Triangulum galaxy M33

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Redaktors » 27 Nov 2014, 11:04

KristapsKem wrote:Šīs brīvdienas sola skaidras debesis..


Nu jau prognozes vairs nav tik optimistiskas...
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Zh » 27 Nov 2014, 22:43

principā skatoties uz bildi tomēr ir aizdomas ka apstrāde varētu būt pa "stipru" vēl tādā ziņā ka nav daudzu sīku zvaigžņu "miglainuma" ārpus centra vispār. Centrs skaidrs, saplūst viss kopā, bet vai varētu būt ka ārpus tā uz visiem zariem ir redzamas visas (!?) zvaigznes, jo praktiski ir vai atseviškas zvaigznes vai zvaigžņu ķēdītes vai tukšums (melns)? Ka tik matemātika netaisa milglainumu ar maksimālu gaišumu kādā pikselī par vienu zvaigzni, kaut tur varētu būt daudz vārgas un viena spožāka zvaigznītes ...
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Triangulum galaxy M33

Postby KristapsKem » 28 Nov 2014, 04:33

Zh wrote:principā skatoties uz bildi tomēr ir aizdomas ka apstrāde varētu būt pa "stipru" vēl tādā ziņā ka nav daudzu sīku zvaigžņu "miglainuma" ārpus centra vispār. Centrs skaidrs, saplūst viss kopā, bet vai varētu būt ka ārpus tā uz visiem zariem ir redzamas visas (!?) zvaigznes, jo praktiski ir vai atseviškas zvaigznes vai zvaigžņu ķēdītes vai tukšums (melns)? Ka tik matemātika netaisa milglainumu ar maksimālu gaišumu kādā pikselī par vienu zvaigzni, kaut tur varētu būt daudz vārgas un viena spožāka zvaigznītes ...




Paldies par komentāru Zh. Man patiešām prieks, ka šis attēls raisa diskusijas un pārdomas. :)

Man aizstāvot savu izvēli jāsāk ar pretaizdomām- tavs monitors. Ja tev monitors ir vairāk kontrastains, kā tam vajadzētu būt tad iespējams tu redzi melnus "laukumus" starp zvaigznēm nevis noise “miglainumā” tītas neizširamas zvaigznes. Mans monitors ir speciāli kalibrēts un es melnu nedz redzu, nedz varu izmērīt, jo bildē melna vispār nav neviena pikseļa un “miglainums” pa malām ir pārpārēm. Domāju galvenokārt tavas aizdomas balstītas uz vizuālu kontrasta “efektu”. Galaktikas centrā ir ļoti blīvs zvaigžņu, putekļu un gāzu daudzums, kā rezultātā kopējais fons zvaigznēm ir maz kontrastējošs un vizuāli šķiet, ka tur to ir mazāk vai arī “miglainuma” ir vairāk. Savukārt pa malām zvaigžņu starptelpa ir tumšāka un līdz ar to lielāks vizuāls kontrasta iespaids uz spožākajām zvaigznēm un vizuāli tikai šķiet, ka redzamas visas (!!) zvaigznes. Visas zvaigznes nekādā gadījumā NAV redzamas, tas vienkārši nav iespējams Latvijas apstākļos, nedz arī ar šādu tehnisko risinājumu.
Miglainums ar “maksimālu” gaišumu.. lai arī skan dīvaini, škiet, es sapratu tavu domu. Tieši tāpec bija jāveic PSF (point spread function) definēšana. Veicu to ap 70 blāvām zvaigznēm galaktikas nomalēs visā bildē, kas Latviski runājot (pats vēl roku) nozīmē, ka palīdzēju raksturot izškiramu objektu no neizšķirama. Protams, kaut kur arī matemātika nespēj korekti izšķirt objektu un vienkārši vietā, kur varētu būt vairākas zvaigznes ir iegarens pleķītis. Bet, hei! Tas ir fotografēts Latvijā ar 8” teleskopu un vidējo FWHM 2,8 , kas priekš man pieejamajiem standartiem skaitās kā “POOR QUALITY SEEING” un der būtībā tikai smuku bildīšu taisīšanai, ne astrometriskas kvalitātes attēliem (gan jau AndrisR šeit kaut ko spētu teikt korektāk ;) ).

Uzskatu, ka šī galaktika ar savu gaišumu un tuvumu ir ļoti sarežģīts objekts fotogrāfiem, jo tajā esošās daudzās detaļas (zvaigznes) balansē uz debesu izšķirtspējas robežas. Bet tas, ko gribēju panākt ar šo pārstrādāto versiju bija tas, lai knapi izšķiramās vai noise līmenī “iekompresētās” zvaigznes kļūst vairāk izšķiramas, jo redzot luminance datus labākajās no debesu kvalitātes ekspozīcijām šīs šķietami jau noise zvaigznes ir ļoti labi redzamas- nojaušamas, jo salīdzinoši (ar DSLR) sensors pie -30° C noise ģenerē iespaidīgi maz.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Triangulum galaxy M33

Postby Zh » 28 Nov 2014, 18:22

KristapsKem wrote: Ja tev monitors ir vairāk kontrastains, kā tam vajadzētu būt tad iespējams tu redzi melnus "laukumus" starp zvaigznēm nevis noise “miglainumā” tītas neizširamas zvaigznes. Mans monitors ir speciāli kalibrēts un es melnu nedz redzu, nedz varu izmērīt, jo bildē melna vispār nav neviena pikseļa un “miglainums” pa malām ir pārpārēm. Domāju galvenokārt tavas aizdomas balstītas uz vizuālu kontrasta “efektu”.


Nu jā, es jau tik nepareizi pateicu, protams ne jau melns ar domu RGB=0, bet domāts bezzvaigžņu fons, taču visdrīzāk tiešām tas ir vizuālā kontrasta efekts-defekts, kā nu kurā reizē, lai gan mājās tiešām nav pat IPS monitora patrica, bet darbā IPS nekalibrēts, vvz... bet tad jau vispār ko var gribēt no 8-bitu jpg formāta ...

Sarp citu, ievēroji, ka samērā daudzām dzeltenajām un baltajām vidēja spožuma zvaigznēm apkārt ir tumšs aplis?
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Triangulum galaxy M33

Postby KristapsKem » 06 Dec 2014, 16:09

Zh wrote:Sarp citu, ievēroji, ka samērā daudzām dzeltenajām un baltajām vidēja spožuma zvaigznēm apkārt ir tumšs aplis?


Atbilde ir šis. http://en.wikipedia.org/wiki/Gibbs_phenomenon

Un vēl tikai mācos. Iespējams vēl cītīgāk vajadzēja piestrādāt un experimentēt pie "deringing" zvaigžnu kompensējošās maskas dekonvovlēšanā. Gan jau kādu dienu būšu pilnvērtīgs Jedai uz to visu. :)

Un tad vēl interesanta lieta. Protams, gaume ir subjektīva. :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Acutance
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Previous

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests

cron