Sh2-132 miglājs

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Sh2-132 miglājs

Postby KristapsKem » 20 Dec 2015, 01:12

Pamazām būšu apstrādājis rudenī uz fotografēto. Šis miglājs no Cefeja zvaigznāja ~10400 gaismas gadu tālumā ir tāds ļoti savdabīgs un arī diezgan blāvs. Savdabīgs, jo kompozicionāli nevarēju izdomāt kā, lai iekomponē kadru. Testa ekspozīcijās grūti saprast kas un kā tur īsti būs, jo signāls vājš. Bet, šķiet, beigās sanāca smuki, jo objekts fotografējot bija turpat vai zenītā, kādēļ lieku krāsu piemaisījumu bija maz. Patīk gan zvaigžņu krāsas, gan miglāja krāsas un attīstot attēlu patīkams pārsteigums bija zilās struktūras no OIII filtra datiem. Ar katru nākamo miglāju vairāk pierodu pie šāda tipa datu apstrādes. Ir savādāk kā galaktikām. Daudz blāva signāla, caur kuru lien laukā daudz zvaigznes un gribās parādīt to blāvo nepārdedzinot tajā esošās zvaigznes, kas iesākumā sarežģī procesu, bet piespiež vairāk mācīties. :)

Teleskops: RC 8"x0.66@1083mm F-5.33
Kamera: QHY9m@-30° Ha OIII RGB
Statīvs: EQ8+Lodestar@OAG

Ekspozīcijas:
Attēls pakāpeniski uzņemts 2015. gada 21. augusta un 10.,12., septembra naktī. Gaisa temperatūra naktī no +10 līdz 0°C

Ha - 8x1500= 3h20min
Red - 5x360= 0h30min
Green- 4x360= 0h24min
Blue- 4x360= 0h24min
OIII- 8x1800= 2h55min
Kopā=7h 33min

Digitālo datu apstrāde: Pixinsight 1.8 Photoshop CC2015

Ir vēl arī sabildēts SII kanāls kontrastainākai pseido krāsu bildei, bet- tai vēl jāatrod iedvesma. :)
Attachments
Sh2-132_F2_web.jpg
Sh2-132_F2_web.jpg (3.19 MiB) Viewed 9282 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Sh2-132 miglājs

Postby Ortsa » 24 Dec 2015, 21:39

Ehh.. Šis neparasts miglajs un īpaši pievelk tās tumšās "strūklakas" )) Es kautkā no astrofoto aizgāju mani baigi sāk pievilkt pie vizuālaiem novērojumiem) nu baigi interesanti... tagat arī sāku domāt par 300 mm dobu..)) es to saku..ka 200 mm quatriks ir lielisks astrografs..bet pie manis tas laikam nefotografēs.)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Sh2-132 miglājs

Postby KristapsKem » 26 Dec 2015, 17:53

Ortsa wrote: Es kautkā no astrofoto aizgāju mani baigi sāk pievilkt pie vizuālaiem novērojumiem) nu baigi interesanti... tagat arī sāku domāt par 300 mm dobu..)) es to saku..ka 200 mm quatriks ir lielisks astrografs..bet pie manis tas laikam nefotografēs.)


Viegli ar to astrofoto nav. Varu tikai piekrist. Milzīgu enerģiju un entuziasmu tas prasa. Gan finansiāli, gan emocionāli, gan fiziski.
Zinu vienu cilvēku, kas aizrāvies ar vizuāliem novērojumiem. Sāka šķiet ar 10" dobsonu, tad jau 12" un nu jau ir pie 16" ticis. Bija iespēja paskatīties zvaigznēs caur viņa 16" dobsonu. Nu... smuki jau, bet tas milzīgais darbs, lai tas dobsons būtu izcils. Nemaz nezinot par izmaksām. Nedomāju, ka viņam ir mazāka ņemšanās bijusi kā man ar manu astrofoto aprīkojumu. 300mm dobsons ir jau pieklājīgi liels un grūti transportējams. Nez, es jau paliktu pie 200mm kvatrika... :D Vizuāli domāju nebūs graujoša atšķirība starp abiem, ja vien izcilas debesis. Svarīgs noteikti būs labs okulārs. Ar 300mm dobu fotografēt nevarēs, ja sagribēsies, bet ar kvatriku varēs gan to, gan to. Tikai manas domas..
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Sh2-132 miglājs

Postby kobalts » 27 Dec 2015, 12:41

Kristap, -kārtējais astrofiligrāns!
Ja nu vienīgais uz sliktāk kalibrēta/nekalibrēta monitora nelielu apgabalu sarkanā gala gradāciju klipošanās (color blotch) , bet varbūt man tik izliekās.
Ortsa wrote:mani baigi sāk pievilkt pie vizuālaiem novērojumiem

Tev noteikti vajag labāku fixētu plaša lauka okulāru, budžeta zooms nevar būt gana labs.
Debesis tavā galā jau ir diezgan patumšas, bet tās divas nātrija spuldzes 10-20m attālumā uz ielas neļauj adoptēt acis. Ir redzēts webā ka džeki ar garām makšķerēm kar tumšus ekrānus (vannas dvieļus) uz ielas apgaismojuma.
Tavs quatriks noteikti ir optimāls risinājums, var pat iemest mugursomā un paiet kautkur tālāk no gaismām.
KristapsKem wrote:Bija iespēja paskatīties zvaigznēs caur viņa 16"

Arī bij tā laime, veilplīvuru var redzēt bez acs adoptācijas. Bet uzbūvēt tādu dobu pašam!? -tā jau ir maniakāla reliģija... ,)
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Sh2-132 miglājs

Postby Andris R » 28 Dec 2015, 21:05

Kristap, tīkami vērot šo ainu. Noteikti nevar saukt par klasisku objektu, bieži fotografētu. Nenoslinkoju papētīt tā izvietojumu :) . interesanti, kas Tevi pamudināja ''šaut'' tajā virzienā...?
KristapsKem wrote:Ha - 8x1500= 3h20min
Red - 5x360= 0h30min
Green- 4x360= 0h24min
Blue- 4x360= 0h24min
OIII- 8x1800= 2h55min

Pēkšņi pieķēru sevi pie domas - kā to ''samiksēji'' gala RGB attēlā. Pašam nāk prātā daži varianti, tomēr, kad ir laiks padalies darba virtuves receptē :D
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Sh2-132 miglājs

Postby KristapsKem » 30 Dec 2015, 00:39

Paldies Andri, Kobalt! Patīkami lasīt kādu atsauksmi par padarīto.

Andris R wrote: Nenoslinkoju papētīt tā izvietojumu . interesanti, kas Tevi pamudināja ''šaut'' tajā virzienā...?

Šaut tajā virzienā no visa objekta kopumā, jeb vispār tajā virzienā-> Cefejs? Konkrēti Cefeja virzienā šaut izlēmu dēļ objekta tranzīta nakts vidū un gandrīz zenītā. Pārsvarā tas arī ir galvenais kritērijs objektu izvēlē. Fotografēt objektu, kura tranzīts ir pa vidu naktij un maksimāli tuvu zenītam. Tad izfiltrēju iespējamos variantus un izvēlos to interesantā stāsta, vai kādas citas savdabīgas lietas dēļ. Ja par objekta kopējo centrējumu. Objekts patiesībā ir lielāks kā varu iecentrēt. Šoreiz kompozīcija veidojās vairāk pakārtota tieši gaišākajam apgabalam. Testa ekspozīcijās gaišāko apgabalu tad arī mēģināju kaut kā iekomponēt kadrā, plus pamanīju savdabīgo "strūklu", kuru obligāti bija jāiedabūn kadrā. Kaut kā tā.

Andris R wrote:Pēkšņi pieķēru sevi pie domas - kā to ''samiksēji'' gala RGB attēlā. Pašam nāk prātā daži varianti, tomēr, kad ir laiks padalies darba virtuves receptē

Tāda īsa atbilde ir- Pixinsight. Garāka- tur ir īpašs rīks(skripts), kurš saucas "NBRGB combination", kas domāts tieši šādām situācijām. Ļoti pārskatāmi pieregulējams ar ievadāmiem filtru stiklu biezumiem un krāsu spektra diapazona parametriem un to cik ļoti katrs no filtrētiem kanāliem (reizinātājs pēc tavas mākslinieciskās izvēles) ietekmēs kopējo krāsu bildi. To visu pirms final procesēšanas vēl var redzēt preview režīmā. Tas, kas rīkam vēderā nezinu. Zinu tik, ka ko līdzīgu var izdarīt izmantojot PixelMath skriptošanas rīku, bet tā kā es neesmu TIK tehnisks cilvēks. Šķiet arī šis rīks (skripts) būtībā ir pixelmath funkcijas saliktas lietotājiem draudzīgā lodziņā ar podziņām.

kobalts wrote:Ja nu vienīgais uz sliktāk kalibrēta/nekalibrēta monitora nelielu apgabalu sarkanā gala gradāciju klipošanās (color blotch) , bet varbūt man tik izliekās.

Nezinu, manās "flīzēs" it kā viss kārtībā. Bet nezinu, iespējams, lai gan, šķiet, tik ļoti to "sulu" nespiedu.. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25


Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests

cron