Miglājs IC 1795

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Re: Miglājs IC 1795

Postby kobalts » 10 Oct 2014, 09:09

To jino:
Droši vien tev jāsāk ar plata lauka fotogrāfiju, Veco labo Piena ceļu.
Bez gidēšanas no ''trīskāja'' var pat bez tālvadības taimera, tikai jāuzliek ''delay'' dažas sekundes lai kamera nomierinās no pieskāriena.
Ar tavu kameru un pieminēto gaišo objektīvu parēķināju uz 35mm focal aps-c sensoram expozīcijas maximālas ilgums 2sec.
4sec. jau būs blakuspikseļu ''smērējums''.
Taisi vismaz 20 kadrus RAWā un tos visus ''sastko'' bezmaksas DSS http://deepskystacker.free.fr/english/index.html iesākumam vari pat netaisīt kalibrācijas kadrus.
Pēctam ar ''Curves'' jebkurā Photoshopā ''velc visu ārā no tumsas''.
Ja ziemu pārziemosi bez intereses trūkuma un depresijas, -tad tā lieta ir tava!

p.s. Patiesībā es tieši tā iemesle dēļ vēl joprojām fotografēju astro, -iespēja no tumsas izvilkt gaismu un pat krāsas!
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Miglājs IC 1795

Postby jino » 10 Oct 2014, 10:15

Par pieredzi atrast objektus debesīs. Neesmu ieraudzījus jupiteru, tas varētu būt laika apstākļu un gaismas dēļ, kā arī trūkst atskaites punktu, lai ar binokli trāpītu tieši virsū (pa maz zvaigznes bija). Bet, divas nedēļas pablenžot debesīs, un, ja ņem palīgā Stellarium, tad varu atrast zvaigznājus, kas man no balkona paverās, arī piena ceļa spožākās zvaigznes.

Bet vispār ideja bija, tāda, ka iepriekšējais komentētājs ieteica - vnk ar foto pafotogrāfēt debesis (iedvesma no vīreļa, kas Tīreļpurva bildes ielika forumā - respekts!), apstrādāt foto, tad ķerties klāt astrofoto, ja vēl gribēsies.

Cik meģināju fočēt - jā tā arī bija - zeme griežas (20 sekundes ekspozīcija*) - parādās zvaigžņu ceļš (tad man bija 18-55mm objektīvs), sāku meklēt platleņķi - manuprāt, labākās/universālākais/ lētākais/ kvalitatīvākais patrāpījās Nikkor 18mm/ f1.8, dārgākus pagaidām negribējās ņemt. Tagad gaidu laiku, kāds bija 1.oktobrī, laikam.

* Kā var aprēķināt, cik ilgai jābūt ekspozīcijai? Vai ir kāds tutoriālis?
Nikon Aculon 10x50
Celestron 15x70
Celestron 8"
jino
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 09 Oct 2014, 13:37
Location: Riga, Purčuks

Re: Miglājs IC 1795

Postby kobalts » 10 Oct 2014, 11:51

jino wrote: Kā var aprēķināt, cik ilgai jābūt ekspozīcijai? Vai ir kāds tutoriālis?


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strickling.astrofotocalc
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Miglājs IC 1795

Postby jino » 11 Oct 2014, 23:05

Nopļeckājos ar stakošanu, kaut kas sanāca, bet jautājums: Kā var no "tif " faila pārtaisīt par "normālu" failu? Es tiešām neko nezinu no fotošopa un fotoapstrādes, bet pieņemu, ka to var izdarīt ar fotošopu. Tāpēc ir otrs jautājums, vai ir vērts pirkt vecāka gājuma fotošopu ar kaut kādiem papildinājumiem, jo jaunākais visdrīzāk būs smags sitiens pa maciņu?

Atgriežoties pie pēcapstrādes - mēģināju ar GIMP, bet tur man tikai baltpelēki klucīši rādās. :oops:
Nikon Aculon 10x50
Celestron 15x70
Celestron 8"
jino
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 09 Oct 2014, 13:37
Location: Riga, Purčuks

Re: Miglājs IC 1795

Postby Zh » 11 Oct 2014, 23:27

nu nez vai vajadzetu uzreiz pirkt šopu, ja neko nezini no apstrādes, katrā ziņā sākumā ir vērts izmantot vienkāršākas un bezmaksas programmas un maksas programmu izmēģinājuma versijas. Ja maks spiež labāk iegādāties kādu objektīvu, statīvu, montējumu vai jebko taustāmāku, bez kā tiešām nevar iztikt.
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Miglājs IC 1795

Postby Ortsa » 12 Oct 2014, 18:01

Nez vai vajaga domāt par astrofotografiju līmenī, ja nav ne zināšanas par objektiem debesīs, ne praktikas darbā ar teleskopu...koroče, mans sākums bija vispār ar grāmatām, tad paštaisīti teleskopčiki, kad dabūju teleskopu, pat nedomāju par astrofoto...pirms teleskopa man bij vispār monoklitis ar kuru stundām apskatīju debesis, īpaši neaizmirstamas ziemas debesis...nezinu, manuprāt foto jāsāk tad , kad tā lieta ir jau tevi ievilkusi pilnu, bet lai tas notiktu, vajaga izjust to visu debesu enerģiju, romantiskumu tīri vizuāli vienkārši sākot ar parastu skatīšanos debesīs...a ja vienkārši maks " smags" un paskatoties pāris skaistas astro bildes, pasakot - O, gribu ar....nekas interasants nesanāks. Šajā hobijā ir jābūt īpaši pacietīgam...
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Miglājs IC 1795

Postby jino » 13 Oct 2014, 12:57

Manuprāt, šodien visu nosaka "know how". Tehnoloģija ir ļoti aizgājusi uz priekšu, salīdzinot ar laikiem, kad "zāle bija zaļāka, dzimtene plašāka un karogs sarkanāks", agrāk kaut ko meistaroja, jo nekas nebija - tagad lietu vnk var nopirkt, ja ir pietiekoši līdzekļi. Tā kā paliek tikai zināšanas, ar kurām dalās vai nedalās. Ja kāds nedalās vai negrib dalīties - var paprasīt citiem. Tāpēc daļa "nav vienkārši ļoti pacietīgi" - viņi mācās, iespējams, apmeklē skolu, kursus, daļa rakājas internetā. Man, piemēram, tās bildes tik ļoti neinteresē kā pats process.

Katrā ziņā, paldies par norādēm un padomiem, varbūt ne tik kostruktīviem kā gribētos, bet Latvija jau nav pasaules naba! :roll:
Nikon Aculon 10x50
Celestron 15x70
Celestron 8"
jino
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 09 Oct 2014, 13:37
Location: Riga, Purčuks

Re: Miglājs IC 1795

Postby artilery » 14 Oct 2014, 13:50

Super "spociņš" KristapsKem!!! Ļoti patīk :)
Cik labi, ka ir StarSpace, kur to visu var atrādīt un apspriest.

jino, šis links man noderēja http://www.astropix.com/HTML/I_ASTROP/TOC_AP.HTM
ir vēl dažas labas grāmatas ko var nolādēt internetā (bez $).

Šajos 5...6 gados, kopš iegādājos pirmo dlsr ar domu fočēt dienā un naktī, esmu sapratis, ka taustoties pa i-netu var tikai visu tikai sarežģīt un apaugt ar info par visādiem tehnikas sīkumiem un niansēm, kas beigu beigās traucē koncentrēties uz pašu galveno, tas ir, kādēļ vispār man ir fotokamera. Tagad vienkārši sēžu laikapstākļu prognožu vietnēs un sekoju līdz mākoņiem :) cerot, ka drīz jau atkal varēs visu stutēt augšā un bliezt pa pogām.
Kā reizi 5dien solās būt skaidrs, vismaz Rīgā. Jāpaliek tik pašam skaidrā :D
artilery
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 174
Joined: 15 Nov 2012, 10:59
Location: Rīga Valmiera

Re: Miglājs IC 1795

Postby jino » 17 Oct 2014, 11:58

Paldies par saitu, ļoti labs, manuprāt. Es biju arī citus palasījies. :)

Kas attiecas uz foto vai novērošanu - laika apstākļi ir tādi, kā ir. :)
Nikon Aculon 10x50
Celestron 15x70
Celestron 8"
jino
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 09 Oct 2014, 13:37
Location: Riga, Purčuks

Previous

Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron