Page 1 of 4

SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 15 Jan 2010, 08:59
by Andris R
Sveiki!
Kādam ir vēlēšanās papildināt savu astronovērojumu ''ēdienkarti''...?
Laiku pa laikam šāda vēlme man rodas... un tad ielūkojos:
http://www.calsky.com/cs.cgi?
izvēlos kādu interesantu objektu.
Rezultātā rodas arī kāda bilde,piem., ar SKS vai Iridium (vienlaikus pārliecinos, cik precīza ( neprecīza ) izmantotā inf.)
P.S. Pēdējais pievienotais Iridium foto "izraksts'' no senākiem - komētas Lulin novērojumiem (Dvīņu zv-nājs),... kas vienā gadījumā defekts - citā pārtop par efektu :) ... droši, neesmu vienīgais

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 26 May 2010, 00:15
by Andris R
Gaišās naktis, iemesls kādēļ interesentiem ir vērts pievērsties „nedabiskiem’’ objektiem...
Te būs marta SKS novērojumi. Kaut pasen , tomēr varētu būt interesanti dažos aspektos.
Pēc / http://www.calsky.com/cs.cgi/Satellites/4? / datiem 8. martā netālu no manas dzīvesvietas ( sakotnēji ~ 0.2 km , turpmāk norāde bija ~1.25 km, ... orbītas korekcija (?)) pastāvēja iespēja novērot kā SKS aizklāj Rigelu. Reta izdevība tik tuvu mājām, žēl bija laist garām iespēju. Izvēlējos tuvāko vietu uz lauka ceļa ( citur sniegs vēl bija līdz ceļiem... ). Pēc kartes visam vajadzēja būt OK (tā liecināja CalSky - aizklāšanas novērojumu trase šķērsoja izvēlēto vietu). Biju nolēmis paeksperimentēt bildēt ar teleskopu ( TAL 1, D=114, 3 x Barlau, f (ekviv)= 2400mm, + Web cam. bez objektīva ), Rigels bija labs orientieris , lai riskētu ar mazo redzeslauku - ‘’nenošaut’’ garām, un video režīmā – nenokavēt īsto mirkli. Tomēr, ak, vai , pagāja garām, tiesa, tikai ~ 45’’ attālumā ( t.i. samērojams ar ~ 3 SKS gabarītu leņķisko izmēru )! Uz zemes tie varētu būt daži desmiti metru...Kurš kļūdījās es vai CalSky ...vai varbūtība paliek varbūtība ?....Pielikumā Divu kadru salikums no video ar web cam (apstrāde - Photoshop ), un animēti divi kadri ( tik vien tas mirklis bija īss, pie 30 kps !).Un ZIP fails ar video, kā SKS paiet garām Oriona jostai 11.03.2010 t.i. divas dienas vēlāk ( videokamera Sony DCR-TRV255E).

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 29 Jul 2011, 01:50
by Andris R
Laiks, kad debesis par gaišu, kosmosa dzīļu lūkošanai un fotografēšanai, tomēr itin labs un piemērots mākslīgo pavadoņu vērošanai, īpaši, ja nav cerēto sudrabaino mākoņu... ;)
Iepriekš biju piefiksējis, ka divās naktīs, t.i., 24. un 27. jūl., liela varbūtība redzēt divu Iridium (61 un 37) pavadoņu zibšņus ( atbilstoši -6,4 mag un -4,1 mag), redzamības trase gāja garām dzīvesvietai dažu km attālumā ( ~ 4,7km un ~ 16 km). Bija interesanti pārliecināties būs vai nebūs... un jāsaka, viss notika apbrīnojami saskaņā ar prognozēto ( laikā - vismaz ar precizitāti līdz sekundei un spožums - vairāk vai mazāk arī bija atbilstošs). Jāpiebilst, ka 27.jūl. naktī migla un zemie mākoņi draudēja izjaukt ieceri, tomēr sanāca daudz-maz ciešama bilde...

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 18 Dec 2012, 18:35
by Andris R
Sals kniebj, bet ja debesis skaidras...domāju - jāizmanto iespēja pavērot SKS (ISS) vakaros.Pats gandrīz nokavēju, tomēr daži kadri sanāca.

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 18 Dec 2012, 21:23
by Ortsa
Jaa,sals tak sals! :D Labi nokjerts,pati bilde ir ljoti skajsta,debess kraasa,koki,kruumi teemaa! :) Pasham griibaas kaut ko taadu nobildeet,bet,nesanaak! mums pagaidaam slikts laiks1 :( ,Prieks, ka kaads ,raada, kaa vajag straadaat! ;) :) :lol: Bet vai ar helios 42-2 var kautko taadu nofocheet? Es, kaa vienmeer ar saveejo zeniitu ET ,filma katru reizi iso400,vai buus kaadi padomi, kaa ar sho kaut ko skaisti nobildeet,kaadas metodes? :)

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 18 Dec 2012, 23:34
by Andris R
Ja, nemaldos - Helios-44-2 (vismaz tādu lietoju ), pilnībā piemērots plaša lauka fotoattēliem, tiesa nav jau platleņķa, bet filmiņas fotoaparātam pietiekami labs, ar maksimālo atvērumu 2 ( nevis 16 ;) ... tas ir maldinošā diafragmas fiksācijas gredzena dēļ...tur ir viena neierasti ačgārna padarīšana - fiksācijas un brīvi pagriežams - divi gredzeni...) un ISO 400 ekspozīcija varētu būt no 2 - 10 min, atgarībā no debess izgaismojuma. Jātzīmē sadzīves filmiņu (atšķirībā no astrofotoemulsijām) īpatnība - dramatiski samazinās jutība līdz ar ekspozīcijas ilgumu ( pat desmitkārtīgi dažu sekunžu laikā), tādēļ nav liela jēga dzenoties pēc maksimāli vājiem objektiem dramatiski palielināt ekspozīciju ( atbilstība kļūs arvien stiprāk nelineāra). Katrā ziņā, ja ir vēlme, ar filmu kameru var iegūt ļoti labas astrobildes.
P.S. ... Krāsu filmiņām ieteicams kadrs krāsu kalibrēšanai ( vismaz kaut kas no zemes objektiem...).

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 19 Dec 2012, 20:13
by Ortsa
Ok! par tiem gredzeniem es sapratu! :) Bet, nu man taada lieta,ka tas fochee-nonjemot pashtaisiito vaaku :lol: !un mazaakaa eksp. ko varu taisiit ir apm. 0,5 s. Un tad vel taa sekoshana ar rokaam,ar eq1 un 100x okulaaraa skatoties, diezgan gruuti un neerti straadaat! :( pagaidaam neko nevaru izdariit, lai kaut ko uzlabotu! Un, vai tev ir M42 bildes ar helios 42-2, vai, lai teemaa, kaads SKS, kas paarlidoja redzeslaukaa? :)

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 20 Dec 2012, 00:48
by Andris R
Ar to - vāciņa virināšanu - savulaik pašam gadījies darboties :D , garām ekspozīcijām nav ne vainas... Pats arvien lietoju montējumu ar rokas sekošanu un vizuālu gidēšanu (TAL 1), ķēpīga un nogurdinoša nodarbe :? , bet ''kādi māli ir, tādi jāmīca'' līdz tiksi pie labākiem ;) . Kas attiecas uz kādu bildi ar Helios 44-2 (... un vai tiešām Tev 42 -2 :?: ), digitālā izpildījumā ( kombincijā ar Nikon D60 ) ir bijušas forumā ( piem., Cyg apgabals :http://www.starspace.lv/forums/viewtopic.php?f=13&t=464&start=50. Filmņas izpildījumā ( krāsu variantā) atradu vienu Oriona zv-ja bildi ar M 42 ieskaitot ... tikai izpildījums ... pagājušā gadsimta 80. gadu sākums :D . Ja, interesē, varu, joka pēc, ievietot tēmā - ''...ar pieticīgu aprīkojumu'' vai atklāt jaunu tēmu - ...retro ...utt.'' :D .

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 20 Dec 2012, 08:30
by Ortsa
Es domaaju, ka vareetu iesaakt jaunu teemu, kur varees atrast tik taadas "retro "bildes! jaa, tehnologjijas iet uz priekshu, bet vienmeer var atskatiities pagatnee...

Re: SKS ( ISS ) , Iridium un citi satelīti...

PostPosted: 26 Dec 2012, 00:01
by Andris R
Sveiciens Ziemassvētkos!
Saliku divas animācijas, no 23.dec. SKS foto. Faili diezgan apjomīgi, var gadīties pagaidīt...