Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Viss, kas saistīts ar astrofotogrāfēšanu

Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby KristapsKem » 24 Sep 2014, 02:25

Hei!
Tad beidzot arī man jaunās sezonas pirmā bilde.

Ilgi sapņotais veils.. Un kā vienmēr kaut kas, kas patraucē man viņu nofotografēt ideāli.. :) Veil miglājs man ir sava veida izaicinājums kopš reizes, kad par to uzzināju esam, un visas reizes, ieskaitot arī diemžēl šo, ir bijis kaut kas, kas nav ļāvis man uzņemt attēlu tā, kā to vēlētos. Lai arī jāatzīst, ka šoreiz ir izdevies vislabāk. Kas tad šoreiz atkal ir slikti? Teleskopa spoguļu kolimācija... Tā ir nepilnīga un pie vainas tieši ir primārais spogulis, kuru pēc tīrīšanas neesmu tā arī varējis dabūt perfektā kolimācijā (taisnā optiskā asī). Gaidu savu smalko lāzera kolimatoru ar hologrāfisku atstarotājvirsmu speciāli RC teleskopiem, lai tad nu beidzot visas tehniskās ķibeles būtu atrisinātas. Bet tā kā lāzers vēl tikai nāk, bet skaidrās naktis nāk un iet, tad bija vien jāfotografē tā, kā to var. Nepilnīgo kolimāciju viegli pamanīt kā ovālas zvaigznes diognālā virzienā no kreisā apakšējā uz labo augšējo. Ovālās zvaigznes nav lielākā bēda. Arī fokusa assums ir pakārtots šim virzienam un manāmi zūd tieši šajos stūros. Tā kā... būs vien jāfotografē Veil miglājs arī 4. reizi. :)
Bilde uzņemta Dobeles rajonā samērā tumšā vietā. Debesu izšķirtspēja tovakar bija ~3" un visai stabila, bet savukārt caurspīdība bija diezgan vāja. Bildēts naktī no 20. uz 21. seeptembri.

Speciāli astrofoto supermaniakiem bilde arī bez zvaigznēm. Pirmo reizi man tāds eksperiments. Jāsaka, ka ne bez pūlēm. :D Bet manuprāt, bez tām traki daudzajām zvaigznēm krietni vieglāk uztverams viss tas brīnisķīgais "mākonīts".
Par cik miglājs kopumā ir ļoti liels, tad mana teleskopa redzes laukā tika tikai, manuprāt, interesantākais fragments no tā visa, lai gan, iespējams nākotnē pamazītiņām safotografēšu visus fragmentus, plus šo vēlreiz... nu, tālā nākotnē.. :)

Ekspozīciju ilgumu manai pilnai laimei gan gribētos vismaz 7 kadriem uz katru krāsu kanālu- ideāli 10, lai gan līdz ar jauno kameras elektrības kasti noise briesmonis atkal uz nenosakāmu laiku ir uzveikts.

Tehniskie parametri:
Teleskops: RC 8"@1624mm F-8
Kamera: CCDmonohroma@-30+CRGB
Statīvs: EQ6+OAG@Lodestar

Ekspozīcijas:
Lum- 7x900= 1h 45min
Red- 3x900b2= 45min
Green- 4x900b2= 1h
Blue- 4x900b2= 1h
Ha- 3x900b2= 45min
Kopā=5h 15min
Pēcapstrāde: CCD stack, Photoshop CC2014
Attachments
EasterVeilFINAL_webC.jpg
EasterVeilFINAL_webC.jpg (1.02 MiB) Viewed 12164 times
EasterVeilFINAL_webC_starless.jpg
EasterVeilFINAL_webC_starless.jpg (612.75 KiB) Viewed 12164 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby kobalts » 24 Sep 2014, 02:40

Baigi labais!
StarLess arī foršs, ar kādu ''lauzni'' tu tās zvaigznes ''izslēdzi''? Ne tak ar CloneBrush manuāli, tur tak var traks palikt katru ''izbakstīt''! ,)
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby KristapsKem » 24 Sep 2014, 12:07

Paldies! Baigi jau arī centos, bet kā vienmēr.. :)

Starless "lauznis" ir samērā vienkāršs. Pie apstrādes gan neesmu minējis 3. programmatūru, bet tā kā abonēju Adobe CC, tad man ir arī pieeja tādam produktam kā After effects. Ar tā palīdzību izmantojot keyerus iegūstu zvaigžņu masku. To savukārt izmantoju kā sākotnējo selection vadlīnīju Photoshop "magic wand" toolim ar selection "jutību" ap 10-20. Tad to selekciju expandē pa 3 pikseļiem, nosmootho pa 2 un tad izmanto kolosālo fotošopa fīču- content aware. Tā kā ļoti smalkās zvaigznītes keyeris neķer, tad tās nākas ar vairākiem piegājieniem izmantojot to pašu magic wand tooli tikai jau ar vēl mazāku jutību 2-6 selektēt manuāli ar ieķeksētu continuity. Pārējais tāpat. Pēc selekcijas expand pa 3, smooth pa 2 un content aware. Visu to darot, protams, jāčeko, vai nav kas lieks "ieselektējies", bet tā kā process notiek ar 16bitu datiem, tad lielu problēmu nav.
Kad zvaigznes ir pirmajā lasījumā novāktas, tad ar clone tooli piepucē pārpalikumus no traki košajām.
Kad pārpalikumi nopucēti fotošopā ienesam oriģinālo zvaigžņoto bildi, kuru novieto virs bezzvaigžņu un blendējam kopā ar darken layer blending modi. Iegūstam atpakaļ nedaudz zaudētās detaļas.
Kad tas izdarīts merdžojam slāņus kopā un ar clone tooli veicam rūpīgu neloģisku nesmukumu līdzināšanu visā bildē, ko "savārījis" content aware toolis.
Kad tas izdarīts liekam zem bezzvaigžņu bildes apakšā zvaigžņoto un ieslēdzot izslēdzot pārskatam visu bildi vai nav pazudušas kādas būtiskas detaļas. Ja tādas ir, tad ar history brush tās atgūstam pindzelējot pāri starless layer versijai.

Tas arī viss. Ja interese ir varētu uzcept mazu vizuālu tutoriālīti.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby Redaktors » 24 Sep 2014, 12:43

Kuru Adobe CC plānu tu abonē? Esi norādījis citu valsti, jo Latvijai Adobe CC nav pieejams it kā.
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby KristapsKem » 24 Sep 2014, 13:28

Redaktors wrote:Kuru Adobe CC plānu tu abonē? Esi norādījis citu valsti, jo Latvijai Adobe CC nav pieejams it kā.

Nēsmu norādījis citu valsti. Rēķini man nāk no Īrijas. Latvijai Adobe CC ir piejams, nezinu, kur esi šādu informāciju ieguvis. Es abonēju "one-year" plānu. Ļoti izdevīgi, it īpaši, ja esat uzņēmums. Mēnesī 49.99€, kas ir turpat 35 vecie latiņi. Par šo naudu pienākas pilnīgi visa Adobe produkcija un visi aktuālākie jauninājumi vienam datoram. Ja strādājat ar datorgrafiku vai VFX, kā to daru es, tad cena pat Latvijas tirgum ir ļoti adekvāta. Kaut citi programmatūras giganti tādi kā piem. Autodesk piedāvātu tik adekvātas cenas...
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby Ortsa » 24 Sep 2014, 18:46

Ehh! Forši! :) Beidzot esi to nobildējis! Tik daudz interesantu detaļu...Protams gribās asāku bildi,protams, ja atmosfēra Latvijā to vispār var dot.. :) visas aprakstītās problēmas sapratu, tāpēc vēlu veiksmes un lai nākamreiz viss izdotos! ;)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby Andris R » 26 Sep 2014, 23:59

KristapsKem wrote: Kas tad šoreiz atkal ir slikti?

Ko gan vēl vairāk var vēlēties !? :D Bet, ja pats jūti, ka var ... ;) tik uz priekšu!
Fona zvaigžņu aizvākšanas metode ir interesanta. Dažas reizes arī esmu, ko līdzīgu pielietojis vienkāršotā versijā, pamatā Photoshop-ā ( Filter=>Noise=>Dust & Scratches ), piem., http://www.starspace.lv/forums/viewtopic.php?f=12&t=652
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Veil nebula (Eastern) NGC 6992-95

Postby KristapsKem » 27 Sep 2014, 12:33

Paldies Ortsa!

Ortsa wrote:Protams gribās asāku bildi,protams, ja atmosfēra Latvijā to vispār var dot..


Šinī gadījumā asāk bija iespējams, bet vai ļoti izteikti vairāk- šaubos. Latvijā šāda FWHM 3" debesu kvalitāte manā pieredzē ir bijusi 80% gadījumu, tā kā tāda tā ir pārsvarā. Tuksnesī "ESO" ir zem 1"

Andris R wrote:Ko gan vēl vairāk var vēlēties !? Bet, ja pats jūti, ka var ... tik uz priekšu!


Var! Galvenokārt jau mans pirmais uzdevums ir dabūt smukas apaļas zvaigznītes visā attēla redzes laukā, lai bilde ir skaista un pilnvērtīga. Vispār tagad esmu dabūjis TRIAL versiju PIXINSIGHT programmai un redzēs kas no tā iznāks. Interesanta programma, patiešām.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25


Return to Astrofotogrāfēšana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests

cron