Astrofoto kopdarbs.

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby KristapsKem » 03 Jun 2014, 12:07

artilery wrote:It kā neizpildās nosacījums pa garāko malu, bet varbūt līdz tam atnāks 2x telekonverteris, tikai tas to 800mm satumšinātu uz f16.
Un cik garas eksp. tad ar šādu setu vajadzētu (max iso3200)?


Tavs redzes lauks pa garāko malu ir 2.56°, kas domāju derēs. Barlow konverteri ja vien padomā nav planētu vai dubultzvaigžņu fotografēšana ieteiktu neizmantot. F8 jau ir pietiekami tumšs, lai nāktos ekspozēt nogurdinoši ilgi. F16 DSO uzskatu ir sava veida pašnāvība. Turklāt fokālais garums ar barlow tev būs 1600mm, kas ne tikai samazina redzeslauku, bet arī dubulto sekošanas prasības.

ISO kamerai nepalielina jutību. ISO "izspiež" (sulu :) ) visa sensora kopējo reģistrēto signālu uz augšu, tādejādi ļoti vājais signāls netiek nogriezts, lai iekļautos 12bitu datu skalas tumšajā galā. Bet līdz ar vājo signālu komplektā nāk arī izteiktāk redzams termālais troksnis, kas savukārt nomāc vājo signālu, jo ir aptuveni vienā ciparu diapazonā. Ar to gribēju teikt, ka nevajag aizrauties ar ISO lielumu. Lielākoties DSO fotografēšanai mūsdienīgai DSLR 1600 ir optimālais variants. Minimālais- 800. Cik esmu mēģinājis zemāk par 800, tad signāls tiek nogriezts. BET, ja optika ir gaiša F4 un gaišāka iespējams var arī līdz pat ISO 400
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby Andis » 03 Jun 2014, 13:33

Visticamāk, ka esmu to teleskopu izjaucis un nepareizi salicis. Varbūt arī korekcijas lēca vēkšpēdus ielikta atpakaļ.
Catseye kolimatori (http://www.catseyecollimation.com/) rādīja perfektu kolimāciju, bet reālājā dzīvē dzīvē centrs miglains, un tikai redzeslauka malās ir jaušams asums. Biju to visu atmetis un lietoju tikai mazo teleskopu, bet nu ir iedvesma pieķerties un saremontēt. Rītvakar centīšos pieķerties.
Andis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 191
Joined: 20 Aug 2010, 14:55

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby kobalts » 03 Jun 2014, 13:53

Andis wrote:Rītvakar centīšos pieķerties.

Varbūt šis doks var līdzēt: http://www.weasner.com/lxd/techtips/ken ... tonian.pdf
Cik saprotu galvenais:
1. korektors būtu tieši iecentrēts tubusā ( ar 0.1mm precizitāti)
2. sekundārais spogulis ir novirzīts NO fokusera 1/8'' (3,175mm), UZ primāro spoguli tikpat 3,175mm
-tādejādi radot ilūziju ka ir ''šķībs'' lielā spoguļa virzienā.
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby kobalts » 08 Jun 2014, 02:13

Nu izskatās ka ''pēdējiem spēkiem'' būšu ierāpojis 5minūtēs.
Jūnija zilajās debesīs sāk parādīties 15m zvaigznes.
Vēl tikai jātiek kārtībā ar spoguļu kolimāciju (nevienmērīga koma pa malām),
Un tad jau ''Gatavs darbam un aizsardzībai!'' ,)

ps. Vai citiem shutera taimeri arī dod uz 300sec 4sec kļūdu?
Attachments
IMG_6960.jpg
Sheilak (Lyre) 1*304sec iso100
IMG_6960.jpg (1.39 MiB) Viewed 11469 times
tracking.jpg
tracking.jpg (114.03 KiB) Viewed 11469 times
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby KristapsKem » 08 Jun 2014, 11:51

kobalts wrote:Nu izskatās ka ''pēdējiem spēkiem'' būšu ierāpojis 5minūtēs

Apsveicu! Es daudz skarbākā veidā apguvu autogida niķus. Fotografējot tumšajās debesīs ar jau īstiem objektiem. Domāju arī vēl Jūlijā paķimerēties pa vakariem un patestēt, pieslīpēt gidēšanu un drift alignmentu. Jāuzbūvē arī lightboxs priekš flatiem. Katrā ziņā kaut kas, kas ļoti vienkāršotu FLAT kadru uzņemšanu.

kobalts wrote:ps. Vai citiem shutera taimeri arī dod uz 300sec 4sec kļūdu?

jā, man ir bijuši 2 slēdži priekš Nikon un ir viens priekš Canon un visi kā viens ilgās ekspozīcijās taisa kļūdu. Un arī tas pats MaximDl kaut kā jocīgi parasti gan ~3-4 sec ātrāk pārstāj bildēt, lai arī faila info ieraksta precīzi. Tā kā pēc maniem novērojumiem, tas normāli. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby kobalts » 08 Jun 2014, 12:27

KristapsKem wrote:Apsveicu! Es daudz skarbākā veidā apguvu autogida niķus.

Paldies!
Priekš tam jau ir jūnija baltās-siltās naktis- lai bez klupšanas un krišanas savestu aksesuārus kārtībā.
Pretējā gadijumā ziemā pie -20c būs -''Aksesuar žabo'' :D
Par to ''litboxu'' arī esmu domājis,domājuka tur var izmantot tikai halogēna lampu -jo LEDiem ir ļoti šaurs(ekonomisks) spektrs.
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby Zh » 08 Jun 2014, 21:56

Apskaužami labi rezultāti, man gan neiet tik gludi, dikti jau gribētos kādu artavu ieguldīt kopdarbā, laiks rādīs, vai kas izdosies... tikai pašā labākajā gadījumā ir cerības no tās lūžņu kaudzes izspiest 2min. exp. ar "neaizpeldējušu" bildi
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby Puslitrs » 18 Jun 2014, 18:07

Neliels video iedvesmai no Zviedrijas kolēģiem http://vimeo.com/98291257
Puslitrs
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 101
Joined: 07 Oct 2010, 23:42

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby kobalts » 03 Aug 2014, 11:48

Pēdējās sagatvošanās sezonai.

Kautkur pa vidu un otrajā pusē fiksēti divi ISS ''paši'', Vienu paspēju noķert ķīķerī.
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Astrofoto kopdarbs.

Postby Zh » 03 Aug 2014, 14:20

Labais, daudz vingrošanas :)
Hantele baigi smukā, forumā bildi ieliksi?
kā uzvedas šāda gida kamera? cik saprotu izjaukta kaut kāda apsardzes kamera? Cik izmaksā? man kaut kas tāds arī būtu baigi aktuāli.....
Lietussargs ir aizsardzībai pret gaismu?
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests

cron