Statīva montējuma stabs.

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Statīva montējuma stabs.

Postby KristapsKem » 21 May 2013, 16:02

Sveiki!

Esmu šovasar nobriedis uzbūvēt sev observatoriju, lai nebūtu katru reizi, kad dodos fotografēt jātērē laiks un iedvesma uz uzstādīšanos. Principā esmu atrisinājis un jau rasēju visas observatorijai nepieciešamās konstrukcijas, bet pati delikātākā un svarīgākā ir statīva "galvas" stabs. Pirms stāstu savu ieceri, kā to varētu atrisināt noteikti forumā ir cilvēki, kas ir jau šim gājuši cauri un var man dot savus padomus un skatupunktus, kā būvēt statīva stabu. Paša statīva staba un pamatu betonēšana, kā izbijušam arhitekta palīgam, man ir patiesībā diezgan skaidra (no pieredzes ieteikumiem neatteiktos), bet konkrētāk tieši interesētu konstrukcijas risinājums augšgala vietā- savienojums ar EQ6 galvu. Līmeņošana, galvas piestiprināšana utt. Varbūt kādam ir kāds rasējums, fotogrāfijas vai pat reāli notirgojama konstrukcija? Pamat doma ir iet pie draugiem "metālistiem" un būvēt pašam.

Ceru uz atsaucību, jo laiks skrien ātri, maijs jau tūliņ cauri un palikuši tieši 3 mēneši līdz atkal varēs sākt ko fotografēt. :)

Ar cieņu,
Kristaps
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby Ortsa » 21 May 2013, 19:26

par stabu neko nevareeshu pateikt, bet jautaajuminjsh-to visu gribi paspeet pa 3 meeneshiem? :shock:
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby KristapsKem » 21 May 2013, 19:50

Ortsa wrote:par stabu neko nevareeshu pateikt, bet jautaajuminjsh-to visu gribi paspeet pa 3 meeneshiem? :shock:


Jā, gribu paspēt pa trīs mēnešiem. Principā ļoti reāli, galvenais atrisināt to savienojuma vietu. Visu pārējo- betona pamatu, stabu, kantainu "namiņu", nobīdāmo jumtu pa 3 mēnešiem domāju ļoti reāli. Nebūvēšu jau es kaut kādu 2stāvīgu torni ar kupolu. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby shauttra » 22 May 2013, 13:47

trubas galā vienkārša metāla platforma un līmeņošanai trīs skrūves.
User avatar
shauttra
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 133
Joined: 08 Jun 2010, 12:33

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby Ortsa » 22 May 2013, 18:37

Un labi ja to platformu vareetu arii nomainiit, ja nu ar laiku kaads cits labs monteejums nopirksies, tad vareetu uzstaadiit...
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby Redaktors » 22 May 2013, 18:44

Vari droši līdz observatorijai atskriet un paskatīties. Varbūt kāda laba ideja radīsies :)
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby KristapsKem » 24 May 2013, 14:46

Redaktors wrote:Vari droši līdz observatorijai atskriet un paskatīties. Varbūt kāda laba ideja radīsies :)


Ideja jau lieliska. Man kaut kaa jaapiesakaas ieprieksh, jeb jebkuraa gaishaa dienas laikaa vareetu pieskriet? Kaa reiz sjakaa weekendaa vareetu mazu izbraucienu aarpus riigas sariikot. :)
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby Redaktors » 24 May 2013, 15:06

Tad tikai svētdien pēcpusdienā, jo pārājā laikā nebūsim pieejami.

Var zvanīt uz 29130472 vai 29120445, sarunāsim :)
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby KristapsKem » 16 Jul 2013, 13:32

Pāris reizes neveiksmīgi mēģināju jūs sazvanīt- nekā, bet vairākas reizes pārdomājot un cik nu saprašana ļauj risinot, esmu jau visu staba darīšanu sadarījis un ceru rezultāts būs sanācis tāds, kādu to vēlos. Palicis vien sagaidīt augustu, kad nožūs, tad urbšu iekšā caurumus (ceru neko nenodrupinot), līmēšu vītņstieņus un lieta darīta...! :) Kolonna beigās visa no dzelzsbetona. Sarežģītāks process kā pie pamata pieskrūvēt metāla cauruli, bet diezgan daudz atradu informācijas internetā par metāla vibrēšanām (kas kreitni sarežģī vēlamo konstrukciju) un izlēmu jāmēģina šādi. Ceru nebūs no kļūdām jāmācās.. :)

Pielikumā "Smilšu-kastes" observatorijas būvstadija... :)

K.
Attachments
Observatorija-process_jumtsON.jpg
Observatorija-process_jumtsON.jpg (221.96 KiB) Viewed 16000 times
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Statīva montējuma stabs.

Postby Redaktors » 16 Jul 2013, 16:07

Dīvaini, ka nav izdevies sazvanīt...

Šo svētdien esam mājās visu dienu, ja ir vēlme, vari braukt pa tiešo un paskatīties, varbūt vēl kāda ideja noder :)
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Next

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron