Teleskopa izvēle.

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Re: Teleskopa izvēle.

Postby mario1 » 25 Mar 2013, 16:58

vilniz wrote:Tā kā izdomāju ņemt pliku trubu un EQ3-2 kāju, kuru pēc tam (ja pareizi sapratu) var apgreidot uz motorizēto variantu.


EQ3-2 bij jau ar metāla kājām, ne alumīnija? Tad jā!
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: Teleskopa izvēle.

Postby Ortsa » 25 Mar 2013, 17:02

ar to go-to ir taa- kaa paveiksies...protams jau labaak buutu iesaakumam kaads 130-150 mm uz eq2-3 bez prichendaljem,bet buus jaamaacaas mekleet objektus pasham un samierinaaties ar to, ka jaagriezh liidzi zvaigzneem manuaali... bet no taa jau var dabuut labu pieredzi astr. noveerojumos... ;) ... bet jaizveelaas jebkuraa gadiijumaa tev... :)
super!)
User avatar
Ortsa
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 825
Joined: 06 Jun 2012, 13:29
Location: Jūrmala

Re: Teleskopa izvēle.

Postby Andris R » 25 Mar 2013, 20:03

mario1 wrote:es atkal savas gaitas iesāku ar ņūtona tipa teleskopu, šo : http://www.ieskaties.lv/description/Sky ... 0_/47/5/13 ,bez motoriem, varbūt kā pirmajam teleskopam nemaz nevajag motorus? Bij ļoti intereanti pašam meklēt objektus manuāli tikai ar stellarium palidzibu. Kad ar to saslimsti ,tad jau vari droši naudu tērēt tālāk, un veco pārdot! Cik esmu novērojis ,lietotus teleskopus cilvēki pērk līdz 270 Ls! Pa dārgāku naudinu ir neiespējami pārdot, un ja tev nepatiks ,tad tas mētāsies tev istabā !
Tavs pieminētais aparāts ir labs , nu priekš planētām ļoti labs ,priekš miglājiem -nu tā, bet ja tev doma miglājus ķert kā google.lv ,tad aizmirsti ,tas iespējams tikai ar foto, un ne parastu foto ;)

Ļoti saprātīgs, spriedums, nav rauts no tukša gaisa...no savas puses vēlētos pievienot ... līdz šim savā amatiera darbībā esmu, visu veicis tikai manuāli, teikšu atklāti... vienu divus gadus ,tas saista, piesaista, iemāca...bet divus, trīs gadu desmitus nogurdina un kavē... go to - var nelietot un apgūt, kā ir uz ''burinieka kuģot'', bet ja interese nav apdzisusi, tad ātra debess objektu iestatīšanan nav ''ekstra'', bet produktīvu novērojumu nepieciešamība...Domāju: ja finanses ''nespiež'' , ir vērts ņemt aprīkojumu ar papildus iespējām, ja tas nav ''plezīram''. Bet arvien palieku pie pārliecības, ka pat ar mazāko teleskopu var ieraudzīt vairāk, izzināt vairāk, ja to lieto biežāk, sistemātiskāk... ar izpratni...
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Teleskopa izvēle.

Postby peleks » 25 Mar 2013, 21:28

nav tik traki ar grieshanu,es savu dobu diezgan feini jau velku liidzi,vieniigais kas besii,ka nevar fotografeet,bet skatiishanai - vairaak neko nevajag,tieshi tapeec pirku teleskopu,kuram ir loti leets,tachu loti stabils statiivs,ja to taa vareetu nosaukt, un visa paareejaa summa aizgaaja uz spogula izmeeru,jo galu galaa,te spogula izmeeram IR noziime.
paareejie faktori,taadi kaa nepiecieshamiiba peec goto,transports, sagatavoshana man pieleca veelaak :mrgreen: zinu ka ir pa smagu,paaraak liels,lai uz pleciem taalu stieptu,tachu labi raada,viegli sagatavot noveerojumiem,naakamais man buus stacionaars, un lielaaks :D
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Teleskopa izvēle.

Postby Andris R » 25 Mar 2013, 21:47

Nu (paleks). fizkultūra nakad nenāk par sliktu! Tik, jāatzīst , ka dažkārt ar Tev izskan ''žēlabas'' - nav to iespēju ;) .
Bet būtiski ir tas, ka nav gatavu recepšu - pirmajam teleskopam- lai gan tēma forumā ir varen izvērsta ( ar skatu uz senāko), ar vien tas pats jautājums: kādu labāk? Bet atbildes visiem gadījumiem jau nemaz nav!
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Teleskopa izvēle.

Postby puuce » 26 Mar 2013, 02:09

Toties puuce skatās uz RCOS 32" + fork mount. SKATĀS, SKATĀs, SKATās... skatās ... un jūtās jau ar skatīšanos vien iztērējis ģimenes budžetu. Bet zvaigznes un DSO puuce skatās caur ķīniešu Sintu uzkabinātu uz Dobsona montējumu. Un , nekādas vainas. Bet, ja nopietnāk, vai AZ_EQ6 varētu normāli pavilkt 300 mm cauruli (balto), vai arī tam gultņi ir no sviesta taisīti + zobrati astoņniekā? No virspuses jau tīri sakarīgs verķis izskatās, un par cenu, ko vēl reāli varētu pavilkt.
puuce
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 26 Jan 2013, 23:56
Location: Priekule

Re: Teleskopa izvēle.

