Page 1 of 3

Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 13:20
by Ortsa
Svejki! Man te jautaajuminsh uznaaca, par astro video klipa izpildiishanu, tieshi-par muuzikas zhanru! materials jau ir, paarsvaraa DSO ! Gribaas izveeleeties muuziku taa, laj sanaaktu kaa skajsta filma! doomaaju teema varbuut svariiga ne tikai man!

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 16:57
by cydonia
:)

es ar nedaudz montēju video. nezinu, kā citiem, bet man piemeklēt muziku ir grūtāk nekā visu pārējo kopā. samontēt, effektus pielikt un disku noformēt. lieta tāda, ka nav tādas pašas labākās vai piemērotākās muzikas. bet piemērojot dažādu muziku var panākt fundamentāli atšķirīgu effektu. turklāt, cik cilvēku tik viedokļu, un gaumes atšķirīgas, un noskaņa šodien viena, bet rīt jau cita. ne velti tamlīdzīgos komerciālos diskos bieži vien vienai un tai pašai bildei ir n skaņas celiņi. no klasikas līdz rokam, no ambient līdz techno. vārdu sakot, tev ir problēma :)

es cenšos izvairīties no galīga crapa un arīdzan no pārāk atpazīstamas muzikas, jo tad tev skaņa sāk dominēt pār bildi, bet to tev nevajag. astroklipa gadījumā es apsvērtu instrumentālu muziku, bez vārdiem, jo vārdi arī novērš uzmanību, kas nav vajadzīgs, ja vien tev nav vārdi kas tiešā veidā apraksta redzamo bildi.

ja klipā tev ir dso (ne teiksim, starparty cilvēki), protams, vienmēr var likt kaut ko kosmisku (jmj vai mūsu pašu zodiaku), bet tici man pa diagonāli, arī štrausa valsis izklausīsies johaidī labi, un teju vai viss pārējais arī.

vispār jūtu tev līdz. es uz šito problēmu tērēju dienas un beigās ielieku kaut ko. vai arī piemeklēju 5 gabalus un tad prasu sievai, lai izvēlas manā vietā, jo man jau līdz lampiņai :D

ps. btw, kādu softu tu izmanto video montāžai ?

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 18:03
by Ortsa
jaa- tad liidzeet var kaut kaadi remixi piem. mieriigs dubsteps vai drum uz liirisko pusi jo gribaas lirisku bet tajaa pashaa laikaa kaut ko dinamisku ! montaazhaj es izmantoju muvi meikeru bet taa nopietnaak ar muuziku virtual dj kur var straadaat,mixet muuziku kopaa ar video, taa kaa es taa nesen saaku nodarboties nopietni ar dj-ingu man tur ipashi probleemu nav bet var kko pamegjinaat var buut tev kas sanaaks ! nu vel var dereet VEGAS

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 19:12
by cydonia
neredzot tavu klipu grūti ko konkrētāk ieteikt. ja klips nav garš, pieliec 5 dažādus variantus un izliec starspace uz balsošanu :)
es montēju ar premiere. nav gluži holivudas toolis, bet izdarīt var daudz. būtu tik laiks vairāk...

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 19:24
by cydonia
ahhh... un remixi. zin, kā jau teicu, cik cilvēku tik viedokļu. manam ļoti subjektīvajam viedoklim remixi, kā kamols kaklā. nu nepatīk. burtiski, 1 no 1000 varbūt arī pārsit oriģinlu, bet tie nudien ir ļoti reti izņēmumi. ļoti, ļoti reti kādam izdodas rearanžēt oriģinālo komponista ideju par kaut ko labāku. a kino pasaulē... šķiet es nevaru nosaukt nevienu gadījumu, kad pakaļdarinājums ir sanācis labaks par pirmreizējo darbu. nu varbūt kāds atsevišķs ir spējis tuvoties.

ps. tam nav nekāda sakara ar muziku tavam klipam :)

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 19:31
by Ortsa
cydonia, pameegjini Kaadu klipinju uztajsiit ar Mufler-Tear your soul - labs treks ja tu filmee timelapsus! un ko tu izmanto klipu montaazhaj ? vispaar kaadas jaunas programmas vareetu dereet shaadaam lietaam? un vel , ir labi ja kaads no gjimenes biedriem saprot ka astronomija ir patieshaam vertiiga lieta !

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 19:48
by Ortsa
A man remixi gan patiik! dazhviet jaa, ir ne ljoti bet pats straadaajot ar tiem, saprotu ka tomeer tas ir forshi, var buut ka vajag tik patieshaam ieklausiities un vis buus ok! muuziku ir jaaizjuuta, "jaapalajzh" caur sevi , muzika ir kaa otra dziive, bejdzot muuzika patieshaam speej atvert acis! tikaj taa var IERAUDZII klipu, it iipashi kad runa iet par astroklipiem! ceru ka mani sapratiis, taa kaa izpuutu(ha ha)

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 20:57
by Puslitrs
Šāda tipa darbiņam lieti noderētu kaut kas no Sigur Rós daiļrades. Viņus lieto gan Nacional Geographic savos megaprojektos, gan lielbudžeta mākslas filmās. Ja vajag piešķirt episkuma piegaršu - tas ir labākais.
Piem.Neuzbāzīga koru mūzika, droši vien, arī nav sliktākais variants. Mans mīļakais "astro" skaņdarbs:

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 21:19
by Ortsa
hm, koru muzika nav slikts variants , jaa, national geographic dazhi kadri ar ziemeljblaazmaam ljoti labi izkatijaas ar vinju izveeleetajiem skanjdarbiem, tikaj ar ko vinji filmee un kaadas programmas izmanto filmu veidoshanaj...?

Re: Muuzika astroklipam

PostPosted: 25 Nov 2012, 21:49
by Puslitrs
Filmē / fočē ar visu kas pa rokai, stiklus gaišākus un uz priekšu. Tāpat arī ar softu - droši vien tas pats Adobe Premiere, Sony Vegas un citi TOP. Ja apskatās kam viņi pieder, tad ar visu to labāko. ;)
Nezinu kā ir ar copyright klasiskajiem skaņdarbiem, tur jāinteresējas un jāprasa atļauja atsevišķi. Varbūt, ja aiziet uz kādu kora mēģinājumu tuvējā skolā, iedāvina kora vadītājai kādu ziedojumu un ieraksta kādu dziesmu... :D
Taču skatos, ka Sigur Rós mūzika ir royalty free - kamēr ar to nepelni, tikmēr lieto.