Man ir jauna teorija

Viss, kas saistīts ar Saules sistēmu

Man ir jauna teorija

Postby Lāsēns » 13 Sep 2014, 14:43

Par to ka plankumiem uz Saules jābūt karstākiem nekā apkārtējā virsma,tas izskaidro kāpēc jo vairāk plankumu,jo augstāka temperetūra uz Zemes.
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Lāsēns
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 120
Joined: 04 Sep 2010, 19:34
Location: Pastaigājoties starp pasaulēm

Re: Man ir jauna teorija

Postby Lāsēns » 13 Sep 2014, 15:40

Uz saules koodola virsmas notiek kodolsintēze kuras rezultātā izstarotie gamma kvanti determinēta haosa apstākļos veic savu ceļojumu līdz saules virsmai enerģētiski atdziestot līdz redzamai gaismai,tā kā Saules plankumi ir no dziļākiem Saules slāņiem,tiem ir augstāka frekvence,tie ir tumši tāpēc ka frekvence vēl nav nokritusi līdz redzamai gaismai,kādi jau tājumi? :D
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Lāsēns
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 120
Joined: 04 Sep 2010, 19:34
Location: Pastaigājoties starp pasaulēm

Re: Man ir jauna teorija

Postby nelabojams » 13 Sep 2014, 16:45

1. Plankumu temperatūra jau sen ir izmērīta un ne tikai ar radiācijas emisijas metodi vien.
2. Atrodi wikipēdijas šķirkli thermal radiation un uzmanīgi apskaties pirmo bildi pie tā. Sapratīsi savu kļūdu.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Man ir jauna teorija

Postby Lāsēns » 13 Sep 2014, 17:30

Tu nopamato to,nevis rādi man viki
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Lāsēns
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 120
Joined: 04 Sep 2010, 19:34
Location: Pastaigājoties starp pasaulēm

Re: Man ir jauna teorija

Postby nelabojams » 13 Sep 2014, 21:01

Acis ir, bet neredz...
Ja tu nebūtu par slinku aplūkot un papūlēties izprast to diagrammu, tad saprastu, ka starojuma intensitāte, augot temperatūrai, pieaug visos viļņu garumos, maksimumam pārbīdoties uz īsāko viļņu pusi (Vīna sadalījuma likums). Tas nozīmē, ka, maksimumam pārbīdoties uz ultravioleto galu un tālāk, spožums redzamajā gaismā tik un tā pieaugs. Kas ir pretrunā ar tavu apgalvojumu, kura vienīgais pamatojums ir "es tā domāju".
Vēl viens elementārs pamatojums - zvaigznes, kuru virsmas temperatūra ir daži desmiti tūkstoši grādu, ir pat ļoti labi redzamas un tām ir nesalīdzināmi augstāka starjauda, nekā tāda paša lieluma vēsākām zvaigznēm. Baltais punduris būs daudz spožāks, nekā sarkanais punduris.
Bet ne tu pirmais. Šādu kļūdu ir pielaidis dažs labs, fiziku pietiekami labi nezinošs fantastikas autors, piemēram, citādiņ manis ļoti iecienītais Fransiss Karsaks "Zemes bēgšanā".
Melna ķermeņa (no starojuma fizikas viedokļa Saule ir melns ķermenis) termiskā starojuma sadalījums ir teorētiski pamatots un neskaitāmas reizes eksperimentāli pārbaudīts un pierādīts fakts.
Last edited by nelabojams on 13 Sep 2014, 21:09, edited 1 time in total.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Man ir jauna teorija

Postby Lāsēns » 13 Sep 2014, 21:08

Tad nopamato šo it kā zemāko temperatūru,kuras rezultātā pieaug temperetūra uz Zemes.
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Lāsēns
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 120
Joined: 04 Sep 2010, 19:34
Location: Pastaigājoties starp pasaulēm

Re: Man ir jauna teorija

Postby nelabojams » 13 Sep 2014, 21:14

Ja banalizējam situāciju līdz galējībai, tad vēsos plankumus pavada pat ļoti karstas (miljons grādu un vairāk) parādības tiem blakus esošajos apgabalos. Taču, attiecībā uz Zemi, šeit darbojas pavisam citi un ar Saules temperatūru tieši nesaistīti faktori - lādēto daļiņu plūsmas, ko uz Saules vairāk "regulē" magnētiskie lauki, nevis virsmas temperatūra.
Taču būtu labāk, ja tu nevis uzkliegtu "...bet tu man pierādi!", bet pakustinātu savas mazās, pelēkās šūniņas, pamācītos fizikas un astrofizikas pamatus, un mēģinātu saprast pats.
Last edited by nelabojams on 13 Sep 2014, 21:20, edited 1 time in total.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Man ir jauna teorija

Postby Lāsēns » 13 Sep 2014, 21:17

Kur un kāpēc rodas vēsi plankumi?
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Lāsēns
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 120
Joined: 04 Sep 2010, 19:34
Location: Pastaigājoties starp pasaulēm

Re: Man ir jauna teorija

Postby Lāsēns » 13 Sep 2014, 21:21

Starp citu es kaut kur lasīju,vairs neatceros kur,ka tieši no šiem plankumiem nāk pastiprināts augtfrekvences starojums,kas atbalsta manu pozīciju.Pēc tava viedokļa,ja ir pastiprināts augstfrekvences starojums,tad arī redzamai gaismai ir jāpieaug.
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Lāsēns
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 120
Joined: 04 Sep 2010, 19:34
Location: Pastaigājoties starp pasaulēm

Re: Man ir jauna teorija

Postby nelabojams » 13 Sep 2014, 21:22

Aizej no tēmas?
To papūlies sameklēt literatūrā pats. Iedošu atslēgvārdus: "magnētiskais lauks". Es labāk iešu iedzert glāzi alus, nevis nosist laiku strīdos ar oponentu, kas neko nevēlas dzirdēt un kam vienīgā taisnība ir viņš pats.
Un par tavu iepriekšējo apgalvojumu - tas parāda, kādās kategorijās tu domā. Tas NAV "mans viedoklis", tie ir starojuma fizikas pamati. Ar "viedokļiem" zinātnē tālu netiksi. Tiesa, viedokļi ir svarīgi, kādu pētījumu uzsākot, bet pēc tam par tiem ir jāaizmirst, jo turpinājumā ir eksperimanti, izvedumi un pierādījumi, nevis "viedokļi".
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Next

Return to Saules sistēma

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron