Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Siraam » 22 Apr 2015, 11:44

Ortsa wrote:Tam fokuserim kas šim teleskopam gandrīz cm var nogriezt...tāpēc...domāju pietiks ;) Cik tālu objekts uz zemes atrodās kuru bildēji un ko mēģināji debesīs?

Uz zemes mēģināju apmēram līdz 100 m, tālāk jau radās problēmas. Debesīs mēģināju Jupīteru. Pēc pāris dienām varēšu pamēģināt Mēnesi, pašlaik ir jauns mēness un man koks priekšā. Atrodos Anglijā un vietas izvēle ir diezgan ierobežota, bet braukt ārpus pilsētas kamēr nav kārtīga kamera nav vērts
Siraam
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2015, 12:21

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 22 Apr 2015, 18:27

Jebkurā gadījumā vari pamēģināt to fokusera saisināšanu...teleskopu nesabojāsi) Nu, ja kas tad arī spoguli var mēģināt ar justēšanas skrūvēm ...Tad spogulis + fokuseris = vairāk par cm dabūsi)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Siraam » 22 Apr 2015, 20:02

Paldies par padomu. Papētiju fokuseri, apmēram 1 cm var nogriezt. Izskatās, ka fokusera korpuss ir no plastmasas un problēmas ar saīsināšanu nebūs.
Siraam
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2015, 12:21

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 22 Apr 2015, 21:05

Tad vajadzēs to fokusera trubiņu ar saīsināt, lai nelien stipri objektīva priekšā;) to pats esmu darījis vecajam refraktoram, tā arī ir no plastmasas un ar to vēl vieglāk;) bet tas jau var radīt ierobežojumus fokusejot lai vizuāli novērot...tad vispirms būs jāpaskatās vai tā truba traucēs stipri, ja nē tad var atstāt ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby peleks » 25 Apr 2015, 09:37

Siraam wrote:Esmu iesācējs teleskopu lietošanā un astrofotogrāfijā. Iegādājos Celestron AstroMaster 76EQ teleskopu uz EQ2 montējuma. Esmu pamēģinājis fotografēt Mēnesi ar Microsoft LifeCam Cinema HD vebkameru (rezultātu var redzēt manā galerijā draugos). Man jau ilgu laiku ir Olimpus E300 spoguļkamera. Gribēju pamēģināt fotogrāfēt ar to, nopirku T-mount un T-gredzenu, pieskūvēju aparātam un ieliku okulāra vietā, bet saskāros ar vienu problēmu. Izmēģināju vispirms uz virszemes objektiem, viss itkā kārtībā, iestādās asums un bildes sanāk labas. Iepriecināts gaidīju vakaru un tad saskāros ar vilšanos. Nevaru iestatīt asumu. Fokusieris ieskrūvēts līdz galam iekšā, bet asuma nav. Prasās ieskuvēt vēl dziļāk, bet fokusieris to neļauj. Varbūt kāds gudrāks un pieredzējušāks astrofotogrāfs var man dot padomu un ieteikumus kā šo problēmu atrisināt?

man bij tāda pati problēma, es pavirziju galveno spoguli tuvāk sekundārajam pa 2 mm izmantojot šaibas :mrgreen:
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Andris R » 25 Apr 2015, 21:32

Visi ieteikumi pieņemami, ja atbilst konkrētai situācijai... Centos būt iecietīgs pamācībās... tomēr atgādinu, maksimāli saprotamā - sarunvalodā- jo tuvākus priekšmetus vērojam caur palielināmo stiklu, jo tālāk no lēcas veidojas attēls... te nu ir robeža, kur ir jāapstājas skaidrojot elementāros - ikdienā pārbaudāmos principus, ja kāds par to nav pārliecinājies ikdienas praksē ( kaut nejaušā) , nez vai ir bargi prasīt apgūt atbilstošo fizikas stundas tēmu skolā ( ...ja...)... un te nu es apsmulstu, jo esmu galīgā neizpratnē par šīsdienas izglītības ''štardarta līmeni'' ... Bet tāda tā ikdiena ir :roll:
P.S.https://lv.wikipedia.org/wiki/L%C4%93ca
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Siraam » 26 Apr 2015, 11:01

Paldies par iecietību Andrim R, bet atvaino es skolu esmu beidzis gandrīz 50 gadus atpakaļ un daudz kas ir aizmirsies :) . Tas nu tā... starp citu. Pēc pāris nedēļām braukšu uz Latviju tad varēšu visus šos ieteikumus pārbaudīt praksē, tur būs vairāk laika un iespēju Vispār jau EQ2 ir baigais s....ds. Kārtīgu montējumu iegādāties ir problemātiski (neesmu miljonārs :D ) un pirmā doma ir izgatavot kolonnu tijkāja vietā.
Siraam
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2015, 12:21

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Andris R » 26 Apr 2015, 12:55

Siraam wrote:atvaino es skolu esmu beidzis gandrīz 50 gadus atpakaļ un daudz kas ir aizmirsies

Visu cieņu! Ja, tā padomā, arī esmu daudz ko piemirsis, citās zinību jomās ar kurām ikdienā mazāka darīšana ( kau gan pagājis mazāks laiks 35 gadi kopš skolas sola :roll: ).
Siraam, lai veicas debesu vērošanā un fotomirkļu tveršanā !
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Siraam » 26 Apr 2015, 22:38

Paldies, Andri par patīkamiem vēlējumiem. Gan jau viss būs kārtībā, pensijā jau ar kaut ko ir jānodarbojas, citādi var ātri saiet grīstē
Siraam
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2015, 12:21

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Zh » 03 Jul 2015, 00:38

Latvijas platuma grādos praktiski nelietojamais zvaigznājs - Skorpions. Pilns ar interesantiem objektiem, bet maksimālais augstums virs horizonta Skorpiona alfai - Antaresam tikai 7.4 grādi. Spožā un zīmīgā aste vispār nav redzama.
Zvaigznājs kulminē vasaras saulgriežos un tumsas neesamības dēļ pat labos novērošanas apstākļos redzamas tikai dažas spožākās zvaigznes...
Nofotografēts vienkārši intereses pēc, Canon ziepjutrauks, 80x3 sek. ISO 200.
Max izvelkamais zvaigžņlielums tikai 8m.
Attachments
Group1.jpg
Group1.jpg (844.02 KiB) Viewed 13321 times
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests