Uz Mēness atrasts ūdens

Viss, kas saistīts ar Saules sistēmu

Uz Mēness atrasts ūdens

Postby dziviba » 13 Nov 2009, 23:14

ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa aģentūras (NASA) pagājušajā mēnesī veiktais eksperiments ir bijis veiksmīgs, un raķete, ietriecās prāvā krāterī Mēness dienvidpolā, ir atraduši ūdeni.

Zinātnieki, izpētījuši eksperimentā iegūtos datus, paziņojuši, ka trieciena rezultātā izmestajos iežos konstatēti apmēram 80 litri ūdens.


Raķetei ietriecoties Mēness virsmā, tika radīts 1,6 kilometrus augsts iežu mākonis. Raķetei sekoja zonde, kura mērījumu datus nosūtīja uz Zemi. „Mēs atklājam mūsu tuvākā kaimiņa un arī Saules sistēmas mistērijas,” sacīja NASA Mēness zinātnieks Maiks Vargo. „Mēness glabā daudz noslēpumu, un mūsu eksperiments ir atsedzis jaunu mūsu izpratnes slāni.”


Ūdens klātbūtne sadursmes laikā izveidotajā putekļu mākonī ir svarīga ne tikai zinātnisku apsvērumu dēļ, norāda BBC. Iespēja uz Mēness iegūt ūdeni noderētu arī gadījumā, ja uz Zemes pavadoni tiek sūtītas cilvēku misijas. avots [NRA]
dziviba
Vakuums
 
Posts: 4
Joined: 13 Dec 2008, 16:29

Re: Uz Mēness atrasts ūdens

Postby ReinisB » 16 Nov 2009, 01:11

Un izrādās, tajā krāterī dzīvoja maza citplanētiešu civilizācija, un mēs to iznīcinājām... :( :lol:
ReinisB
Vakuums
 
Posts: 9
Joined: 15 Dec 2008, 02:16

Re: Uz Mēness atrasts ūdens

Postby Ainārs » 17 Nov 2009, 16:44

Interesanti, zinot ka uz Mēness var nopirkt zemi, vai ekspermenta autoriem bija zemes īpašnieka atļauja, tur kaut ko ietriekt zeme? :D
Interesanti, kad sāks tirgot zemi uz pārējām Saules sistēmas planētam!? Gribētu iegādāties placīti uz Venēras.
User avatar
Ainārs
Vakuums
 
Posts: 9
Joined: 07 Jun 2009, 13:31

Re: Uz Mēness atrasts ūdens

Postby Māris » 17 Nov 2009, 19:41

Man gan vairāk interesē jautājums, cik juridiski pamatota ir tā visa Mēness pārdošana? Tā jau es varu jebkuru planētu piesavināt sev un pārdod apgabalus tur.
Māris
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 11 Oct 2008, 22:42

Re: Uz Mēness atrasts ūdens

Postby dulls » 17 Nov 2009, 19:59

Ainār, es kā reiz, šais krīzes apstākļos, pārdodu vienu placīti uz Venēras. :?
dulls
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 66
Joined: 20 Apr 2009, 15:07


Return to Saules sistēma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron