sky watcher 300/1500

Jūsu novērojumi, atsauksmes

sky watcher 300/1500

Postby dainutevs » 29 Mar 2009, 00:35

Sen biju sapņojis par lielāku lēcienu apertūrā.Beidzot iegādājos Synta 300/1500.Vizuālais iespaids ļoti pozitīvs.Viss solīdi nostrādāts.Mehāniski arī nav problēmu-pa abām asīm ļti viegli slīd.Tas,ka labi slīd vertikālā ass,nav nekāds pārsteigums,bet horizontālā ass gan patīkami pārsteidza.Pavisam nedaudz vajadzēja paregulēt galveno spoguli,ko arī ātri paveicu.Pirms dažām dienām sanāca pavērot ar šito agregātu debesis.Debess satumsa un es iznesu šo ārā lai atdziest(smags gan tas verķis).Pēc 45min.secināju,ka teleskops tomēr grib vēl dzesēties,bet nu es nevarēju nociesties un sāku rosīties.Vēl pēc kāda brīža bija jau normāli.
Teleskops nelika vilties.Zvaigžņu attēls bija vienāds gan pirms,gan pēc fokusa.Tad ko es redzēju..
Sākumā vēroju vaļējās zvaigžņu kopas 60x.Apsktīju daudzas.Secināju,ka ne visas izkatās tik forši kā biju cerējis.Tas tapēc,ka aparāts ir tik jaudīgs,ka spēj izšķirt pat vājākās kopas zvaigznes,neatstājot nekādu migliņu(zūd kaut kāda noslēpumainība)Tad vēl standart okulāra ne pārāk milzīgais redzeslauks.Bet es esmu pārliecināts,ka šo situāciju būtiski mainīs platleņķa 32mm okulāri iegāde.Neskatoties uz to ir kopas,kuras izskatās lieliski pat šādos okulāros.Tās ir Perseja dubultkopa,m37,m67,ngc7769(cas),ngc1528(per),m35 un tās kompanjons, kurā bez grūtībām var izšķirt zvaigznes.
Tad daži miglāji.m76 nedaudz atgādināja m27,tikai miniatūrā,m1 viegli redz,kā ļoti treknu un sašķiebtu S burtu,planetārie miglāji ngc2392(gem),ngc6826cyg),ngc6543(dra) visnotaļ skatāmi. 150x pēdējie divi ir ZAĻĀ krāsā!ngc6543 pat kaut kādas iekšējās struktūras var pamanīt,ja labi iskatās,protams centrālās zvaigznes arī redz.
Nu lodveida kopas jau vispār ārpus konkurences.Redzēju m3,m13,m92.Viena par otru skaistāka.Abos palielinājumos var izšķirt zvaigznes līdz centram nesaspringstot.150x skats pat labāks.Var redzēt,ka katra kopa savādākas formas.Dīvaini,bet es m13 ievietotu tikai 3.vietā skaistuma ziņā,no šīm trim.
Tad kārta nāca galaktikām.Pateicoties 300mm spogulim,galaktikas vairs nav tikai mazi,vienādi miglas plankumiņi.Katrai ir sava forma un savs šarms.
m66,m65&ngc3628-trīs dažādas galaktikas vienā redzeslaukā.m95,m96m105-tas pats.Par m81&m82 daiļumu nemaz nerunāsim!ngc4565(com ber)interesanta no sāna redzama spirāle.Tad ir tāda ngc3227 galaktika pie LEO gamma,kuras spožms ir 11m.Arī šo redzēju,turklāt pa taisno,bez sānu redzes.M51nepārprotami saskatīju spirālzarus.
Atmosfēra nebija īpaši mierīga.bet miera brīžos Saturns izskatījās visnotaļ cienīgi
Tas gan nebija viss,ko es tonakt redzēju,bet nu pitiks šoreiz.
Tagad tikai jāpilnveido sava novērojumu vieta,lai padarītu vērošanu ērtāku.Tad redzēšu vēl vairāk un detlizētāk.
7x50 binoklis
6" f/8 reflektors
tangenciala platforma
12"f/5 Synta
dainutevs
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 07 Feb 2009, 13:28
Location: Lizdēni

Postby Sandis » 29 Mar 2009, 01:45

Ko nu tur piebilst :)
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Postby Sandis » 29 Mar 2009, 11:42

Cik gadu pieredze ir nepieciešama, lai iemācītos atrast debesīs tādu daudzumu objektu?
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Postby dainutevs » 29 Mar 2009, 22:37

Es sāku vērot debesis ar neapbruņotu aci(iepazinu zaigznājus),tad pēc dažiem mēnešiem ar binokli spožākos dzīļu objektus skatījos, vēl pēc dažiem mēnešiem-ar tālskati jau vairāk objektu atradu,un tikai pēc tam iegādājos teleskopu(tas gan vairāk saistīts ar to,ka tajos laikos Latvijā nebija daudz iespēju dabūt jebkādu teleskopu).Bet tas palīdzēja PAKĀPENISKI iepazīt debesi.Manuprāt tas ir pareizākais veids kā iepazīt debesi.
Praktiski gada laikā varēju ļoti daudz objektu atrast,gan M,gan NGC&IC,kādu daļu arī bez kartes.Tas nemaz nav tik grūti.
7x50 binoklis
6" f/8 reflektors
tangenciala platforma
12"f/5 Synta
dainutevs
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 07 Feb 2009, 13:28
Location: Lizdēni

Postby Velldzhex » 30 Mar 2009, 00:22

super.. :wink:
Orion® SkyQuest™ XT10''
Canon 400 D
Zenit-B
KONUS MOTORMAX 90,F=1200,f/13
Velldzhex
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2008, 02:42
Location: Valmiera


Return to Teleskopu & aksesuāru testi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron