Whirlpool galaktika M51

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby KristapsKem » 20 Mar 2013, 22:58

mario1 wrote:bet tas jaut tas pats ekvatoriāls vien ir, vieglāk uzstādāms vai precīzāka sekošana?


Precīzāk uzstādāms. Regulēšanas sistēma nav kā no padomju traktora un protams arī periodiskā kļūda ir krietni mazāka un "gludāka", kas nozīmē- jā, precīzāka sekošana. Esmu pats personīgi izjaucis EQ6 un varu pateikt, ka pārnesumu zobrati griežās astotniekā, kas neko labu nenozīmē. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby Andris R » 21 Mar 2013, 01:41

Manai rocībai, astrophysics Mach1GTO , nemaz neminot ASA DDM60, šķirt nesasniedzams sapnis :roll: , bet ja ir iespēja... Kaut gan ir cits risinājums, jau Tavā rīcībā esošajam ekipējumam – adaptīvās optikas ‘’parikte’’ ( http://www.robtics.nl/product_info.php?cPath=30_450&products_id=2002 ). Atsauksmes ( testējot) ir tādas, ka esot jēga garfokusa optikai, labi tiekot galā ar sekošanas periodiskām kļūdām, nejaušām vibrācijām, tiesa... ar atmosfērās turbulenci efekts nav tik izteikts, kaut gan neliels uzlabojums esot...
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby mario1 » 21 Mar 2013, 09:21

KristapsKem wrote:
mario1 wrote:bet tas jaut tas pats ekvatoriāls vien ir, vieglāk uzstādāms vai precīzāka sekošana?


Precīzāk uzstādāms. Regulēšanas sistēma nav kā no padomju traktora un protams arī periodiskā kļūda ir krietni mazāka un "gludāka", kas nozīmē- jā, precīzāka sekošana. Esmu pats personīgi izjaucis EQ6 un varu pateikt, ka pārnesumu zobrati griežās astotniekā, kas neko labu nenozīmē. :)


Nu jā ,tas EQ6 ir tāds kārtīgs "made in China" :D , jau jaunam konstatēju brīvkustību lielajā gultnī!
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby KristapsKem » 22 Mar 2013, 22:28

Manai rocībai, astrophysics Mach1GTO , nemaz neminot ASA DDM60, šķirt nesasniedzams sapnis , bet ja ir iespēja... Kaut gan ir cits risinājums, jau Tavā rīcībā esošajam ekipējumam – adaptīvās optikas ‘’parikte’’ ( http://www.robtics.nl/product_info.php? ... ts_id=2002 ). Atsauksmes ( testējot) ir tādas, ka esot jēga garfokusa optikai, labi tiekot galā ar sekošanas periodiskām kļūdām, nejaušām vibrācijām, tiesa... ar atmosfērās turbulenci efekts nav tik izteikts, kaut gan neliels uzlabojums esot...


Par AO aparātu esmu diezgan lasījis un domājis. Aparāts ir labs , bet problēma ir tur, ka man pagaidām nav patstāvīgas observatorijas un jau tagad sanāk liela noņemšanās ar vadiem un regulējumiem pirms katras sesijas. Pieliekot klāt šo uzparikti man šķiet, ka es vairāk cīnīšos ar regulējumiem un programmatūrām kā nodarbošos ar fotogrāfēšanu. Redzēs, bet cik esmu lasījis šis ir labs risinājums. Vēl jau droši vajag arī temperatūru regulējošu fokusētaju un tad jau tiešām vienu nakti varēšu veltīt regulējumiem un ja paveicās nākamajā ko nofotogrāfēt... :)

Nu jā ,tas EQ6 ir tāds kārtīgs "made in China" :D , jau jaunam konstatēju brīvkustību lielajā gultnī!


RA lielais gultnis, jeb taper bearing ir burtiski kā no sviesta taisīts. Doma ir to nomainīt. Ķīnieši ir ielikuši kaut kādu gulti, kas ir no ļoti mīksta metāla. Kad jaucu statīvu viņš jau bija nedaudz iedeformēts, lai arī mans statīvs tajā brīdī bija tikai 4x ticis laukā. Pārējie gultņi izskatījās diezgan sakarīgi pat ar putekļu aizsargiem. Nu un krāsa...nokrāsojuši ir ne tikai ārpusi, bet iekšpusē arī iespieduši šur un tur. Īsāk sakot "made in China" jā! :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby mario1 » 22 Mar 2013, 22:43

Kristap! Kur tu biji agrāk? :o
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby KristapsKem » 02 Nov 2013, 00:51

Hei!

Tā kā starspace 2013 konkurss noslēdzies varu beidzot padalīties ar jums, arī ar virpuļa galaktikas remaster bildi, praktiski, 1:1 crop izmērā. Secinājums- ja zin ko dara ar iegūto materiālu, lūk, rezultāts. Neesmu 100% apmierināts ar fokusa kvalitāti datiem, bet ar katru bildi kļūstu aizvien gudrāks un "kolimētāks". :) Ceru līdz ar aukstajām skaidrajām naktīm būšu veiksmīgi ticis galā ar CCD kameras ķibeli un varēšu notvert ko ne mazāk- skaistu..
Attachments
WhirlpoolGalaxy_REMASTER_web_CROP.jpg
WhirlpoolGalaxy_REMASTER_web_CROP.jpg (311.19 KiB) Viewed 13888 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby kobalts » 02 Nov 2013, 01:40

Man patīk abas bildes, ja nu vienīgi tas ka primārā bilde ir ''siltākiem'' toņiem, bet sekundārā detalizētāka ''dzīslaināka'' -tātad advencētāka.
Domāju ka mēs arī ietekmējamies no kopēja astrofoto ''Mainstreema'' -modes.
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby Ortsa » 03 Nov 2013, 16:46

ljoti skaisti! Shaadaas kraasaas taa ir daudz skaistaaka! ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby peleks » 26 Jan 2016, 22:53

Kautriiigi, bet pievienojos, nav nesanaca tie feinakie kadri, bet nu bikucis ir, atgrieziisies Latvijaa meeginaas vel, priecee vismaz tas, ka sanaak kadrus ar FHWM 3.4-3.8 uznemt (shie gan bija 6.8-7.4) buutuprotams vairak sabildejis, tachutaja bridi ar orionu aizravos un salaa kamerai baterija ilgi netureeja :D
p.s. shii mana favoriite, meginaas uzveidot maksimalilabu, kaada iespejama :D
p.s. ir doma atgriezhoties iegadaties 250 quattro no karbona, mazums kadam ir pazina, kas tirgo lietotu :)
Attachments
M51v1.jpg
17x30 sec 3200 ISO
M51v1.jpg (3.57 MiB) Viewed 12800 times
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Whirlpool galaktika M51

Postby Zh » 26 Jan 2016, 23:31

Pamats ir ielikts )) hmm, kuri ir (vai būs?) 3.4-3.8?

Ja jau offtopiks, ta galīgi paspamošu, ka es savukārt meklēju statīvu Eq5 vai uz augšu, Eq3 man savu liekas ir izsmēlis, var likt kādus soļu motorus un pārvadus cik grib, nav šim dzelzim gultņi asīm un nekāda smēre nedod vienmērīgu kustību, kas vajadzīga astrofoto, ja ir kādi varianti, dodiet ziņu :)
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests

cron