Zinaataajiem

Plānotie pasākumi, debess objektu vērošana

Re: Zinaataajiem

Postby Indigo » 08 Jan 2009, 17:55

Ja uzcepsi Lāsēniņam pankūkas,tad Lāsēniņš Tevi konsultēs :o
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Indigo
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 26 Nov 2008, 17:59

Re: Zinaataajiem

Postby hmmzis » 08 Jan 2009, 20:09

Sveiki,
Njuutona sisteemas teleskopam, it sevishkji jau ar tik mazu fokaalo attieciibu, buus nepiecishama spogulju reguleeshana, jeb taa sauktaa kolimaacija. Izklausaas draudiigi, bet iisteniibaa taa ir vienkaarshi abu spogulju nolikshana uz sho pashu spogulju optiskaas ass. Ljoti labi shis process ir paraadiits un izstaastiits shijaa saitaa:

http://www.andysshotglass.com/Collimating.html

Jaasaka gan ka f/4.4 sisteemai buus diezgan preciizi jaasaregulee pa cientriem, jo kljuudas robezha shaadai sisteemai ir varbuut 0,6mm. Ja uz galvenaa spogulja nav centra markjeejums, tad zvani tiem telescopes.lv puishiem un saki ka lai shie pashi nokolimee. Bez centraalaa markjeejuma tas ir pagruuts uzdevums.

Ar tiem okulaariem, kas naak liidzi vari ieguut sekojoshus palielinaajumus:
25mm - 20x (40x ar barlova leecu)
10mm - 50x (100x ar barlova leecu)
Maksimaalais teoreetisakis palielinaajums ar sho teleskopu ir 228x, lai gan maksimaalo izshkjirtspeeju tas sasniegs pie 114x palielinaajuma.

Redzes lauki attieciigi buus (ar standarta okulaariem):
20x - 2,6°
40x - 1,3°
50x - 1,04°
100x - 0,52°

Mazliet gan runaajot pretim tam ko izteica Kamelija sheit, ar taviem pashreizeejiem okulaariem un teleskopu principaa katraa naktii vareesi redzeet gana labus un baudaamus atteelus, jo parasti zem 100x palielinaajuma atmosfeera tik traki netraucee. Man ir bijusi tikai viena noveerojumu sesija veejainaa laikaa, kad pie 100x tieshaam vareeja redzeet ka atmosofeera shai naktii negribeeja lai kaads caur vinju zvaigznees skatiitos.

V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Re: Zinaataajiem

Postby Kamelija » 08 Jan 2009, 21:34

Nu jā, jāņem vērā palielinājums... tā redz ir, kad mājās ir tikai viens teleskops, un tu ņem un ieciklējies tikai uz vienām un tajām pašām collām... Man 15mm okulārs zemajiem objektiem un sliktas atmosfēras laikā nav labākais risinājums. Bet nu mazākam palielinājumam efekts tiešām varētu nebūt jūtams.
Kamelija
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 50
Joined: 12 Oct 2008, 18:20

Re: Zinaataajiem

Postby bingo » 09 Jan 2009, 10:37

telescopes.lv maajaslapaa ir pamaaciiba centreeshanai, kur jaaizmanto fotofilminjas futlaaris...shovakar pameegjinaashu izdariit...
bingo
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2009, 15:21

Re: Zinaataajiem

Postby bingo » 12 Jan 2009, 15:18

Sveiki, mani izpaliigi!

Es pa briivdienaam meegjinaaju to spogulju centreeshanu, bet atduuros pret probleemu jau pashaa saakumaa - pirmaa lieta (sekundaaraa spogulja centreeshanai) ir jaaredz triis skruuves/ stiprinaajumi...tas ir visos apraxtos, visaas videopamaaciibaas...bet manam teleskopam nav triis stiprinaajumi...nav neviena. Vai nu ar manu redzi kaut kas ir galiigi slikti, vai nu NAV...Paareejo es sapratu, atradu un pameegjinaaju pareguleet...bet tas pirmais solis man nav reaals. Taa var buut vai man pie acu aarsta? :mrgreen:
bingo
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2009, 15:21

Re: Zinaataajiem

Postby Indigo » 12 Jan 2009, 15:57

Vajadzeja izcept pankukas,tagad vilciens aizgajis... :lol: :lol: :lol:
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Indigo
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 26 Nov 2008, 17:59

Re: Zinaataajiem

Postby bingo » 12 Jan 2009, 16:19

ĪIstiem pankuukmiiljiem nekaads vilciens nekur aiziet nevar!!!

Bet shoreiz kaa anjukaa - nav rocinju (atbildes un ieteikumi), nav cepuminju (pankuukas)!!!
bingo
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2009, 15:21

Re: Zinaataajiem

Postby Indigo » 12 Jan 2009, 16:48

Lāsēns īstenībā no teleskopiem neko nejēdz(nav pat redzējis) ,tas bija tāpat tikai - joks... :o :lol: ;)
Contraria Sunt Complementa
User avatar
Indigo
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 26 Nov 2008, 17:59

Re: Zinaataajiem

Postby Kamelija » 12 Jan 2009, 16:55

Bingo - http://www.skywatchertelescope.net/swti ... class2=130

Shis PDF tev neder. Palasiijos, liekas, ka tas tiiri OK manuaalis.
Kamelija
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 50
Joined: 12 Oct 2008, 18:20

Re: Zinaataajiem

Postby bingo » 12 Jan 2009, 17:50

Indigo
Es laikam shobriid uz cita vilnja - man te ne liidz pankuucinjaam u.c. jocinjiem, es censhos kaut cik tikt skaidriibaa ar to aparaatu, ko sveetkos zem egliites atradu...

Kamelija
Shitas jau ir lasiits, tas naaca teleskopam liidz, bet tur redz visur par taam 3 skruuveem - gan uzziimeetas, gan rakstaa piemineetas...bet es vinjas neredzu un viss...telescopes.lv forumaa neviens neatbild...buus laikam jaamet kauns pie malas un jaauzzvana - nu kaut kaa tak jaaizkustas no shii mulkjiisha statusa :lol:
bingo
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2009, 15:21

PreviousNext

Return to Publiski novērojumi, pasākumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron