Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby peleks » 08 Jan 2013, 21:18

mario1 wrote:
peleks wrote:Nez kāds laika prognozes, man jau sāk depresija no mākoņiem mesties.. :cry:


Vakar riktīgi paveicās! :D Ap plkst. 17.00 atbraucu no darba skatos -debesis skaidras ,redzams jupiters, plejādes, viss dzidrs, nu super! Sāku visu pamazām stiept laukā, uzliku savu lielgabalu uz pašizgatavotā montējuma (labi ka neķēros pie EQ6)', lai atdziest. Pēc vakariņām izeju ārā !!! :shock: nu ,ko -varam visu nest atpakal! :x

man pēdējā reizē bij tāpat, izeju ārā, skatos zvaigznes, viss spuer, zinesu ārā teleskopu, lai dziest, uzvāriju kafiju, saģērbos, izgāju ārā , a tur lietus līst :mrgreen: vajag kkā Mērfiju nogalināt, savādāk šis mūs baigi āzē!!
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 08 Jan 2013, 21:30

Iipashi taapeec ir noderiiga maza un viegla tehnika, kaut vieglaak visu salikt atpakalj , es ari tadaas situaacijaas esmu bijis! Mario, var saprast kaa tev "galvaa iesita"! Nu tieshaam- KAD buus SKAIDRS laiks!!??!?!?
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby peleks » 09 Jan 2013, 12:49

Ortsa wrote:Iipashi taapeec ir noderiiga maza un viegla tehnika, kaut vieglaak visu salikt atpakalj , es ari tadaas situaacijaas esmu bijis! Mario, var saprast kaa tev "galvaa iesita"! Nu tieshaam- KAD buus SKAIDRS laiks!!??!?!?

maza viegla ir feini, bet ar viņu arī maz ko redzēs :) ja fotografē, tad vel neko, bet ja grib ar aci pamieloties, tad vajag smagu un lielu :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 09 Jan 2013, 15:39

:) bet ar nelielu tehniku paraadaas velme aizbraukt uz kaadu observatoriju, paskatiities uz"tiem mazaiem baltajiem" caur kaut ko lielaaku ! :) ;) Kaadas buus atsauksmes par Ventspils observatorijas 30 cm teleskopu?gribu to nofo4eet uz zvaigzhnju fona. :) Un vel, parastajem CANON Powershot ziepjutraukiem bildeejot ar standarta 15 s eksp. kaada ir ISO juutiiba, vnk. gribu sev kko nopirkt. :)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Zh » 10 Jan 2013, 00:17

maksimaalo vai tuvu tam, troksnis mežonīgs, ja fotografē ne caur teleskopu, citādi vārgie objekti izpaliek, jātaisa 10-20 vai vairāk kadru un jāstako, tad jau sanaak ciešamāk. Caur teleskopu varbūt var mazāku ISO, viss atkariigs no mērķa objekta.
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby KasparsK » 10 Jan 2013, 18:10

Ortsa wrote: parastajem CANON Powershot ziepjutraukiem bildeejot ar standarta 15 s eksp. kaada ir ISO juutiiba, vnk. gribu sev kko nopirkt. :)

Neiesaku "parastos" ziepjutraukus, ja gribās daudz maz jēdzīgu rezultātu, ja budžets atļauj, labāk kādu no bezspoguļa sistēmām - šamējiem ir krietni labāki iso un varēs arī pie teleskopa pielikt vai kādu citu objektīvu uzskrūvēt.

Ortsa wrote:Nu vispaar helios jau vairaak ir kaa portretobjektiivs , bet es gan domaaju ka, kaadas bildes sanaaks, tas ir atkariigs gan arii no cilveeka, uz ko vinjsh ir speeiigs(tas nav par jums , jo es zinu ka te ir tikai speeigi cilveeki)! :)

Ar šo tehniku nekas labs tīri tehniski nevar sanākt, jo optika nav neko laba, pilns ar kropļojumiem utt. Pat ar Canon EF 50mm F1.2L nevar ar atvērtu diafragmi zvaigzes bildēt, jo koma pa stūriem ir pārāk neciešama, jāver ciet līdz vismz F2
Šajā gadījumā vidējā formāta objektīvi ir ļoti labi, der arī daži vecie Canon FD. Viss jau būtībā atkarīgs no prasībām un bužeta, bet ļoti labam rezultātam tik lēti kā ar Zenit noteiki nebūs.
KasparsK
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 107
Joined: 18 Feb 2011, 20:06
Location: Cēsis

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Andris R » 10 Jan 2013, 21:14

Ja, Helios 44-2 diafragmē līdz 4 ( filmiņas variants) vai 5,6 ( digitālam aparātam), tad rezultāts pieņemams ( koma un sfēriskā aberācija kopskatu nebojā), piem., šajā tēmā ( 17.sept.) Cyg apgabals (http://www.starspace.lv/forums/viewtopic.php?f=13&t=464&start=50)
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 26 Jan 2013, 17:22

Sveiki! Shodien megjinaaju pafo4eet sauli caur teleskopu un galiigi nevareeju iefokuseet tel. jo fotoaparaata displeis visu kaa spogulis atstaro un to atteelu nevar normaali saredzeet. vai es viens ar taadu probleemu esmu saticies...?
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Ortsa » 27 Jan 2013, 14:20

Sauliite vakar bez plankumiem bij. ar pashtaisiitu ''tureetaaju'' pie okulaara nostiprinaata camera Canon PowerShot A2200, un pashtaisiits filtrs.
Attachments
IMG_0143.JPG
IMG_0143.JPG (1.47 MiB) Viewed 14160 times
IMG_0141.JPG
IMG_0141.JPG (964.29 KiB) Viewed 14160 times
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Astrofoto ar pieticīgu aprīkojumu

Postby Zh » 27 Jan 2013, 23:22

ē, labs, es gan Sauli neesmu mēģinājis... kā taisīji filtru?
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests

cron