Vaļa galaktika- NGC 4631

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 09 Apr 2013, 01:35

Sveiki!
Re, kā izdevās man sestdien 7.04 naktī uz svētdienu novaktēt mākoņus un izskriet atkal savās gaismas ķeršanas medībās. :) Dienā gaisa mitrums, ja tic meteo.lv datiem, bija nokritis netipiski zem 50% un ar lielu cerību gaidīju, ka naktī tas arī būs zems. Lai nu kā, mazāks kā parasti bija, jo teleskops sarmoja ļoti gausi un šķiet, arī mana mīļā turbulence bija ļoti maza. Mākoņi Cēsu reģionā gan turējās līz pat 22.00+ un kamēr izgāju cauri visiem saviem sagatavošanās “rituāliem” fotografēt sāku tikai 24:00. Nakts bija “pavasarīgi silta”. Vidēji ap -7°c. Nez kur tas pavasaris aizuglējies...:)

Kad dienu iepriekš bija aizdomas par skaidro nakti ilgi lēmu ko tad fotografēt nākamo. Galvenie kandidāti bija M106, M101 un WhaleGalaxy, jeb NGC 4631. Kaut kā iepatikās NGC 4631 reģionā daudzās tālās zvaigznītes un netik tipiskā galaktikas forma.
Šī, ar magnitūdu 9,8 ir līdz šim blāvākā galaktika, ko esmu apzināti mēģinājis reģistrēt. Tiem kas nezin un kam slinkums googlēt. Galaktika ir ~30 milj. gaismas gadu tālu un attālinās ar 600 km/s lielu ātrumu. Galaktika orientēta ar sāniem pret mums, tapēc tās forma nav tipiska virpuļveida.

Bilde sanākusi, manuprāt, labi. Blāvo detaļu labākai redzamībai gribētos tikai vairāk ekspozīcijas, kas kopā būtu kādas 7 stundas, bet kuram gan negribas vairāk ekspozīcijas... :)

Aprīlis pagaidām ir uzdāvinājis man jau vienu zvaigžņu nakti, ceru, ne pēdējo, jo saule savus lokus met aizvien seklāk un seklāk... Jācer tuvākās nedēļas vēl izdosies ko noķert, tad noteikti kaut ko no klasikas...M 101! :)

Bildes tehniskā puse:

Teleskops: RC8”
Statīvs: EQ6
Kamera: CCD Mono@-30-> LRGB Ha
Autogids: Lodestar+OAG->PHD

Ekspozīcijas:

Luminance- 9*10min= 1h30
Red- 4*10min 1*5min B2= 45min
Green- 4*10min B2= 40min
Blue- 4*11min B2= 44min
Ha- 3*10min= 30min

Kopā- 4h un15min

Ceru jums patiks. :)
Attachments
WhaleGalaxy_FINAL_WEB.jpg
WhaleGalaxy_FINAL_WEB.jpg (242.87 KiB) Viewed 13921 times
Last edited by KristapsKem on 09 Apr 2013, 11:28, edited 1 time in total.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby cydonia » 09 Apr 2013, 09:48

Bilde sanākusi, manuprāt, labi.

vecīt, tu esi ļoti pieticigs. bilde ir vienkārši OMG! tu varētu piestrādāt par astrofoto instruktoru.
vēl es domāju... kādas bildes gan mēs ieraudzītu, ja tevi pielaistu pie hubble pogām? :D
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe. - (c) Albert Einstein
cydonia
Milzis
Milzis
 
Posts: 499
Joined: 05 Nov 2008, 13:27

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby Ortsa » 09 Apr 2013, 10:06

Tas "ceru ka patiks", tu to nopietni? Protams ka patiks, pat ljoti patiks! Jaasaka gan, ka man patiik vairaak zv. kopas un pl. miglaaji, bet tu speej atvert" jaunas galaktikas" profesionaalaa ispildiijumaa! Taa turpinaat!! ;) P.S. HST jau raud, tur kosmosaa, vinjs grib pie Kristapa!
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby shauttra » 09 Apr 2013, 11:04

Galīgi labs!!!
User avatar
shauttra
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 133
Joined: 08 Jun 2010, 12:33

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 09 Apr 2013, 11:44

cydonia wrote:vecīt, tu esi ļoti pieticigs. bilde ir vienkārši OMG! tu varētu piestrādāt par astrofoto instruktoru.
vēl es domāju... kādas bildes gan mēs ieraudzītu, ja tevi pielaistu pie hubble pogām? :D


Paldies! Iesākumā derētu tikt pie kāda 32" RCOS un mājiņas Čīles tuksnesī.. :D

Ortsa wrote: Protams ka patiks, pat ljoti patiks! Jaasaka gan, ka man patiik vairaak zv. kopas un pl. miglaaji, bet tu speej atvert" jaunas galaktikas" profesionaalaa ispildiijumaa! Taa turpinaat!!


