Triangulum galaxy M33

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Redaktors » 26 Nov 2014, 13:25

Jāredz būtu kopplāns, bet jaunie attēli ir skaidrāki un detalizētāki. Astronomiski noteikti precīzāki. Kā ir ar maksliniecisko kopainu, tad ir jāskatās viss attēls.
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Triangulum galaxy M33

Postby kobalts » 26 Nov 2014, 15:10

Redaktors wrote:Jāredz būtu kopplāns

Domājams ka tiek izmantots kāds ''Rendering'' tools.
Ja ņemtu pilnu bildi, -būtu ''jāgaida uz dzelzi'' krietni vien ilgāks laiciņš ,)
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Triangulum galaxy M33

Postby KristapsKem » 26 Nov 2014, 15:44

Izgulējos, apskatījos un vēl patīk. Tātad pietiek krāmēties gar pixeļiem un var rādīt arī kopainu. Esmu pagaidām ļoti apmierināts ar jaunajām pēcapstrādes iemaņām un atliek vien tās nostiprināt turpinot darbu pie pārējiem saviem attēliem.

Izmaiņu skaidrībai. Šis attēls no iepriekšējās tā pilnās versijas atšķiras ar to, ka viss sākot no kalibrācijas, stakošanas, līdz pat krāsu un luminance apstrādei ir veikts ar Pixinsight. Iepriekš atsevišķi filtrēto datu kalibrācija un stakošana tika veikta ar CCD stack un tikai tad turpināts darbs ar Pixinsight.

Zh wrote:bet jāatzīst, ka tīri informatīvajā ziņā īpaši nekas nenāk klāt, sīkās detaļas, "izškirtspēja" starp cieši kopā esošām zvaigznēm un knapās zvaigznītes ir saskatāmas abos variantos

Paldies par komentāru Zh. Te es nepiekritīšu. Ir pat ļoti daudz zvaigznīšu "nākušas klāt", kas iepriekš vienkārši saplūda fona masā.

Redaktors wrote:Jāredz būtu kopplāns, bet jaunie attēli ir skaidrāki un detalizētāki. Astronomiski noteikti precīzāki.

Paldies! Jā, tieši manas domas. Astronomiski tie tiešām ir precīzāki, jo ja iepriekš daudzām pat redzamajām mazajām zvaigznītēm nevarēja izšķirt krāsu, tad tagad daudzām no tām var izķirt dzeltenu vai zilu nokrāsu.

kobalts wrote:Domājams ka tiek izmantots kāds ''Rendering'' tools.
Ja ņemtu pilnu bildi, -būtu ''jāgaida uz dzelzi'' krietni vien ilgāks laiciņš ,)


Īsti nezinu kā tu to domā "Rendering" tools. Bet nē, pilnu bildi neieliku, jo parasti ilgstoši un ļoti koncentrējoties strādājot pie kādas bildes sāk zust objektivitāte par kopainu, tāpēc vajag "atiet" un ja arī tad šķiet, ka ir sanācis labi, tad tā tiešām arī ir. :)
Runājot par "tools", tad nevaru detalizēti stāstīt, jo pats vēl daudz ko apgūstu un esmu iesācējs Pixinsight, kas nozīmē, ka galvā vēl visai liels bardaks. Bet galvenais, ko centos un arī uzskatāmi izdevās izdarīt bija panākt precīzāku dinamiskā diapazona interpretāciju uz mūsu monitoros esošo sRGB, kā arī iemācījos kontrolēt noise attēla lineārajā stadijā, kas ļāva precīzāk izšķirt noise no signāla, tādejādi neupurējot ļoti daudz esošo supermazo zvaigznīšu, kuras būtībā knapi knapi izraujās virs noise "sliekšņa". Tad vēl vesela ķīmija ar PSF (point spread function http://en.wikipedia.org/wiki/Point_spread_function ), komplicētu zvaigžņu masku ģenerēšanu, diezgan advancēta dekonvolūciju, HDR diapazona kompresēšanu, "pareizāka" krāsu kalibrēšana, un visādi sīkumi, kurus vēl apgūstu. Bet pati galvenā atšķirība Pixinsight ir tā, ka nekas netiek "lipināts", "krāsots", vai kā citādi "šmugulēts". Visi dati tiek kontrolēti caur dažnedažādiem gudrajiem rīkiem funkcijām, matemātikām un lai man arī matemātika galīgi nebija mīļākais un veiksmīgākais priekšmets, tomēr sava jēgai izrādās tai manā dzīvē arī ir :D
Attachments
LRGB_FINAL_V2.jpg
LRGB_FINAL_V2.jpg (1.99 MiB) Viewed 11058 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Redaktors » 26 Nov 2014, 16:10

Asociācijas kā skatoties mākslas filmu HRF. No detalizācijas viedokļa viennozīmīgi labāk. Zvaigznes ir daudz precīzākas un neieplūst fonā.

No mākslinieciskā man patīk tas "fairy style", kas LFR filmās, tas dūmakainums, blurīgums.

Tā kā, viss "atkarājas" no mērķa un gaumes.
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Triangulum galaxy M33

Postby nelabojams » 26 Nov 2014, 16:30

Man vispār nepatīk M33, šamā tāda nopluskājusies :cry: . Vairums citu galaktiku tik akurāti un glīti savas spirālītes salikušas :roll:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Triangulum galaxy M33

Postby KristapsKem » 26 Nov 2014, 16:45

Redaktors wrote:Asociācijas kā skatoties mākslas filmu HRF


:D šis labs! Bet jā, Hobbits brīžiem bija pārāk dzīvs un detalizēts un likās, kur tad palikusi tā maigā migliņa..

Bet tā kā es neizmantoju nekādus unsharp mask vai citus tml. sharpen risinājumus, tad varētu teikt, ka šis IR vidusceļš. :)

nelabojams wrote:Man vispār nepatīk M33, šamā tāda nopluskājusies . Vairums citu galaktiku tik akurāti un glīti savas spirālītes salikušas


Tā jau ir. Pieliec puķi pie deguna un galīgi nav tik smuki kā uz galda vāzē. Smadzenēm patīk kārtība, ja kadrs pilns ar kaut kādiem tur punktiņiem, tad rodas diskomforts. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Triangulum galaxy M33

Postby kobalts » 26 Nov 2014, 18:25

KristapsKem wrote:Bet pati galvenā atšķirība Pixinsight ir tā, ka nekas netiek "lipināts", "krāsots", vai kā citādi "šmugulēts".

-Tieši tas manuprāt ir galvenais, -lai nav tā kā tas ir ar mūsdienu reklāmfoto -kad no oriģinālportreta tiek paņemti subjekta biometriskie dati un vadoties no tiem ''uzrenderēta'' (vizualizēta) ''bučmūlīša'' bilde.
Nesaproti mani nepareizi, Ir OK, -ja Pixinsight neizmanto šādus algoritmus! Tas tikai kāpina manu iteresi prt to verķi! ,)
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Ortsa » 26 Nov 2014, 21:22

Jā! Patīk! Tikai spožajām zvaigznēm melni aplī/punkti iekšā...Tos tomēr var taču novākt..? Nu kaut vai aizkrāsot..:) Oi kā es gaidu M42...:D:D:D
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Triangulum galaxy M33

Postby KristapsKem » 26 Nov 2014, 22:31

Ortsa wrote:Jā! Patīk! Tikai spožajām zvaigznēm melni aplī/punkti iekšā...Tos tomēr var taču novākt..? Nu kaut vai aizkrāsot..

Paldies Ortsa! Tev gan jābūt dikti kontrastainam monitoram.. Bet "melnos" punktus pamanīju. No sākuma nesapratu par ko tu raksti. Izskatās, ka kompresējot dinamisko diapazonu pēdējā iterācijā esmu aizmirsis izmantot zvaigžņu masku.. līdz ar ko spožo zvaigžņu vidiņi ir- nokompresēti. Paldies, izlabošu. :)

Ortsa wrote:Oi kā es gaidu M42...:D:D


Šīs brīvdienas sola skaidras debesis.. Pašam it kā vairāk gribās HorseHead. Jau no pirmās reizes, kad par to uzzināju gribēju to nofotografēt. Pagaidām nekā... M42 lai arī krāmīgs, bet man jau ir... lai gan to arī dikti gribās ar visu potenciālu nofotografēt.. Jārīko bez maz vai balsošana :D Bet vēl jau nevar zināt cik "dzīvīga" būs atmosfēra. Ja dikti, tad droši vien atkal būšu spiests fotografēt kaut ko tuvāk zenītam..
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Ortsa » 26 Nov 2014, 23:13

Bildē tad horsehead!;) tajā arī baigi daudz sīku detaļu! Jābūt interesanti!
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

PreviousNext

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests

cron