Ko vērot martā?

Debess objektu novērojumi

Ko vērot martā?

Postby valdis » 05 Mar 2007, 01:02

Ar 5 dienu kavēšanos, bet tomēr, centīšos arī īsi aprakstīt, kas tad varētu būt šī mēneša spilgtākie objekti debesīs.

Mēness

Te nu ir jāsaka - ka nav ta nav. 4. marta naktī gaidāmais Mēness aptumsums tā arī mums nebija redzams - mākoņiem nepavēlēsi. Nākošais pilnais Mēness aptumsums Latvijā būs redzams tikai pēc diviem gadiem. Kā lielisks 'rezerves' variants astronomiem ir kļuvušas divas Kanāriju salās atrodošās observatorijas, kas piedāvāja novērot Mēness aptumsumu tiešsaistē un tiešraidē internetā. Kopā ar 4 teleskopu palīdzību bija iespējams novērot šo dabas fenomenu. Tiesa, ne bez pārsteigumiem - tieši laikā, kad Mēness bija pilnībā apmācies pazuda sakari un tā arī vairs netika atjaunoti. Vairāk par šo interesanto projektu (un ne tikai slinkajiem) varat iepazīties projekta mājas lapā - http://www.slooh.com.

Komētas

Nekas spožs - pavisam tiešā nozīmē. Ļoti maz ir komētu, kuras izstarotais gaismas daudzums līdz Zemei nonāk 12. zvaigžņlieluma ietvaros. Teorētiski varētu mēģināt uzķert C/2006 P1 McNaught - vai nu agri no rīta vai arī vakarā, pirms sācis aptumst. Mēneša vidū to vairs nebūs iespējams novērot Zemes ziemeļu puslodē.

Planētas

Merkūrijs, Marss, Jupiters, Neptūns un Plutons - šīs planētas mēs varam redzēt no rīta. Savukārt Venēru un Saturnu labāk skatīties vakaros.

Saturns (0,2. mag.) atrodas Lauvas zvaigznājā. Joprojām labi saskatāms, pašlaik atrodas ļoti labā leņķī (ieslīpā) priekš precīzākiem tā gredzenu novērojumiem.

Jupiters (-2. mag.) atrodas Čūskneša zvaigznājā.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Return to Novērojumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron