DSLR un EQ

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

DSLR un EQ

Postby artilery » 30 Sep 2013, 17:18

Sveika tauta!
Tā ka mans kārtējais mēģinājums saražot pašam savu kaut cik noturīgu barn-door ir totāli izgāzies, doma ir pasūtīt, nu piemēram kaut ko šādu http://shop.seben.com/sms/shop/index.ph ... iew&id=177, kuram celtspēja ir 7kg, vai arī šādu http://shop.seben.com/sms/shop/index.ph ... iew&id=166 (un + vēl kaut kāds motors) ar 4kg kravnesību. Domāju likt virsū kameru (~1kg) un pagaidām smagāko objektīvu (arī max ~1kg). Kopā kādi 1.5...2kg jau būs. Varbūt ir kāds speciālists, noteikti ka ir, kas varētu varbūt pakomentēt manu izvēli par labu vienam vai otram komplektam, vai arī ieteikt kādu citu. Skaidrs ka ar ~20kg tehnikas tālu nevar aiziet, tādēļ pagaidām priekšroka ir vieglajam un lētākajam EQ3 statīvam. Protams, variet arī droši padalīties ar savu pieredzi EQ iegādē vai tml. Paldies!

PS. pagaidām nekādas lielākas trubas nedomāju stutēt virsū, pliks DSLR+dažādi objektīvi.
PSS. laikam ir arī vajadzīgas kaut kādas pārejas
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: DSLR un EQ

Postby KristapsKem » 30 Sep 2013, 19:06

Sveiks! Cik saprotu tu plāno nodarboties ar astro fotografēšanu. Manuprāt EQ3 un EQ4 NAV domāti daudz maz nopietnai fotografēšanai. Ja tev ir vēlme paeksperimentēt- ok, bet ja negribi tērēt naudu lieki- NEPĒRC! Vismaz ne astrofotografēšanas nolūkam. Jā, plaša lauka bildēm droši vien varētu arī kaut kādā ziņā iztikt ar EQ4, bet agrāk vai vēlāk tu gribēsi izvērsties, pielikt garāku objektīvu, vai vēl teleskopu + ilgākas ekspozīcijas un tad tik sāksies un sapratīsi, ka jāpērk jauns statīvs..
Pats sāku ar parasto EQ-5 versijas statīvu ar piemontētiem motoriem. Mans ekipējums svēra (kamera,teleskops) ~10 Kg un es pēc 3 mēnešu cīņām šo statīvu pārdevu. Iegādājos EQ-6, kas daudz maz ir spējīgs noturēt ~10- 14Kg, ja labi nobalansē. Fotografēšanā ir daudz nianses, bet pati svarīgākā ir statīva stabilitāte un spēja koriģēt (gidēt) savas kļūdas. Lētākais un vērā ņemamākais no EQ statīviem šādam nolūkam ir HEQ-5. Manuprāt labs sākuma statīvs cilvēkam, kas ar max 10Kg ekipējumu vēlas sākt fotografēt daudz maz nopietni ar iespēju izvērsties. Arī ar EQ-5 parasto var smuki bildēt, bet ja es sāktu no sākuma, tad pirmo būtu pircis HEQ-5. Mans ieteikums fotografēšanai tad arī- statīvs ar motoriem abām asīm!

Par pārejām EQ3-4 neko nezinu. EQ-5 gadījumā fotoaparātu siprinu klāt ar parastā statīva pieskrūvējamo "puļķi", kuru var iespīlēt statīva paredzētajā savienojumā ar teleskopu. Ieraudzīsi dzīvē, sapratīsi.

Lai veicas!
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: DSLR un EQ

Postby shauttra » 01 Oct 2013, 16:47

Man ir lēts EQ3-2 ar 2iem motoriem. Kāda tam ir max uzkarināmā masa nezinu, bet 5D spoguleni ar MTO-1000mm objektīvu tur. ja prātīgi nolīmeņo tad ar 400mm objektīvu var bildēt. Jebkurā gadījumā labāks par ''šķūņa durvīm'' ir. Pašam sākumā bija dīvains agregāts uzmeistarots, sākumā ar DC motoru, pēcāk jau ar datorvadāmu stepper motoru.
User avatar
shauttra
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 133
Joined: 08 Jun 2010, 12:33

Re: DSLR un EQ

Postby artilery » 02 Oct 2013, 11:45

Paldies KristapsKem un Shauttra par atbildēm.
Viss kā jau parasti, atduras pret $ un ambīcijām. Manā gadījumā nekādas lielās trubas jau nedomāju likt virsū, vienkārši fotokamera 5d ar gripu un objektīvs ar telekonverteri, plašajam laukam un nu kādām dso (diez vai kāds dso sanāktu ar 280mm), tuvajā nākotnē arī par teleskopu nedomāšu.
Lai kaut cik ierakstītos budžetā (300Ls), sanāk komplekts NEQ-5 un motori vai arī NEQ-3 Pro SynScan GoTo. Ja jau shauttra var uzlikt 5d un to 1000mm, tad man ar varētu derēt tas NEQ3, kuram max load ir 6kg, kas priekš maniem 2kg būtu ok. Tikai kādi ir shauttram motori? Un kādas ir ilgākās +- ok ekspozīcijas ilgums? Šitam - Orbinar EQ4S Pro (links iepriekš) - ir tikai RA motors un nezinu vai var pielikt arī otru. Tā jau cena pievilcīga un pēc specifikācijas gandrīz tāds pats kā NEQ-5.
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: DSLR un EQ

Postby shauttra » 02 Oct 2013, 15:23

Man ir abi motori, bet izmantoju tikai RA, pēc otra neesmu jutis vajadzību, ja nu vienīgi priekš 1000mm stikla precīzakai iekadrēšanai. Ar 400mm ilgākais ir kādas 4-5 minūtes ko esmu bildējis. Bet kā jau teicu, svarīgi pareizi nolīmeņot... Paltleņķim 4as minūtes jau ir atliektiem galiem. GoTo jau būtu pavisam laba padarīšana.
User avatar
shauttra
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 133
Joined: 08 Jun 2010, 12:33

Re: DSLR un EQ

Postby KasparsK » 02 Oct 2013, 16:44

artilery wrote:vienkārši fotokamera 5d ar gripu un objektīvs ar telekonverteri, plašajam laukam un nu kādām dso (diez vai kāds dso sanāktu ar 280mm)

Gripu labāk skrūvē nost, būs ērtāk.
Man ir EQ3-2 un 5D un kā jau shauttra rakstīja, kādas 5min var pilnīgi mierīgi noturēt, un vairāk arī īsti nevajag, jo objektīvs ir krietni gaišāks par teleskopu.
KasparsK
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 107
Joined: 18 Feb 2011, 20:06
Location: Cēsis

Re: DSLR un EQ

Postby KristapsKem » 02 Oct 2013, 17:04

artilery wrote:Viss kā jau parasti, atduras pret $ un ambīcijām. Manā gadījumā nekādas lielās trubas jau nedomāju likt virsū, vienkārši fotokamera 5d ar gripu un objektīvs ar telekonverteri, plašajam laukam un nu kādām dso (diez vai kāds dso sanāktu ar 280mm), tuvajā nākotnē arī par teleskopu nedomāšu.


Ja tev ir 5d kamera nešķiet, ka tev trūktu ambīcijas. DSO ar 280mm IR nofotografējams, jo ir vairāki DSO objekti, kas ir lielāki par pilna mēness ripu. Tādi kā- Andromeda, Kalifornijas miglājs, Ziemeļamerikas miglājs, Dvēseļu miglājs, Plīvura miglājs, košais Oriona miglājs... un daudzi, kas ir nedaudz mazāki par mēness ripu, bet tāpat ļoti interesanti. Debess jums ir pilns ar interesantiem objektiem un tas, ka tu agrāk vai vēlāk vēlēsies "piezūmot" manā skatījumā ir tikai neizbēgami.
Es tavā vietā tad nedaudz piekrātu klāt, bet nekādā gadījumā nepirktu EQ-4 vai vēl lētāku statīvu. Rakstu vēlreiz, bet statīvs IR pats SVARĪGĀKAIS elements astrofotografēšanā. Protams vienmēr vajag visu izbaudīt pašam un saprast kas ir kas, bet ja tagad ar savu pieredzi man nebūtu statīva un gribētu tādu iegādāties, tad budžetu statīvam no visiem tēriņiem es atvēlētu vis lielāko un tikai tad kamera, lēca- teleskops..

Runājot par statīvu kravnesību astrofotografēšanas nolūkiem. Dali to vismaz ar 2 un vēl atnjem nedaudz kamēr iemācīsies visu nobalansēt. Tāda ir īstā kravnesība no astrofotografēšanas viedokļa.

Kā ietaupījums var būt tas, ka EQ-5 un lielāka modeļa statīvus var kontrolēt ar vienkāršu COM->USB pārveidotāju (EQDIR) caur PC, kas gadījumā, ja tev ir PC var ietaupīt naudu uz GOTO pulti, galvenais, lai ir tikai motori. Protams, tas mazina mobilitāti, bet ir iespēja ietaupīt uz diezgan problemātiski funkcionējošu ķīniešu pulti un iegūt lielāku kontroli pār statīva motoriem.
Vēl viena lieta par ko neaizmirsti. Statīvam ar motoriem vajadzēs elektrību. Akumulators- vai strāvas pārveidotājs atkarīgs no vietas, kur bildē.

Lai nu kā, izvēle ir tava un viss ir tikai mans viedoklis un skatījums no pieredzes.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: DSLR un EQ

Postby drago » 09 Nov 2013, 21:32

tie linki abi actually izskataas peec kautkaadiem eq3 vai pat kautkaa suudiigaaka.
es patlaban tirgoju sintas eq5 ar motoriem uz abaam asiim. reaalaa kravnesiiba fotoreziimaa tur vareetu buut ~ 5 - 7 kg, ja nav paaraak liela svira - ir bildeets uz dslr ar aps-c 400 mm fokusaa - uz minuuti apmeeram 60 - 70 procentu bilzu manaa skatiijumaa bija +/- ok. ja fokusi ir up to 200 - 250 mm, tur reaali iisti jeegas peec heq un kautkaa augstaaka, da veel ar autogidu, iisti nav, manupraat. iisi fokusi lielas prasiibas neizvirza, atkariibaa no gariem...
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: DSLR un EQ

Postby artilery » 01 Apr 2014, 22:44

OK. Statīvs tā kā būtu, tepat forumā izrādās bija :)
Vajadzētu tagad piedabūt klāt statīva galvu.
Tās collīgās 1/4 skrūves nekur šeit nav dabūnāmas un kas manam 3-way statīvam nāk līdz ir pa īsu.
Domāju par kaut kādu 4..6kg nesošu "ball head"
piem. http://veikals.bfs.lv/product_info.php/ ... alva-p-524
lai tādu dabūtu uz EQ laikam nepieciešams kaut kas šāds
http://veikals.bfs.lv/product_info.php/ ... long-p-664 ?

Un varbūt kādam ir pieredze ar Samyang 800mm spoguļobjektīvu un tām pārejām T-mount (M42?) --> Canon EOS?
Ko pielietot: parastu M42->EOS pāreju vai oriģinālo, Samyang ražojumu?
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: DSLR un EQ

Postby kobalts » 02 Apr 2014, 07:35

Manuprāt pie lodesbalsta izvēles vajadzētu pievērst uzmanību virsmai-stiprinājumam starp kameru-balstu. Ražotāja norādītie kilogrami parasti ir ''akseālā'' slodze tā itkā tu bildētu hrizonta panorāmu. Apaļajām šeibām pastav risks ''pašatskrūvēties'' radiāli kad kameara sagāzta uz sānu (pie eq montejuma neizbēgami).
Turklāt ''nenāk par nāvi'' ātrā noņemšana. Kautkas līdzīgs šim- http://www.amazon.com/Benro-BH2-Single- ... B004E9SWN0
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems


Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron