumu sadārdzinās vēl tālāk.

Lielā perspektīvā menes piedāvā vairāk bonussus nekā asteoridi, vienīgi ja izdodās atrast tos dārgmetālu Plātina grupas asteroidus, bet tā priekš H2O un parsto metālu, minerālu ieguves izdevīgāks būs menesis.

vispār no menes bāzes jēga vēl ir tāda ka uz menes var reāli būvēt visu kosmisko infrastruktūru un reāli iegūt alumīniju, titānu un citus metālus no kuriem tur pat uz meness būvēt kosmisskos kuģus, kurus tad palaist un nogādāt zemes orbītā, jo ja gadījumā izrādās ka uz zemes visi mēginājumi samazināt LEo transport cenu izgāžās un tā joprojām ir augsta tad skaidrs ka daudz letāk būvēt kosmosa kuģus būs uz menesi, jo tur orbitālais āturms ir 0.97 to 1.08 km/s salīdzinot ar zemes 6.9 to 7.8 km/s tākā ekonomija kravas nogādei kosmosā ir ļoti liela.
un tas nozīmē ka uz menes varētu būvēt daudz daudz reizes smagākus, masīvākus kuģus pilnīgi iespējams ka rotējoša tipa ar mākslīgo gravitāti kas svērtu desmitiem tukstoš tonnu priekš pāris simt cilvēku lielas komandas, kas izmēros/massā līdzīgi zemes okeāna kuģiem tikai nevis uz ūdens bēt kosmossā, un tad vārētu komfortabli cilvēki arī kosmosā dzīvot un braukt gan uz asteroidiem gan arī uz marsu.
Epis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 146
Joined: 09 Sep 2010, 12:59

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby Epis » 29 Apr 2012, 14:21

kesis wrote:EPI... tomeer rakt asteoriidus navtaspats kas suutiit cilveekus kosmosaa un izmaksas mazakas un tehnologjijaam nevaig life suportu un izmeerus tik lielus ... roveri uz marsu aizsuutiit varam bet verkji kas tuvejus asteroiidus rok ne? kur tev tada skepse hz

skepse ir tur ka tie roboti diez vai spēs tā vieni paši strādāt bez remonta nepieciešamības, pat ja cilvēki no zemes tos robotus vadīs tiešajā laikā, tie tāpat var salūzt, saplīst un kurš ta viņus tur remontēs ?
vispār galvenā problēma kā parasti ir tur ka vissa tehnika ko sūta pašlaik kosmosā ir ir ļoti optimizēta/trausla uz robežas lai ietaupītu svaru, un tas kautkā nevieš uzticību ka tur kautkas vispār sanāks, ja salīdzina ar iekārtām kādas ir uz zemes. Ja viņi domā iegūt H2O ta parasti raketēm priekš degvielas vaidzēs desmitiem tukstoši tonu h2O karoči tur vaidēs produktīvu tehniku kas noteikti ka būs arī smaga, ja vienīgi viņu plāni ir aizsūtīt robotu kura produktivitāte meneša laikā ir pāris tonas tīra H2O tad jā varētu to darbu izdarīt kautkāda svarā viegla iekārta zem 100kg, bet ja plāno tukstošiem tonu matreāla pārstrādāt tad vaidzēs cita izmēra un svara pastrādes staciju.

karoči lieta tur ir tāda ka lai tās investīcijas viņi tur uz tā asteroida atpelnītu viņiem būs jāapstrādā, simtiem tonu tās asteroida massas un ja viņi aizsūtīs kādu 5 tonu smagu robota provi no kuras pats racējs būs zem tonas ta esu skeptisks ka tā spēs tur sevi atpelnīt. ciparus kautkādus ir grūti saukt bet ideja mana ir tāda ka lielai prduktivitātei vaig arī lielas iekārtas.
Vakumā viss smagākā sastāvdaļa iespējams ka būs tā apstrādes vieta, jo tur noteikti vaidzēs kādas rotējoša tipa centrifūgas kurās tad karsēs to asteroidu un ar gravitāti atdalīs ūdeni no smagākiem elementiem un tā pārstrādes ceha massa noteikti ka nebūs maza, vismaz šajā apstrādes aspektā uz zemes mašinas kas to darbu dara man liekās ka izmēros būs mazākas nekā tās ir kosmosā, jo šeit nevaig mākslīgo gravitāti un arī nevaig uzturēt kautkādu X atmosfēras spiedienu lai izkausētais matreāls/šķidrums nepārvērstos gāzē un neiztvaikotu kosmosā, karoči viņiem tur būs tīri daudz problēmu un tā massa 100% augs tām apstrādes iekārtām.

ja sitā skatās ta uz menesi rakt ūdeni būtu daudz vieglāk ja ieraktos zem menes virsmas un uzturētu tur +- zemes atmosfēras spiedienu tad varētu vienkārši uzkarsēt menes iežu/ledus kluci ieliet parastā konteinerī un nosēdināt smiltis un visus piemaisījumus un tad ūdeni nosmelt, a vakumā bez gravitātes šada itkā vienkārša lieta kļūst daudz sarežģitāka, jo nav ne atmosfēras ne gravitātes.
man liekās ka Lētāk viņiem būtu to platīna dārgmetāla asteroidu ievilkt zemes orbītā un ta šķelt no tā mazus gabalus iepakot un laist lejā uz zemes kur tos varētu savākt un normāli ar standart rūpnieciskām metodēm apstrādāt.
Epis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 146
Joined: 09 Sep 2010, 12:59

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby kesis » 29 Apr 2012, 15:21

naivi buutu doamat ka vinji visu nav izplaanojushi liidz peedeejam siikumam
kesis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 139
Joined: 07 Feb 2009, 12:45

Re: Planetary Resources - Asteroid mining

Postby Epis » 29 Apr 2012, 16:29

kesis wrote:naivi buutu doamat ka vinji visu nav izplaanojushi liidz peedeejam siikumam

Nu tad lai viņiem veicās :)

vispār vienīgais objektīvais kritērijs šāda tipa lietām ir Vesture, proti šitādi sapņotāji par asteroid rakšanu ir jau pirms viņiem bījuši, un līdz šim nevienam tur nekas nav sanācis, un kādeļ lai tieši tagat viņiem tā lieta aizietu ??

tas pats arī ar SpaceX F9 kombinācijā ar stratolaunch milzīgo lidmašinu kur sola ka būs itkā izrāviens cenā, nu laikam google miljardieri cer ka viņiem tur tā lieta izdosies un ta viņi varēs asteroidus apstrādāt, bet ja tas http://www.stratolaunch.com/ projekts neizdodās + spaceX neizdodās uztaisīt to daudzkārtizmantojamo F9 raketei ta es ar 100% pārliecību varu prognozēt ka nekādus asteroidus viņi tur neraks.

karoči parasti ar tām prognozēm ir tā ka nevar pateikt Jā, vai Nē, bet var +- precīzi pateikt kas bus tādos un tādos scenārījos, un mans scenārījs ir tāds ka ja cena uz LEO nenokritīs,proti SpaceX vai stratolaunch kopā vai atsevišķi nespēs to cenu lejā nolaist vismaz zem 1000$/kg tad viņiem nekāds asteroidu biznes tur nesanāks un viss tas beigsies kā Bigelow airospace ar kosmosa tūrismu.

pa lielo visas šitās kosmosa idejas ir vecu vecas, proti tiklīdz cilvēks izlidoja kosmosā / orbitā un plašākam cilvēku lokam kļuva piejama informācija par tiem rakeš vienādojumiem tā jau pirmie fanāti izrēķināja visus tos iespējamos LEO transporta scenārijus un to kas reāli ir iespējams un kas nav, un lidmašina + rakete neko ekonomisks piegājiens nesanāk, tāpat arī Rakete kas ir daudzkārt izmantojama/atpakaļ lidojoša arī nesanāk neko ekonomiska tādeļ arī domāju ka šitādi meginājumi vēl un vēl megināt to kas citiem nav sanācis ne par ko labu neliecina par to miljonāru prāta spējām, tas man drīzāk atgādina vairāk miljardieru velmi realizēt savaus sapņus, iespējams ka viņi bernībā baigi fanoja par Shattlu un bīj aizrāvušies ar dažādu kosmisko serjālu skatīšanos, un redzot ka valdība neko nedara un kosmosā joprojam nekā nav, viņi nolēmuši darīt to paši un protams ka pirmais kas nāk prātā ir kosmiskās lidmašinas, shatla tipa stila idejas, kuras ir ļoti plaši apspēlētas dažādās populārās filmās, faktiski tā ir masu kultūras propoganda kas ir iespiedusies viņu zemapžinā un to paši nezinot viņi akli realizē savus zemapziņas bernības sapropogandētos zemapžinas sapņus, tā vietā lai racionāli uzmestu pamat rakeš vienādojumu formulas, un uzbūvētu kalnu virsotnē kādu nelielu lieljaudas elektromagnētisko/turbīnas hibrīd katapultu kas spētu uzmest augšā kādas pāris tūkstoš tonas (katapultēt shattle izmēra / massas raketi ), viņi tagat taisīs Mega lielu lidmašinu kas nesīs ap 330 tonām smagu F9 raketi, ar kravu laikam kādas 20 tonas uz orbītu (2x lielāka krava nekā startējot no zemes.) faktiski viņi tagat taisa sistēmu kas ir 10x mazjaudīgāka nekā ja taisītu katapultu augstu kalnos virs 4km +- tuvu ekvadoram, kas patiešam izraisītu īstu kosmisko revolūciju,
Epis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 146
Joined: 09 Sep 2010, 12:59

Next

Return to Tehnoloģijas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron