Labas debesis shovakar :)

Debess objektu novērojumi

Labas debesis shovakar :)

Postby hmmzis » 09 Mar 2007, 21:57

Uhh, shovakar gan ir labas debesis prieksh Riigas - no balkona var saredzeet ar tiesho redzi pat 5m zvaigznes (njemot veeraa to, ka man balkons ir uz ielas pusi, kur lampas spiid aciis). Taka caurspiidiiba ir liimenii, Oriona miglaajs diezgan labi raada abus "spaarnus"un redzeeju arii tapeces E un F zvaigznes (F gan bija ieveerojami gruutaak pamanaama). Atmosfeeras stabilitaate arii ir taada, kaadu Riigaa vel neesmu redzeejis - virmoshana ir minimaala, uz zvaigzneem manaama tikai pie 240x palielinaajuma :shock: . Pie tik stabilaam debesiim esmu tikai Salduu pieradis, Riigaa jau parasti pie 120x ir probleemas zvaigznes kaa punktus dabuut.

Uhh, jaaiet atkal aaraa, M42 centraalaa dalja 120x un 240x ir ljoti skaista, tur taas tumshaas joslas ir vairaak kaa var saskaitiit un miglaaja daljas visapkaart :).


V.

Update: Tomeer maakonji mani ap 21:00 nokjeera, bet taas divas stundas bija tieshaam kautkas neaizmirstams, gribeejaas jau vairaak, bet nu labi ka tik daudz ljaava paskatiities, sen nebija sanaacis kvalitatiivi paskatiities :).
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby valdis » 09 Mar 2007, 22:25

Mēs cīnījāmies ar EQ-6 PRO mounta centrēšanu uz polārzvaigzni bez polārzvaigznes. Un tad atnāca mākoņi... :cry:
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby hmmzis » 10 Mar 2007, 00:16

Zheel, ka taa, bet vai tad tam EQ-6 nav arii parastais GoTo, kas speej peec 2 vai 3 zvaigzneem pats iereguleeties? Vismaz man taads iespaids ir radies par GoTo, ka shis pats diezgan daudz ko prot iereguleet, bet mans nav diezko liels zinaataajs par shiem agregaatiem.
Starp citu, ir sancaacis paskatiities ar to 20mm 2" okulaaru? :)


V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby valdis » 10 Mar 2007, 06:52

Ne, vinjam ir vajadziga polarzvaigznes aligmeshana obligati, savadak uz vienu zvaigzni var jau notemet precizi, bet uz nakosho vinsh ies nepareizi slīpā pozīcijā + R.A. sekošana tad atkrīt. Ar 20 mm. vakar tikai uz sauszemi sanaca paskatities, bet par rezultatiem vel nevar spriest.

Izskatās, ka mākoņi sāk iet nost un sinoptiķi šodien sola labu dienu... Vienīgais, ka saule jau lec, būs jāpagaida līdz 10. marta vakaram.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads


Return to Novērojumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron