Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Par teleskopu aksesuāru izvēli un to pielietojumu

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Valdens » 24 Mar 2015, 21:40

Andris R wrote:
Valdens wrote:Tomēr esmu noskatījis Sky-Watcher Explorer-130P SynScan™ AZ GOTO (f/650) 5.1" , vēl šodien apkopošu vēlmju rezultātus un tad jau došos pakaļ

Gribu vērst uzmanību: < AZ> - nozīmē azimutālais montējums - labs vizuāliem novērojumiem, īpaši kam nav lielas pieredzes, bet astrofotografēšanai ir vairāki irobežojumi (tie nav būtiski Mēness, planētu, Saules bildēšanai), kā galvenais minams garu ekspozīciju veikšana, kad būs jūtami izteikta lauka (redzeslauka) rotācija, uz fotogrāfijas tas izskatīsies tā ka jo tālāk no attēla centra, jo zvaigžņu attēli būs arvien garākas svītriņas ( pašā centrā zv-nei protams būs normāls izskats), cik garu ekspozīciju varēs veikt, kad šis efekts vēl nav manāms, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, fokusa garuma, redzeslauka plašuma, objekta atrašanās vietas pret debess ekvatoru ( polu ) t.i.- deklinācijas. Tātad ir vērts apsvērt - azimutālais vai ekvatoriālais montējums būs iecerētajam atbilstošs, lai nav vilšanās...

Hmm...viela pārdomām, nezinu,cik sarežģīti ir ar ekvatoriālo montējumu manuāli visu to veikt pēc aprēķiniem, bet cik nu labas bildes es iegūšu ar šo montējumu.
User avatar
Valdens
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 22 Mar 2015, 23:42
Location: Rīga

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Ortsa » 24 Mar 2015, 22:34

Aj...Es ātri sadraudzējos ar ekvatorialo mountu...nez kas tur saka, ka vizuāli neērti novērot...figņa..Tas protams ir masīvāks, ilgāk uzstādīt...bet ja visu pareizi izdara..tas nepievils! ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Valdens » 24 Mar 2015, 22:53

Ortsa wrote:Aj...Es ātri sadraudzējos ar ekvatorialo mountu...nez kas tur saka, ka vizuāli neērti novērot...figņa..Tas protams ir masīvāks, ilgāk uzstādīt...bet ja visu pareizi izdara..tas nepievils! ;)

Tad pēc Jūsu uzskatiem, iesakiet manuāli ekvatoriālo ņemt,ja? :?:
User avatar
Valdens
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 22 Mar 2015, 23:42
Location: Rīga

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Agnis » 25 Mar 2015, 00:40

Negribu nokaut entuziasmu, bet daži padomi no manas pieredzes:

Nepērc lēto!!! Tā ir izmesta nauda, ja pērc, tad sakarīgu mantu. Man viens SupaTrak 7 gadus šķūnī kaktā stāv... alumīnija statīvs vispār ir kaut kāda parodija.

Montējums vismaz HEQ5 un uz augšu, lai būtu stabils montējums uz kura var arī kaut ko uzlikt.

Teleskopu ieteiktu kaut ko no apohromātiem, piemēram man ir ED80, ļoti labs teleskops sākumam. Var mēģināt Ņūtonus, bet rēķinies ar tādu lietu kā koma, kuras korekcijai atkal būs papildus izdevumi.

Kad beigsies pirmā eiforija, sapratīsi, ka bez gidēšanas nekas nebūs.. atkal izdevumi..

Protams vajag arī sakarīgu kameru.

Un tā soli pa solim un Tavs plānotais budžets būs 10x kā minimums...
Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby KristapsKem » 25 Mar 2015, 01:45

Varu tikai pilnībā piekrist Agņa teiktajam. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Ortsa » 25 Mar 2015, 16:07

Nja...jau no paša sākuma gribēju teikt...ka 100 - 400 eur...ir reāli tikai aksesuāriem teleskopam. :) dārgs hobijs..Bet tas ir tā vērts!
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Valdens » 25 Mar 2015, 17:35

Ortsa wrote:Nja...jau no paša sākuma gribēju teikt...ka 100 - 400 eur...ir reāli tikai aksesuāriem teleskopam. :) dārgs hobijs..Bet tas ir tā vērts!

Hmm,laikam tomēr aknas būs jāpārdod! :D Jokojos...jau esmu iegādajies Sky-Watcher Explorer-130P SynScan™ AZ GOTO (f/650) 5.1" + Power tank + T gredzenu fotoaparātam. Atliek pastudēt un jau doties medībās pēc pirmajām bildēm un novērojumiem! :twisted:
User avatar
Valdens
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 22 Mar 2015, 23:42
Location: Rīga

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Andris R » 25 Mar 2015, 19:19

Nudien,neesmu piedzīvojis, lai jaundzimušais uzreiz staigātu, skrietu,runātu, mācētu lasīt, dzejot, izprastu relativitātes teoriju... vismaz krītot - nesasistos. Reāli? Atīstība - process - visu nevar paredzēt... tadēļ katrs esam individualitātes , neesams kloni... Katrs ieteikums ietekmē, bet izvēle katram sava, tik un tā...Jārespektē. un tiem, kas zin ( vai šķiet) vairāk , var dot norādes kādā virzienā varētu sasniegt labākus rezultātus, konkrētā situācijā. Es nezinu nevienu, kas nebūtu uzsitis kaut punu astrofoto apguvē, kā jau parastā dzīvē. Ir dabiski, kas jau dabūjis, tas pamāca izvairīties, bet katram savs ceļs... un ceļazīmes jāliek citas...
Tad nu saku, ja reiz izvēle izdarīta ( ar ko apsveicu :) ), lai teleskops nepārklājas ar putekļiem. Esmu pārliecināts - būs daudz pārsteigumu, jaunu atziņu un atklāsmju, ja neapdzisīs jaunrades, izziņas dzirksts.
Kristaps un Agnis, tur augstu līmeni, grūti nepiekrist viņu ieteikumiem, bet domāju arī viņi zin, ka tikai ar tehnisko nodrošinājumu, nesasniegtu tos panākumus, kurus guvuši ... un vai ceļs ir bijis taisns, un kļūdas bijušas veltīgas....?

P.S. Lai kā arī būtu, Valden, Tavs aprīkojums, vismaz tehniskos parametros, pārspēj manus, tātad ... ;) - uz priekšu !
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby kobalts » 25 Mar 2015, 19:26

Valdens wrote:esmu iegādajies Sky-Watcher Explorer-130P


... Nu tad tikai atsakies no patreizējās reliģijas un sāc pielūgt Dievu ''Haoss'' http://lv.wikipedia.org/wiki/Haoss ,)
Labs Dievu darbības kontroles resurs- http://www.sat24.com/en/bc
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Teleskopu iegāde dažādiem mērķiem

Postby Ortsa » 25 Mar 2015, 20:29

Vēl problēma - kur novērot? Pilsētā...nu...gribēsies tumšāku un klusāku vietu. Tomēr 130nieks nav slikta izvēle pilsetniekam! ;) + viegls pārvietošanā. Sākumā, ja astrofotografēt, tad arī par sanākušām īsām ekspozīcijām būs prieks! Planētām tak vispār forši! :) tāpēc vēlu veiksmes! ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

PreviousNext

Return to Aksesuāru izvēle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron