Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 & co.

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 & co.

Postby KristapsKem » 08 Mar 2014, 01:01

Kāds laiciņš pagājis, kopš kādas veiksmīgas astrofoto nakts. Te, vai nu mākoņi, vai vējš, vai kāda cita liksta ar Ķīniesu tehniku (lai piedod man viņi) un jau kopš 2013. gada novembra nav izdevies neviens veiksmīgs foto. Tad tā kārtīgi nocieties 4. martā tiku beidzot pie vienas neticami labas skaidras nakts un līdz ar to, izlēmu, ka jāpārbauda jaunais teleskopa statīvs pamatīgāk, un jāfotografē ļoti prasīgs objekts.
Šis ļoti tālo un arīdzan blāvo galaktiku pārpildītais reģions ir maģisks. Tikpat maģisks ir skats, kā divas galaktikas savstarpēji turpina sadursmes procesu. Milzīgie giganti sadūrušies un izsvieduši viens otra zvaigznes pa visuma telpu mums neaptverami garās astēs. Galaktikas savu "iesauku" ieguvušas pateicoties zinātniekam Phillip. C. Keenan, kurš 1935. gadā pirmais publicēja zinātnisku rakstu par šo galaktiku savstarpējo saiki ar garo asti.
Bilde gan vizuāli nešķiet no iespaidīgajām, bet jāsaprot, ka galaktikas ir ĻOTI blāvas (Zvl. 13.6 un 13.1) un Cēsu pilsētas gaisma, šķiet, atgādināja par sevi. Divdesmit minūšu ekspozīcijas, šķiet, diemžēl ir tuvu maksimumam, ko no šīs vietas varu atļauties bildēt.
Bildē redzamas daudz ĻOTI tālas, (ja tic SkyTools3 datiem dažas pat līdz 1.4- 2.5miljardu gaismas gadu tālas) un blāvas (Zvl. 16- 18) galaktikas, kuras ir tālākās apzināti fotografētās līdz šim.

Bilde, lai arī tuvu manas observatorijas debesu limita maksimumam, manuprāt, ir uzbildējama veiksmīgāk, jo tai nepietiek ar vienu 7h nakti un vajadzētu kādas 3, lai iegūtu baudāmu signāla pret trokšņa attiecību. Ļoti ceru vēl saņemt drosmi un noziedot vismaz vienu nakti šim objektam pirms vasaras. Gribētos pārliecinošāk iegūt signālu no ļoti daudzajām mazajām galaktikām, kuras šajā reģionā ir pārsteidzoši daudz...

Šī bilde kā Versija-1, šai galaktiku parādei.

Teleskops: RC8
Kamera: mono+ LRGB@-30
Statīvs: Vācu ekvatoriālais+OAG+Lodestar
Ekpsozīcijas:
Luminance- 9*20min
Red- 7*11min b2
Green- 7*11min b2
Blue- 6*15min b2
Kopā- 7h un 6min
Attachments
KeenanSystemLRGB_F2_info.jpg
KeenanSystemLRGB_F2_info.jpg (242.35 KiB) Viewed 13346 times
KeenanSystemLRGB_F2_CROP.jpg
KeenanSystemLRGB_F2_CROP.jpg (161.35 KiB) Viewed 13346 times
KeenanSystemLRGB_F2.jpg
KeenanSystemLRGB_F2.jpg (205.55 KiB) Viewed 13346 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby Zh » 08 Mar 2014, 15:25

šis man ļoti patīk.. izspiest no tehnikas maksimumu fotografējot vārgus objektus! 18m galaktikas ir fantastiskas un Kīnena sistēma arī iespaidīga, atceroties redzēto video simulāciju ar Piena Ceļa un Andromēdas sadursmi pilnīgi skaidrs kas tur notiek.
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby Ortsa » 08 Mar 2014, 17:28

Uzliki uz cita mounta? Forši! Fuh, man tas viss liekas ļoti grūti, attēls, it īpaši tas kas tur attēlots, izskatās tā pabaisi... :? Un tas ir ļoti forši...neparasti, skaisti! Cik tālu vēl gribi ieskatīties? :) Vēlu veikmes, un tālāk ieskatīties, tas ir kruta! ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby KristapsKem » 09 Mar 2014, 21:07

Paldies Zh un Ortsa. Es nojautu, ka novērtēsiet. ;) Lūk, atradu astronoma John Dubinsky datorsimulācijas video iekš YouTube ar Piena ceļa un Andromedas galaktikas sadursmi. Kaut kādā sākuma pēcsadursmes fāzē šī sadursme man vizuāli ļoti atgādina Keenan sistēmas galaktikas. http://www.youtube.com/watch?v=chLd-Pi7zQw

Ortsa wrote:Uzliki uz cita mounta? Forši! Fuh, man tas viss liekas ļoti grūti, attēls, it īpaši tas kas tur attēlots, izskatās tā pabaisi... Un tas ir ļoti forši...neparasti, skaisti! Cik tālu vēl gribi ieskatīties?


Jā, lai varētu iegādāties taupīju un krāju teju vai gadu un tagad, šķiet, esmu pilnībā apmierināts ar statīva veiktspēju. Nākamais limits gan atkal ir sasniegts- debesu piesārņojums.
Par to cik tālu ieskatīties... nav ne jausmas. Skaidrs jau, ka ar 8" F8 trubu nekur daudz tālāk par šo arī neizdosies, ja nu vien vēl varētu tikt pie pilnīgi tumšām debesīm... :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby Indzha » 11 Mar 2014, 17:34

KristapsKem - Jautājums
Tu nebūtu ar mieru uztaisīt vienu nakti ar Astro-fotografēšanas praktisko lekciju (LAB sanāksme 2013. decembris – Astrofotogrāfija) pielikums.
Respektīvi ir skaidra nakts - tu iesit forumā ka tu esi uz strīpas (koordinātes :) - cilvēki (domāju ka tādi atrastos - vismaz ES piesakos) ar saviem krēsliem klusi sēdēs (gulēs) un vēros lekcijas praktisko daļu.
Jo pastāstīt ar bildēm ir viens bet redzēt kā tas dzīvē darās un uzdot jautājumus uz vietas ir jau pa visam kas cits... :)
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby artilery » 11 Mar 2014, 17:43

artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby Indzha » 11 Mar 2014, 18:00

Kā jau saku lekcija ir viens (tur laika apstākļi nav no svara - kaut vai laukā "lielais pelēkais")
Praktiski redzēt visu un uz vietas uzdot jautājumus darba procesā tas jau ir pavisam kaut kas cits
Pats zinu to kā tas ir pārvietot visu uz kaut kurieni un cik zinu tad KristapsKem vairāk vai mazāk viss ir stacionārs nevis mobils :)
Un vai KristapsKem taisās sniegt arī naktī praktisko lekcijas daļu (kas vēl ir atkarīgs no „lielā pelēkā”)
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby KristapsKem » 11 Mar 2014, 18:15

KristapsKem wrote:KristapsKem - Jautājums
Tu nebūtu ar mieru uztaisīt vienu nakti ar Astro-fotografēšanas praktisko lekciju (LAB sanāksme 2013. decembris – Astrofotogrāfija) pielikums.
Respektīvi ir skaidra nakts - tu iesit forumā ka tu esi uz strīpas (koordinātes - cilvēki (domāju ka tādi atrastos - vismaz ES piesakos) ar saviem krēsliem klusi sēdēs (gulēs) un vēros lekcijas praktisko daļu.
Jo pastāstīt ar bildēm ir viens bet redzēt kā tas dzīvē darās un uzdot jautājumus uz vietas ir jau pa visam kas cits...


Doma nav slikta, ja vien es zinātu atbildes uz visiem iespējamiem jautājumiem... :) Un tad vēl tie neprognozējamie laikapstākļi. Jā, ja sanāk atbrauc uz Starspace party aprīlī. Esmu jau pārdomājis, ka jāpamaina stāstāmais un nemocīšu visus vēlreiz ar to pašu garo penteri, ko centos pastāstīt LAB sanāksmē. Centīšos saorganizēt stāstījumu par kādiem praktiskiem sīkumiem, ko esmu novērojis un līdz kam esmu nonācis, kas varētu, iespējams, ietaupīt nedaudz laiku citiem un varbūt veiksmīgak sasniegt vēlamo rezultātu.

Indzha wrote:Kā jau saku lekcija ir viens (tur laika apstākļi nav no svara - kaut vai laukā "lielais pelēkais")
Praktiski redzēt visu un uz vietas uzdot jautājumus darba procesā tas jau ir pavisam kaut kas cits
Pats zinu to kā tas ir pārvietot visu uz kaut kurieni un cik zinu tad KristapsKem vairāk vai mazāk viss ir stacionārs nevis mobils
Un vai KristapsKem taisās sniegt arī naktī praktisko lekcijas daļu (kas vēl ir atkarīgs no „lielā pelēkā”)


Nav tik traki ar to mobilitāti un ļoti iespējams uz Starparty vizuālam uzkates materiālam paņemšu ko sev līdzi, bet ar mākoņiem gan neko nesarunāsi, tas gan...
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby Skywatcher737 » 14 Mar 2015, 23:12

Extremely nice. Colors and post-processing are very good. Looks amazing :)
Skywatcher737
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 18
Joined: 13 Mar 2015, 16:46

Re: Galaktiku parāde-> Keenan's System NGC 5216, NGC 5218 &

Postby KristapsKem » 15 Mar 2015, 12:54

Thank You. Post processing was somewhat extreme. I am not happy with the image. It could be much better. Because of faulty power module for my QHY9m that season I was getting like 3x more noise as I should... so, basically my subs where ruined and I was angry on China.. :D Hope I will find some time to retake this beautiful galaxy system.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25


Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests

cron