Fotoaparāts astrofotografēšanai ???

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Fotoaparāts astrofotografēšanai ???

Postby Gatis » 20 Apr 2008, 23:05

Labvakar.

Ir iekāriens pamēģināt spēkus astrofotografēšanā un ir daži jautājumi.

Lai kļūdu un meklējumu ceļā nenomestu zemē laiku un naudu vēlos pajautāt par piemērotāko foto tehniku šai nodarbei, kas nebūtu jāmaina jau pēc neilga laika iegūstot iemaņas. Super būtu dzirdēt kādus top 3 modeļus, to plusus mīnusus. Ir padomā modeļi, bet pirms tam gribas dzidēt specu viedokli.

Kā arī to kādi upgrade ir vēlami fotoaparātam, softs, hardware un aksesuāri. Un kā/kur to var izdarīt.

Un to vai astrofotogrāfēšanai upgreidots fotoaparāts vairs ir piemērots sociālām/ikdienas suņu un bērnu bildēm :D, jeb tas ir jāziedo tikai astro?
Gatis
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 20 Apr 2008, 22:26
Location: Rīga

Postby valdis » 21 Apr 2008, 16:19

Nu vienozīmīgi ja astrofotogrāfēšana ir galvenais - tad ieteiktu apohromātiskos teleskopus - viņi varbūt nebūs ļoti piemēroti mazu galaktiku fotogrāfēšanai vai sīku planētu struktūru iegūšanai, bet kvalitātes ziņā neviens veids nestāvēs ne tuvu (asums, krāsu kļūdas, koma u.c.).

Vispopulārākais ir ED80, tam gan attiecīgi iesaku pirkt klāt vismaz EQ3-2 ar Synscan GOTO sistēmu, vai EQ-5 Synscan vai pat visu HEQ-5 Synscan. Ja līdzekļi atļauj izvēlēties var arī ED100 vai ED120, starpība būs, bet ne tāda kā balts un melns.

Uzlabojot kameru (nomainot IR filtru uz speciālo astronomijas filtru) var iegūt daudz labākas astro bildes. Tai pat laika, pie noteiktiem ISO, white balance un vēl pāris parametriem būs iespējams uzņemt arī labas sauszemes bildes.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby hmmzis » 21 Apr 2008, 18:31

Vareetu piekrist par apohromaatiem prieksh platlenjkja atteelu ieguushanas, jo mazajiem apohromaatiem ir vel saliidzinoshi vienkaarshi ar fokusu attieciibaam, bet jo lielaaka taa truba paliek, jo smagaaks process. Ir cilveeki kas lieto shos f/9 un f/8 apohromaatus prieksh astrofoto, bet jaatceras, ka tad ir teju vai vajadziiga observatorija, jo ekspoziicijas laiki buus mezhoniigi saliidzinaajumaa ar to pashu f/6 vai pat f/7 apo, nemaz nerunaajot par f/5 un f/4 reflektoriem vai kasegreena fokusaa uznjemtajaam bildeem (f/1.3 - f/2).
Tas 120mm modelis buus labs variants, ja izmantos fokusa reduceetaaju, bet 100mm variants ar savu f/9 attieciibu nu nebuus tas piemeerotaakais prieksh ilgaam ekspoziicijaam.

Pamataa ir divi astrofoto veidi:

1. Planeetu un Meeness fotografeeshana:
sheit nepiecieshams liels kadru skaits (sekundee), jo objekti ir saliidzinoshi spozhi un pietiek arii ar 1/30sek. lai dabuutu informaaciju kadraa. Taapeec ljoti biezhi shim meerkjim izmanto modificeetas web-kameras (Philips TouCam pro, u.c.) vai arii speciaalas dzeseetas CCD kameras ar lielu fps raadiitaaju. Jaapiebilst, ka arii teleskops shai gadiijumaa buus jaanjem ne gluzhi 80 vai 100mm, bet gan kautkas lielaaks, jo fotografeejot planeetas ir nepiecieshama izshkjirtspeeja un taa ir vienkaarshi funkcija no objektiiva diametra. Taapat ir nepiecieshams gana labs statiivs un ljoti kritiska buus pola iestatiishana, jo ja deelj vibraacijas vienkaarshi kaadus 200-500 kadrus naaksies izmest (no 5000) un taapat ieguut vel labus rezultaatus, bet ja buus atteela rotaacijas defekts (deelj nepreciizas polaaraas ass iestatiishanas), tad jau saaksies probleemas atteelu peecapstraadee.

2. Ilgekspoziicijas astrofoto (Miglaaji, galaktikas, zvaigznju kopas u.tml.):
Nu te pats svariigaakais ir monteejums un taa stabilitaate. Var nopirkt pashu daargaako AP, TEC vai Takahashi apo, bet ja monteejums nebuus gana stabils un ar sekoshanas kljuudu korigjeeshanu, tad nekas dizshs nesanaaks. Saakumaa gan var meegjinaat izmantot taa saucamo barn-door monteejumu, ko var diezgan viegli pats uztaisiit. Te gan jaapiebilst, ka shis monteejums derees tikai liidz 200mm fokusa attaalumiem un arii tad ne vissai tuvu debess ekvatoram. Ja gribaas izmantot kautvai 66mm f/6 apo (400mm fokusa attaalums), tad naaksies domaat par praatiigu monteejumu.

Rezumeejot jaasaka taa, ka prieksh astrofoto nav tik svariigi kaads ir pats teleskops (vel jo mazaak kaada optiskaa sheema), bet gan cik labs ir monteejums. Ja ir labs monteejums var pat iztikt bez teleskopa un lietot kameru ar foto objektiivu. Lai gan ja ir labs statiivs, tad greeks buutu neizmantot teleskopu :).

Par konkreetiem modeljiem:
sheit pat ir pieejami HEQ5 un EQ6 pro kas ir gana labi monteejumi un tepat forumaa var apskatiities ko cilveeki var ar shiem agregaatiem sadabuut gatavu. Naakoshais solis parasti ir kautkas no Losmandy, Vixen, Takahashi vai vel daargaaki varianti. Savaa zinjaa arii Meade LXD75 monteejums ir noderiigs prieksh astrofoto, bet ne paaraak ilgaam ekspoziicijaam, jo truukst gideeshanas iespeeja.

Lai izdodas! :)

V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby Velldzhex » 22 Apr 2008, 19:31

Gatis jums jautaaja par fotoaparaatu,bet juus vinjam par teleskopiem.. nju ir jau labi,ka to pastaastiijaat. teikshu Gatim taa,foto njem tikai un vieniigi spogulkameru,veel labaak digitaalo spoguleni. parametri un firma pat nav tie galvenie,lai tik ir spogulene ar nonjemamo objektiivu. tos upgrade,softus,hardware un aksesuaarus peec tam sapratiisi,jo naaks par tevi apskaidriiba,ko veelies bildeet. fotoaparaatam izmainjas nav vajadziigas,vareesi bildeet kaa nakts bildes,taa arii dienas bildes kad vien veeleesies. jaaziedo fotoaparaats ir tikai fotografeeshanai un viss!!! :) :D astrofoto nesaakas tikai ar meenesi,planeetaam un citiem taalajiem dzilajiem deep space objektiem.. ir veel daudz un dazhaadi astrofoto novirzieni,nevis 2,kaa piemineeja hmmzis.. meenesi var focheet pat ar veco labo filminjkameru spoguleni protams. ka Zenit piemeeram. teleskops ir labi noderiigs kaa gideejamais,fotoaparaatu ar labu objektiivu piemonteejot kaa papildus elementu uz monteejuma. un varu apgalvot,ka bildes buus tikpat perfektas,dazhos gadiijumos pat veel labaakas,kaa caur teleskopu focheetaas.
Velldzhex
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2008, 02:42
Location: Valmiera

Postby stokis » 23 Apr 2008, 09:11

vislabākais un salīdzinoši lēts variants būtu canon 350D spoguļkamera, kurai pēc pamācībām (var atrast internetā), būtu vēlams arī nomainīt filtru,kas bloķē infrasarkano gaismu. Šī kamera ir viena no populārākajām spoguļkamerām astrofotogrāfēšanā.
Un protams bez attiecīgā teleskopa no šīs kameras liela jēga nebūs. Kā jau Valdis ieteica, labs variants būtu ED80,kuram es ieteiktu kā minimums HEQ5 GOTO montējumu.
Vēlāk papildus vēlams priekš gidēšanas nopirkt kādu lētāku 80 mm refraktoru. Bez gidēšanas būs ļoti grūti uzņemt bildes ar astītēm, jo bildējot miglājus un galaktikas f7,5, kas ir ED80, kā minimums būs jāuzņem 5 min garas ekspozīcijas, līdz ar to bez gidēšanas 5 min bez astītēm uzņemt nebūs reāli, saku pēc paša pieredzes. Man šādā komplektācijā (bez gidēšanas) zvaigznēm astītes parādījās jau pēc 2 minūtēm :).
Pats galvenais cik ir naudas, jo ED80, canon 350D, HEQ5 goto vien kopā jau būs ap 1300 latiem. Ja tādas naudas nav tad jādomā kaut kas vienkāršāks.

Starp citu man pašam ir līdzīga komplektācija, esmu šajā forumā ievietojis dažas savas bildes.
stokis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 32
Joined: 25 Apr 2007, 10:45
Location: Rīga

Postby Gatis » 24 Apr 2008, 23:41

Paldies par komentariem. Parsteidzosi izsmelosi. Kluva skaidraks.
Gatis
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 20 Apr 2008, 22:26
Location: Rīga

Postby Gatis » 26 Apr 2008, 14:21

Labdien. Izpetiju piedavajumu kombinacija ar iespejam un izvele ir Canon'a EOS 5D. Sasutiju ari gramatas par astrofo,tomer nenocietisos un pajautasu vel so to seit.

Par infrasarkano filtru - ta ir mehaniska vai softa opcija? Kaa to deaktivize/nonem?

Ekspozicijas laiks - ka tiek panakta vairaku minusu ekspozicija? Liekas stock max ir 30 sekundes.
Gatis
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 20 Apr 2008, 22:26
Location: Rīga

Postby Velldzhex » 26 Apr 2008, 22:25

ekspoziicijas laiki var buut dazhaadi.. laikam domaaji bildes sastakot? agraak taadas stakoshanas vispaar nebija,tagad bliezh pa debesiim jebkursh,kam ir fochiks.. ehh.. tauta.. iemaacieties bildeet no astrofoto pamatiem.. bez sastakoshanas..
Velldzhex
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2008, 02:42
Location: Valmiera

Postby stokis » 28 Apr 2008, 11:11

Gatis wrote:Labdien. Izpetiju piedavajumu kombinacija ar iespejam un izvele ir Canon'a EOS 5D. Sasutiju ari gramatas par astrofo,tomer nenocietisos un pajautasu vel so to seit.

Par infrasarkano filtru - ta ir mehaniska vai softa opcija? Kaa to deaktivize/nonem?

Ekspozicijas laiks - ka tiek panakta vairaku minusu ekspozicija? Liekas stock max ir 30 sekundes.


Infrasarkanais filtrs ir stikla plāksnīte,kas iestrādāta priekšā matricai.. to filtru ir jānomaina pret citu.. kā jau iepriekš rakstīju priekš canon 350d to ir viegli izdarīt un ir arī vairākas pamācības internetā atrodamas, bet ar tavu canon 5D viss būs sarežģītāk,jo viņam gan jau tāpat kā canon 400D ir pret putekļu sistēma,kas filtra nomaiņu ļoti sarežģī un ir liels risks,ka kaut kas tiks traumēts.. es gan tavā vietā labāk pirktu CCD kameru speciāli priekš astronomijas jo kā izskatās tu to vari atļauties, jo riskēt ar to ka canon 5D tiks traumēts es tavā vietā negribētu, bet bez filtra maiņas canon 350D ar mainītu filtru būs dikti labāks nekā canon 5D bez filtra maiņas, jo visskaistākie miglāji tev bez filtra maiņas aizies gar degunu..
stokis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 32
Joined: 25 Apr 2007, 10:45
Location: Rīga

Postby drago » 28 Apr 2008, 16:12

Gatis wrote:Labdien. Izpetiju piedavajumu kombinacija ar iespejam un izvele ir Canon'a EOS 5D. Sasutiju ari gramatas par astrofo,tomer nenocietisos un pajautasu vel so to seit.

Par infrasarkano filtru - ta ir mehaniska vai softa opcija? Kaa to deaktivize/nonem?

Ekspozicijas laiks - ka tiek panakta vairaku minusu ekspozicija? Liekas stock max ir 30 sekundes.


pievienoshos Stokim, ar shitaadu pieeju labaak uzreiz specializeeto ccd kameru njemt, piem kautko no starlight express, vai so.
infrasarkanais filtrs, kaa jau noraadiija ir mehaaniski izknibinaams, as so kamerai garantija uzreiz, skaiti ir cauri + cik zinu peec taadas paarbuuves pa dienu seviskji nepafoceesi as so taa kljuust dedicated astro kamera :\
ekspoziicijas laiks, kaa jau normaalaam spoguleneem ir "Bulb" - t i kameer turi nospiestu ekspoziicijas sleedzi , kaut 8 stundas no vietas. reaali shitaam lietaam labaak iepirkt taalvadiibas pulti, RC3, ja nemaldos, a mosh i maldos - vieniigais ko zinu, ka var taalvadiibas pulti tam kanonam pieknibinaat, un ekspoziicijas taisiit caur jamo. plusi - nenotiek kameras satricinaashana spaidot sleedzi uz kameras, pirksts nenotirpst turot nospiestu sleedzi, uz pults parasti var iestaadiit expo ilgumu, piemeerm 7 minuutes. reaali, domaaju, saakt vajadzeetu anyway ar ekspoziicijaam liidz 3-5 minuuteem, taapat savi procenti 80 saakumaa ies uz trash, domaaju, kameer ietreneesies ;)
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Next

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 132 guests