Postby mario1 » 26 Mar 2013, 07:56

puuce wrote: Bet, ja nopietnāk, vai AZ_EQ6 varētu normāli pavilkt 300 mm cauruli (balto), vai arī tam gultņi ir no sviesta taisīti + zobrati astoņniekā? No virspuses jau tīri sakarīgs verķis izskatās, un par cenu, ko vēl reāli varētu pavilkt.


Tas ir diezgan jauns modelis, es domaju ka Ķīnieši ir mācijušies no kļūdām (bet varbūt arī nē) ,turēt jau turēs to cauruli, kravnesība arī bij par dažiem kilo lielāka nekā eq6, vizuālajam bus pat ļoti ok . lai taisītu foto ,tad gan būs jātaisa betona kolona!
Pats skatijos arī uz šo, pažēloju naudinu un paņēmu neq6 ,bet laikam nevajadzēja žēlot :D
User avatar
mario1
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 134
Joined: 19 May 2011, 20:58

Re: Teleskopa izvēle.

Postby KristapsKem » 26 Mar 2013, 15:16

mario1 wrote:
puuce wrote: Bet, ja nopietnāk, vai AZ_EQ6 varētu normāli pavilkt 300 mm cauruli (balto), vai arī tam gultņi ir no sviesta taisīti + zobrati astoņniekā? No virspuses jau tīri sakarīgs verķis izskatās, un par cenu, ko vēl reāli varētu pavilkt.


Tas ir diezgan jauns modelis, es domaju ka Ķīnieši ir mācijušies no kļūdām (bet varbūt arī nē) ,turēt jau turēs to cauruli, kravnesība arī bij par dažiem kilo lielāka nekā eq6, vizuālajam bus pat ļoti ok . lai taisītu foto ,tad gan būs jātaisa betona kolona!
Pats skatijos arī uz šo, pažēloju naudinu un paņēmu neq6 ,bet laikam nevajadzēja žēlot :D



Jā, AZ_EQ6 izskatās ir labi uzlabots EQ6. Cik nu esmu lasījis forumos, tad cilvēki ir apmierināti un daudzi saka, ka kvalitāte ir pārsteidzoši laba. Bet iespējams, tie ir mazliet jaunās mantiņas eiforijas vadīti secinājumi. Kā galvenie plusi lasot ārzemju forumus par AZ_EQ6, manuprāt, ir BEIDZOT sakarīga polārzvaigznes regulēšanas sistēma un pārnesumu mehānisms no motoriem uz statīva asīm nav vairs ar zobratu, bet ar siksniņu (belt drive). Manuprāt tam vajadzētu uzlabot periodiskās kļūdas "gludumu". 300mm cauruli tāpat uz šāda ES neliktu. Vizuāliem novērojumiem nekādu problēmu, bet fotogrāfēšanai noteikti nē. Jā, varbūt ar betona kolonnu, bet tad arī balansējumam jābūt izcilam.
KristapsKem
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 277
Joined: 19 Mar 2013, 01:25

Re: Teleskopa izvēle.

Postby Indzha » 26 Mar 2013, 17:55

Es sāku ar Konus Konustart 900
Pār plecu un aiziet skatīties debesis
Ir teiciens - labāks astronoms ir tas, kas vairāk skatās debesīs nevis kam lielāks teleskops
Es ar saslimu - nopirku pa 1K teleskopu (+1k aksesuāri) (labie laiki) un galu galā tagad daudz retāk skatos nekā ar Konus Konustart 900 jo kamēr saliek kamēr nokalibrē (jo savādāk GoTo ir neizmatojams) tas ir ~ 30 min
Bet ar Konus Konustart 900 - sekundes
Tāpēc kā jau te minēja maršs uz StarParty #9 un tur arī varēsi saprast ko gribi ko negribi – paprasīsi nezināmo – pieredzes apmaiņa utt.
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Re: Teleskopa izvēle.

Postby puuce » 26 Mar 2013, 19:20

Paldies par padomiem! Tikko atnācu mājās no darba un redz kas ienācis atbildē uz maniem prātojumiem. Pa skaidra laika naktīm tupu pie optikas jau sākot no 5 gadu vecuma.Nu jau sanāk kādi 38 gadi. Gribās jau kaut kādus uzlabojumus ar laiku. Ar rokām grozot teleskopu līdz brīdim, kad pirksti vairs neklausa no aukstuma var noķert kādus 30 objektus, ja nesāk taustīties gar kaut ko ļoti vāju ( 13 m un vājāki ) vai tādu, ko līdz šim neesmu meklējis. Tādus var sameklēt kādus 10 pa nakti. Bez tam nelietis montējums neko nedara kamēr rokos pa zvaigžņu kartēm, un meklējumus nākas sākt no jauna.
Nu, jā . Nekas cits jau arī izvēlei nepaliek, kā EQ-6 vai AZ-EQ6, jo montējumi ar kravnesību virs 30 kg jau reāli vairs nav nopērkami (to es par sevi ), jo ir jau vēl arī ģimenes intereses, ko jāņem vērā.
puuce
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 26 Jan 2013, 23:56
Location: Priekule

PreviousNext

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron