Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Viss, kas saistīts ar Saules sistēmu

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby peleks » 15 Dec 2011, 21:42

reku NASAi tak ir savi vilcieni (tie aparāti, kas šatlus pārvadāja) cik noprotu šiem tagad darīt nav ko, par cik visa šatlu flote norakstīta, domāju ar šamējiem pietiktu :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby Intars » 16 Dec 2011, 09:22

NASA vispar butu jalikvidē, jo privātie krietni vairāk progresējuši pēdējos gados kosmosa raķešu izstrāde.
Intars
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 11
Joined: 07 Dec 2010, 12:34

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby JDat » 17 Dec 2011, 04:09

Vispār jautri jums te. Vuderkinds EPIs plosās kopā ar sazvērestību bīdītajiem un citiem pārgudrajiem.

Kau vai pēdējais posts. "NASA vajadzētu aizvērt." Kurš tad lidos uz Marsu? Intariņs sēdēs uz raķetītes, kuru Epītis izgudros?

Nebūtu nasa, nevarētu ne internetu ne mobiļņikus lietot. GPS kaut vai. Kurš palaida Spirit un Opportunity uz Marsu? Intariņš kopā ar Epītī.

Kas attiecas par Tēmu. Jā, jā. "Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?". Kas maksās par lidojumiem uz Mēnesi? Kurš no jums ir gatavs nosponsorēt? Vai tiešām nav skaidrs kāpēc nelido uz Mēnesi? Tak Amīšu valdībai bija interese nevis zinātnē, bet gan pacelt savu prestišu un pāspēt sovjetus. Tikai tam bija arī dažas labas blaknes tehnoloģiskā ziņā. Tagad 2000 gadu sākumā Bušam atkal kosmiskā muša iekoda (vai citplanētieši izskalija smadzenes) un šamais izdomāja ka jālido uz MArsu cilvēkam. Nē nu interesanti. Tie paši vecie spēlētāji ar piedalās. Rockedyne, Lockhead Martin, Boeing. IBM federal division un citi spēlētāji. Pareizāk sakot tas, kas palicis pāri no šiem pēc pārpirkšanām utml manipulācijām. Gaidīsim. Te ne Brensons ne arī kāds cits privātais i tuvu nestāv.

Vai tik tiešām te (forumā) ir tik zems līmenis?

PS: Čau Epīt! Arī te murgojies par savām spārnotajām idejām? Es vismaz nelasu, jo zinu ka nelietderīgs laika patēriņš.
PS2: Vai ir tēma Moonhoax? Respektīvi diskusija par krāpšanos ar lidojumiem uz Mēnesi? Epīc tak saka ka neviens tur nav bijis...
JDat
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 33
Joined: 10 Dec 2011, 16:35

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby peleks » 17 Dec 2011, 10:51

JDat, tu gan gudrs esi :D kas maksās, sovjetu sacensības ar asv, heh, arī tagad sacenšās, jo redz amītim skauž, ka ķīnietis pirmais uzbūvēs bāzi (pa šamējiem piemirsi savā stulbajā aklumā?? ) uz mēness, kas tur nokļūs pirmais, uzbliezīs bāzi, tam ceļš uz saules sistēmu būs vaļā, un kas pirmais to izdarīs, tas tik viegli nepiekāpsies ar savu pārākumu, labi ja tā būtu ESA, kur darbojās daudzas valstis, tad sāktu dalīt, bert te redz ķīnietis baigos plānus izsviedis, pie kam es ticu ka šamējie savu panāks, pesso to atļauj, tas atkal liek sarosīties štatiem un eiropai ar krieviem. tā vien atkal liekas, ka postus neesi lasijis, tik knapi (iespējams ar google palīdzību) esi iztulkojis nosaukumu un atkal brauc virsū, lai gan visu neesi izlasijis, te ka reiz tiek apspriests tas ka tas ir nenormāli dārgi, un kādi varētu būt risinājumi. redz nezinu kā pārējie es neesmu nekāds masters mehāniķis, fiziķis, jeb ķīmiķis, bet tāpat daudzi parastie mirstīgie saliek galvas kopā, un beigās izdomā ko jēdzīgu, jo mūs nav sabojājusi skola, kas tev iemāca domāt vienā virzienā, un noliegt jau sevī fantāziju, kas mūsdienu zinātni sabremzē! vajag jaunus cilvēkus ar svaigām idejām, tas te arī notiekās!!
un vispār prieks būs tevi te neredzēt, apr cik tu pasauli redzi tādu, kādu gribi redzēt, nevis tādu, kāda viņa ir, ja vispār saproti, kas notiek pasaulē, un ne tikai šodien, bet kaut vai kā viss attīstijies pēdējos 70 gadus.
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby Epis » 17 Dec 2011, 13:26