Paldies! Zvaigžņu kopas manam teleskopam vairums krietni par lielu, bet lodveida kopas un planetāros miglājus, ja laikapstākļi ļaus, ir plāns maijā pamēģināt. Tad DSO naktis par īsu. Savukārt lielo miglāju bildes plānojas vairāk augusta beigās, rudenī. Tad daudz skaistu miglāju pie debesīm.

shauttra wrote:Galīgi labs!!!

Paldies! Tā jau ir, gals ir fona troksnī.. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby x-f » 09 Apr 2013, 12:29

Ļoti iespaidīgi!
Attēlā var saskatīt arī vairākas daudz tālāk esošas galaktikas.
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby Ortsa » 09 Apr 2013, 21:43

Mjaa... interesanti, vai sanaaks kopaa nobildeet M97 un M108? Varbuut kaa pirmie objekti maijaa buus labi? :)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 09 Apr 2013, 22:58

x-f wrote:Ļoti iespaidīgi!
Attēlā var saskatīt arī vairākas daudz tālāk esošas galaktikas.

Paldies! Jā, ir vairākas ļoti blāvas galaktikas. Pie spožās zvagznes apakšā pa pa kreisi no Vaļa ir PGC 42772 ar Mag 15.9 par pārējām mans atlass klusē. :) Pašam parasti patīk šādas bildes pētīt un meklēt pēc datubāzes blāvākos vai tālākos objektus kādus esmu reģistrējis uz sava sensora. Šajā bildē pēc kataloga ir vairākas zvaigznes ar magnitūdu 19.8 un 19.9. Ir arī daudz ļoti mazu un blāvu zvaigznīšu, kuru manā SkyTools3 katalogā nav. :) Vienmēr iztēlojos, ka ap kādu no zvaigznēm riņķo tāda pati zeme un tur tāpat viens prātvēders prātuļo tieši to pašu :D

Ortsa wrote:Mjaa... interesanti, vai sanaaks kopaa nobildeet M97 un M108? Varbuut kaa pirmie objekti maijaa buus labi?

Būtu jau interesanti, bet nesanāks. Pievienoju skychart. Vaļa galaktikai jau diezgan tuvu ir NGC 4656, jeb t.s. Hokeja nūja :) Tās it kā varēju dabūt kadrā, bet tad katra cieši savā kaktā un man kompozicionāli tā nepatika. :)
Attachments
M97_M108.jpg
M97_M108.jpg (68.44 KiB) Viewed 13836 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby linism » 10 Apr 2013, 12:04

Jūsu bildes ir iespaidīgas, tā turpināt...
linism
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2013, 14:00

Re: Vaļa galaktika- NGC 4631

Postby KristapsKem » 14 Aug 2013, 17:01

linism wrote:Jūsu bildes ir iespaidīgas, tā turpināt...


Paldies linism!

Pa vasaru, no vasaras brīvajiem brīžiem, esmu pastrādājis, lai pilnveidotu fotografēšanas procesa fināla fāzi- datu apstrādi. Jau sākot darboties un eksperimentēt ar monohromās kameras datiem sapratu, ka lai šos datus veiksmīgi saliktu kopā- tā ir vesela zinātne, bet nebiju iedomājies, ka padziļinātāk saprotot digitālās kameras reģistrēto datu uzbūvi un to kā matemātika kontrolē visus šos reģistrētos signālus un attaino mums uz ekrāna ir iespējami tik kardināli rezultāti. Salīdzināšanai pievienoju 1:1 foto ar šo pašu galaktiku no tiem pašiem aprīļa datiem apstrādātu ar tām pašām programmām. Graujoši, ne? :) Vismaz, manuprāt, jā. Un tas pierāda cik ĻOTI ir svarīgi ne tikai prast labi nofotografēt, bet arī to, cik labi ir jāprot iegūtos mērījumus savienot kopā fināla bildē. Tā kā ir doma piedalīties starspace konkursā, bet vēl neesmu izlēmis ar kādu- kādiem no objektiem piedalīties. Mazai intrigai visu "remaster" bildi nelikšu. Tikai maziņš fragmentiņš no mana apgaismības rezultāta...

K.
Attachments
WhaleRemastered.jpg
WhaleRemastered.jpg (357.51 KiB) Viewed 13598 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Next

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests

cron