Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Andris R » 23 Mar 2015, 00:42

It kā, jā, bet atkal uz krāsu zaudēšanas rēķina... :)
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 23 Mar 2015, 17:56

Andris R wrote:Ortsa, būtu interesanti salīdzināt pirms un pēc objektīva nomaiņas. Man radās iespaids, ka ''jaunajam'' objektīvam stipri izteikta sfēriskā aberācija, iespējams lielākas gaismasspējas dēļ (?), zvaigznes izskatās ''treknākas'', bet ar paplūdušu oriolu,( putekļu un skrāpējumu, pieņemu nav :D ), vizuāli tas gan dod iespaidīgāku kopskatu, tomēr detaļas pazūd... te nu jāskatās kuros gadījumos ''defektu var pārvērst par efektu'' ;)

Ir vēl problēma ar objektīva iecentrēšanu + lēca un matrica tīri no putekļiem, bet lēcai ir neliels skrāpējums, laikam tas arī dod to efektu... :) tomēr ar matricu viss kārtībā un problēma tikai optikā virs tās...ir idejas kā atrisināt...par attēliem salīdzināšanai - šim apgabalam tieši nav, bet ir oriona zvaigznājs. Vēl neapstrādāts..kad būs, tad uzreiz parādīšu ;) A, vēl prikols, ka diafragmas vairs nava... un dark uzņemšanas laikā ir jāpiever objektīvu ar roku :D jo citādi sanāk tumš negatīvs :D ...tam labāk kaut kādu vāciņu jāizdomā :)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby artilery » 23 Mar 2015, 23:57

Ortsa wrote:tam labāk kaut kādu vāciņu jāizdomā :)

vienkārši ieliec kartona kastē :)
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby artilery » 24 Mar 2015, 00:01

kamēr Kristaps pa gravitācijas lēcām, es tepat pa Sietiņu :)
plejades22.jpg
PLejādes, 2015.03.14/13 Dobele. 25x30s, Canon 5dmk2 iso6400, Canon EF200mm f2.8 + telekonverteris x1.4 @f280/4.0
plejades22.jpg (1.4 MiB) Viewed 12825 times
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Siraam » 21 Apr 2015, 20:47

Esmu iesācējs teleskopu lietošanā un astrofotogrāfijā. Iegādājos Celestron AstroMaster 76EQ teleskopu uz EQ2 montējuma. Esmu pamēģinājis fotografēt Mēnesi ar Microsoft LifeCam Cinema HD vebkameru (rezultātu var redzēt manā galerijā draugos). Man jau ilgu laiku ir Olimpus E300 spoguļkamera. Gribēju pamēģināt fotogrāfēt ar to, nopirku T-mount un T-gredzenu, pieskūvēju aparātam un ieliku okulāra vietā, bet saskāros ar vienu problēmu. Izmēģināju vispirms uz virszemes objektiem, viss itkā kārtībā, iestādās asums un bildes sanāk labas. Iepriecināts gaidīju vakaru un tad saskāros ar vilšanos. Nevaru iestatīt asumu. Fokusieris ieskrūvēts līdz galam iekšā, bet asuma nav. Prasās ieskuvēt vēl dziļāk, bet fokusieris to neļauj. Varbūt kāds gudrāks un pieredzējušāks astrofotogrāfs var man dot padomu un ieteikumus kā šo problēmu atrisināt?
Siraam
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2015, 12:21

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Zh » 21 Apr 2015, 21:02

baigais profīts neesmu, bet cik lasīts, tad problēma samērā aktuāla daudziem, parasti risina - ja vajag dažus milimetrus iegūt, tad parasti iespējams pieregulēt galveno spoguli tuvāk,
citādi tad tikai pārtaisot noslīpējot fokusieri, vai iegādājoties citu
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 21 Apr 2015, 21:14

Jā! Labāk noslīpēt vai drusciņ nogriezt fokuseri...spoguli labāk neaiztikt..
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Siraam » 21 Apr 2015, 21:25

Ortsa wrote:Jā! Labāk noslīpēt vai drusciņ nogriezt fokuseri...spoguli labāk neaiztikt..

Paldies! Jāpapēta iespēju saīsināt fokuseri, bet man ir tāda slikta aizdoma ka ar dažiem milimetriem nepietiks. Varbūt var uzlabot izmantojot Barlow lēcu?
Siraam
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 21 Apr 2015, 12:21

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 21 Apr 2015, 22:16

Tam fokuserim kas šim teleskopam gandrīz cm var nogriezt...tāpēc...domāju pietiks ;) Cik tālu objekts uz zemes atrodās kuru bildēji un ko mēģināji debesīs?
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Andris R » 21 Apr 2015, 22:36

Ar šo preblēmu arī nācās saskarties. TAL 1 vispār nav piemērots fotografēšanai primārajā fokusā, fokālā plakne tikai 8mm aiz dzelžiem :roll: ,tātad runa ir par nepieciešamajiem cm. Ne kas cits neatlika, kā ņemt nost oriģinālo un sabrūvēt ko piemērotu pašam. Lietojot Barlow lēcu, ši problēma atkrīt, planētām, Mēnesim, Saulei pieņemams variants.
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests

cron