JDat wrote:Vispār jautri jums te. Vuderkinds EPIs plosās kopā ar sazvērestību bīdītajiem un citiem pārgudrajiem.

Kau vai pēdējais posts. "NASA vajadzētu aizvērt." Kurš tad lidos uz Marsu? Intariņs sēdēs uz raķetītes, kuru Epītis izgudros?

Nebūtu nasa, nevarētu ne internetu ne mobiļņikus lietot. GPS kaut vai. Kurš palaida Spirit un Opportunity uz Marsu? Intariņš kopā ar Epītī.

Vai tik tiešām te (forumā) ir tik zems līmenis?

PS: Čau Epīt! Arī te murgojies par savām spārnotajām idejām? Es vismaz nelasu, jo zinu ka nelietderīgs laika patēriņš.
PS2: Vai ir tēma Moonhoax? Respektīvi diskusija par krāpšanos ar lidojumiem uz Mēnesi? Epīc tak saka ka neviens tur nav bijis...


tev JDat vaidzētu bišķi vairāk palasīt no kurienes šādiem argumentiem ka ar seošām raketēm nekur tālu tikt nevar, un arī nevarēs, aug kājas. un diemžēl argumenti ir logiski bazēti uz vienkāršām lietām kā pāris fizikas likumiem, vesturi, utt.. (tas viss ir aprēķināms, ar cipariem pamatojams augstā apstrakcijas līmenī).
bet kā parasti ir cilvēki kas domā ka vinemēr varēs izbraukt sveikā ar kārtējo tehnologisko progressa radīto sasniegumu, atklājumu, demžēl rakeš vienādājomums tos limitus ieliek tik solīdi ka nesanāks, un arī vēl nav sanācis nolaist LEO transport cenu pēdējos >40-50 gadus. !!!

kādeļ vaig lidot uz menesi, marsu, vai asteroidiem ?
vienkārši
1. dēļ resursiem.
2. deļ militārā potenciāla ko dod Orbitālie kinētiskie ieroči, iedomājaties ja visas valsts raketes atrastos orbītā, sākot no kodolraketēm, līdz vienkāršiem hiperskaņas ātruma kinētiskiem ieročiem, ASV nesen uzlaida savu "slepeno" mini militāro kuģi (kas pa lielo līdzīgs šatlam tikai daudz mazāks, ar autopilotu,bez cilvēka.
un jautājums ta vienkārš, ja plāns ir militarizēt kososu ta kā lai samazina izmaksas ?
skaidrs ka lētāk ir smagas metala, degvielas un citas sastāvdaļas sūtīt uz LEO, vai GEO orbītu nevis no zemes, bet gan no mēnes, vai no kāda Zemei tuva asteroīda,un cenas atšķirība būs milzīga, un asteorid, menes industrija pārsvarā apkalpos nākošo supervaltu orbitālo militār kompleksu + arī rotējošās (ar mākslīgo gravitāti) orbitālās stacijas, jo tādas stacijas, kas svērtu simtiem tukstoš tonnu skaidrs ka nevar uzbūvēt sūtot no zemes matreālus, bet no menes / asteroidiem varētu par saprātīgu cenu atvest matreālu līdz orbitai un tad no tā uzbūvēt vaidzīgās detaļas.

Tātad: lai kautkas vispār attīstītos un notiktu LEO transport cenai ir jākrīt vismaz 10X.
un galvenā diskusija ir kāpēc tā nekrīt ? kur ir problēma? un kā to risināt ? es atbildes jau uz visiem jautājumiem esu atradis, bet vairums joprojām meklē.

Kādeļ vaig Orbitālas super smagas rotejošas LEO stacijas ?
ļoti vienkārši, jo cilvēs izrādās ka nespēj ilgi dzīvot bez gravitātes, un gravitātes esamība ļoti vienkāršo infrastruktūru, proti var likt parasto infrastruktūru dzīvības nodrošināšanai kā toletes podu, ūdens vadus, visu no standart santehnikas veikala, nebūtu jāizgudro toletes pods, duša, vana no jauna arī ēst varētu taisīt cilvēki orbītā kā normāli cilvēku, faktiski visa sadzīves infrastruktūra novienkāršotos, un cena samazinātos, jo pašlaik ISS stacija ir tik nenormāli darga, jo tur visu sadzīvi būvē priekš bez gravitātes apstākļiem, vesela brigāde doktoru, zinātnieku, kā mazi berni tais podiņus, ēdienu pakas, un citādus sadzīves sīkumus pirekš kosmosa, un pats gavenais taisa tā lai maximāli samazinātu priekšmeta svaru, massu, tur izmantojot super duper matreālus, tas man atgādina zelta toletes podus priekš miljardieriem, vienkārši tiek izmantots cilvēku intelekts nevaidzīgā nodarbē. un man liekās ka ir skaidri vesturiskā pieredze pierādijusi kā šādi turpināt tālāk nevar, proti cilvēks nespēj neko darīt 0 gravitātē, un tā ir lieka naudas šķerdēšana, divriteņa izgudrošana no jauna, ar ļoti zemu lietderības koeficientu.
ko darīt ?
ir vienkārši jārisina problēma pašā tās saknē, pamatā, un tā ir super dārgā LEO transport cena, kur ja piemēram cenu nolastu lejā līdz 150-250 $/kg ta faktiski inženieru darbs uzreiz atvieglotos dažādu satelītu, arī ISS sistēmu dizainā jo vairs nevaidētu optimizēt, izspiest zemāko svaru ko vien var dabūt, no kautkādiem super ekosotiskiem dargiem matreāliem, nodarbinot profesorus, un vēl sazin kādus dārgi apmaksātus "talantus", bet vienkārši paņemtu standart matreālus, esošo tehnologiju bez dargiem matreāiem, un uztaisītu 5-10x smagāku satelītu, toletes podu, citus priekšmetus un miers. problēma atrisināta. un to varētu paveikt parasts standart inženieris, nevis tur N-to grādu kosmosa doktors/zinātnieks.

es esu par vispārēju lietu vienkāršošanu, sarežģitības samazināšanu. un lai visu kosmosa ēru paradītu vienkāršāku ir jārisina dārgā transport problēma, kas vēlāk radīs ķēdes reakciju un viss paliks pēkšņi proporcionāli letāks.

Runājot par to jauno Lidmašinas projektu kas pirms pāris dienām ieraudzīja dienas gaismu, ta pirms kāda laika bīj Nasas Pētījums, un pētijuma rezutāti .pdf papīrā publiskoti NasaSpaceFlight forumā, un tur viņi aprēķināja, ka viss lētākā lieljaudas nesej lidmašina, ja kas līdzīga tai ko prezentēja, varēs LEO cenu samazināt tikai līdz 3000 $/kg. man ir tāda nojauta ka tā ir faktiski īstā analīze par to jauno lidmašinas projektu, un ta rodās jatājums kāda jēga tadai lidmašinai, ja SPaceX plāno pēc 1-2 gadiem laist gaisā savu Falcon Heavy monstru par cenu 1000$/kg ?? kautkā lidmašinas izrādās 3x dārgākas, bez jebkāda cenas krituma. varbūt nāktonē parādisies čotkāka informācija, bet pagaidām es tur nekādu ekonomisko jēgu neredzu.
Epis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 146
Joined: 09 Sep 2010, 12:59

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby kesis » 17 Dec 2011, 14:32

epim...
rakete
Image
raķete
Image
kesis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 139
Joined: 07 Feb 2009, 12:45

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby JDat » 17 Dec 2011, 15:39

kesis wrote:epim...
rakete
Image
raķete
Image

Atvainojos. Tā bija tikai pārrakstīšanās. Biju domājis: raķete. Tomēr lietas būtību tas nemaina.
JDat
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 33
Joined: 10 Dec 2011, 16:35

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby kesis » 17 Dec 2011, 18:26

tas nebija adreseets tev... epis visur raksta ar garumziimeem utt, bet raķeti visur sauc par raketi, tapeec neko no vinja rakstiita nevaru uztvert nopietni...
kesis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 139
Joined: 07 Feb 2009, 12:45

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby JDat » 17 Dec 2011, 18:59

Paldies, par aizrādījumu. Esī reizēm rakstu ar kļūdām. Kas attiecas uz Epi... Es Epi zinu no cita foruma. Tur pietika brīnumu daudz piezemētākās lietās. Tad, kad nesanāca elementrās un praktiskas lietas, Epis pievērsās eksotiskākām lietām. Mūžigais dzinējs. Moonhoax. Pēc tam aizgāja pa nopietno. Kvantu datori ir muļķības. LHC ir muļķibas un lieka naudas tērēšana. Es, EPIS, esmu visgudrākais, es zinu kā vajag. Tie n-tie siomti zinātnieku ir stulbi un neliederīgi tērē miljardus raļetēs. Es, EPIS, jūs visus izglābšu.

Piedāvājums administrācijai: Pācelt Epja tēmu un 90% uz sadaļu: Zinātniskā fantastika.

Šeit apspriest moonhoax (ja parādās) un argumentēt kāpēc nelido.

Nesen (14. decembrī) nomira Boriss Čertoks. Kāds ir lasījis grāmatiņas, ko šitais onka uzrakstīja? Intariņš un Epītis no padomju raķesvēstures saprot tik pat dauc, cik es par baletu, tāpēc nav nevienas atsauces uz padomju raķešvēsturi. Intariņš tikai sagrāpstās preidozinātni no googles un priecākas. Tāpat kā tas čalis par slotiņām priekš Marsa robotu saules paneļiem...
JDat
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 33
Joined: 10 Dec 2011, 16:35

Re: Kapec jau gandriz 40 gadus neviens nelido uz Menesi?

Postby Epis » 17 Dec 2011, 20:20

JDat wrote:Paldies, par aizrādījumu. Esī reizēm rakstu ar kļūdām. Kas attiecas uz Epi... Es Epi zinu no cita foruma. Tur pietika brīnumu daudz piezemētākās lietās. Tad, kad nesanāca elementrās un praktiskas lietas, Epis pievērsās eksotiskākām lietām. Mūžigais dzinējs. Moonhoax. Pēc tam aizgāja pa nopietno. Kvantu datori ir muļķības. LHC ir muļķibas un lieka naudas tērēšana. Es, EPIS, esmu visgudrākais, es zinu kā vajag. Tie n-tie siomti zinātnieku ir stulbi un neliederīgi tērē miljardus raļetēs. Es, EPIS, jūs visus izglābšu.

Piedāvājums administrācijai: Pācelt Epja tēmu un 90% uz sadaļu: Zinātniskā fantastika.

Šeit apspriest moonhoax (ja parādās) un argumentēt kāpēc nelido.

Nesen (14. decembrī) nomira Boriss Čertoks. Kāds ir lasījis grāmatiņas, ko šitais onka uzrakstīja? Intariņš un Epītis no padomju raķesvēstures saprot tik pat dauc, cik es par baletu, tāpēc nav nevienas atsauces uz padomju raķešvēsturi. Intariņš tikai sagrāpstās preidozinātni no googles un priecākas. Tāpat kā tas čalis par slotiņām priekš Marsa robotu saules paneļiem...

Kā būtu ar kādu atbildi JDat uz kādu nopietnu jautājumu ? tā vietā lai taisītu kautkādu PR nomelnošanas kampaņu, ja esi doktors, zinātnieks ta atbildi,
Tātad: lai kautkas vispār attīstītos un notiktu LEO transport cenai ir jākrīt vismaz 10X.
galvenā diskusija ir kāpēc tā nekrīt ? kur ir problēma? un kā to risināt ? es atbildes jau uz visiem jautājumiem esu atradis, bet vairums joprojām meklē.


nezinu vai es teicu vai neteicu, bet šādu pašu jautājumu (līdzīgu) uzdevu nasaSpaceFlight forumā, proti, kapēc pēdējos 40-50 gados nav nekas izmainījies,par piemēru ņemto šodienas Faktu, (tas ir Fakts), ka pašlaik cilvēkus uz ISS nogādā krievu SOjuz raketes, kas ir bazētas uz vecu vecā dizaina, ar nelielu uztjūnēšanu, un tas faktiski nozīmē 0 progressu. kāds var šo izskaidrot ?
Atbildes vietā es dabūju Banu, vispār es speciāli to darīju jo apnika tā tukšmuldēšana, un politiskā cenzūra, proti, ka lielajiem globālajiem ekspertiem nav ko teikt, nevar pamatot kādeļ ir totāla pus gadsimtu ilga stagnāicja, ta vieglāk ir no tādiem neertiem jautājumiem atkratīties. par nožēlu vai laimi šāda tipa jautājumi uzrodās vēl un vēl, bet ne jau no manis, bet forumā ienāk citi cilvēki un arī runā par to par ko es agrāk runāju, norāda uz to pašu, tātad es nēsu viens savos secinājumos, un man prieks ka kāds cits pasaulē arī redz lietas tā kā to redzu es.
secinājums te ir tikai viens. proti, no šādiem fundamentāliem jautājumiem nevar izvairītis, tie vienmēr nāks atpakaļ, kamēr netiks atbildēti, un secinājumi izdarīti. proti, ja ir kosmosa industrijā nopietna sistēmiska problēma, tad tā ir jārisina, pašlaik to atliek uz vēlāku laiku, diemžēl atkal un atkal tā liek par sevi manīt, un ganjau pienāks laiks ka tā būs jārisina. tāpat kā tas ir ekonomikā, un citur.

Gudri cilvēki saka, ka strīdigos grūti pamatojamos, pierādāmos jautājumos vienīgi laiks var parādīt kam, kad ir taisnība, jo pārliecināt jau nevienu nevar, bet ka paiet 5 varbūt 10 gadi un tad apskatās kam bīj taisnība ? tad var konkrēti redzēt bāzējoties uz jau faktiem kam bīj taisnība. un tad ir kļūdas jāatzīst.

es ar aizrautību lasu dažādus rakstus par alternatīvām LEo transport idejām, jo tur vismaz cilvēki kautko domā, inovē, un tas nekas ka vairums ir sviestīgas idejas, gan jau ar laiku parādīsies kas labs, jo vienmēr ir risinājumi.
Epis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 146
Joined: 09 Sep 2010, 12:59

PreviousNext

Return to Saules sistēma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron