Gribas teleskopu

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Gribas teleskopu

Postby gunars.smerlins » 10 Oct 2011, 14:44

Nu tā gribas, ka acīs cērt! Bet saprotams, ka naudas nav, tāpēc ir jautājums:

Šādu http://www.astroshop.eu/celestron-teles ... -eq/p,7893

vai šādu? http://www.astroshop.eu/omegon-telescop ... -3/p,13764

Otrs ir patīkami resnāks. Bail tikai uzrauties, vai neesmu izvēlējies pārāk lēti...
gunars.smerlins
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 24 Feb 2009, 11:48
Location: Rīga

Re: Gribas teleskopu

Postby peleks » 12 Oct 2011, 09:23

es piem izvēlētos to resno, ''samējais vairāk piemeŗots galaktiku, miglāju vērošanai, cena laba, būtībā, tā šis arī maksā, tas otrs tievais tas vairāk piemeŗots planētu aplūkošanai, ar to būs diezgan bēdīgi skatīties uz galaktikām, vnk neredzēs uzreiz visu, jo redzes leņķis būs pa mazu
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: Gribas teleskopu

Postby kevins » 14 Oct 2011, 11:43

Nu re Gunaar, taapat kaa audiofiilijaa ar vadiem -- resnaaks raada labaaku bildi :)
ja godiigi, tad shie tieshaam ir "mazinji". Ja teleskops nav bijis, tad lai iepaziitos un saprastu, protams, jaanjem tas 150mm, bet nu shaa kaa taa -- tas arii ir leeti. Man piem pasham ir 200mm , un arii --- noveerojumiem vajag ideaalas debesis, lai kautko normaalu saskatiitu pat ar normaaliem okulaariem. Ja pasham ir paarlieciiba , ka tieshaam gribeesies ilgstoshi ko skatiities, es njemtu kaadu 10'' njuutonu, bilde buus nesaliidzinaami labaaka, un arii cena nav taada, ka uzreiz kosmoss.....
taadaa 150mm aparaataa tikai uz meenesi un jupiteru vien varees skatiities, ak jaa un varbuut kaadu dalju no Oriona M42, kaadaa mega aukstaa ziemas naktii [ kad ir ljoti tumshss un orions tieshi virs galvas ]
Dobsons 8''/1200 Meade 2'' QX70 30mm, Meade 5000 16mm, Baader Hyp 8mm
kevins
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 23
Joined: 25 Jun 2009, 22:17

Re: Gribas teleskopu

Postby Andris R » 14 Oct 2011, 14:36

Izteikšu tikai personīgo viedokli, nepretendējot uz absolūto patiesību...
150 mm varētu būt kompromisa variants, starp ‘’tievo un resno galu’’, sākumā pietiks, vēlāk (ja entuziasms nav noplacis un gribās apgūt jaunus apvāršņus un astrofotografēšanu) var noderēt kā operatīvais instruments vai gids (fotolietās). Miglājiem un galaktikām tā būs - kā būs...bet šiem objektiem tiešām būtisks attēla iespaidīguma lēciens ir pie apertūras 300 – 400mm... kad ir pietiekami plašs objektu klāsts kuriem var labi novērot struktūras detaļas.
Atļaušos piebilst attiecībā par:
peleks wrote: vnk neredzēs uzreiz visu, jo redzes leņķis būs pa mazu
, teleskopa redzeslauks (grādos) W= W(okulāra) / n , kur n= F/f , F - teleskopa fokuss ( vai ekviv.), f - okulāra fokuss, redams, ka nav atkarīgs no objektīva diametra (apertūras), arī ne no viena paša teleskopa fokusa ( kā vienuviet forumā tika minēts: http://www.starspace.lv/forums/viewtopic.php?f=17&t=544).
Kas attiecas uz novērošanas apstākļiem - debess kvalitātes prasības nenoliedzami pieaugs līdz ar apertūras (objekt. diam) palielināšanos, bet ''miglainiem'' objektiem vienmēr var atrast optimālāko palielinājumu - kompromisu starp vēlamo izškirtspēju, kontrastu, atmosfēras turbulenci u.t.t., jo nav nepieciešams tiekties pēc iespējami lielāka palielinājuma.
P.S. Kapēc neielūkoties:http://www.starscope.eu/en/index.html, varbūt arī ir, kas piemērots... un tādejādi ''pabalstīt'' StarSpace... :D
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Gribas teleskopu

Postby Sandis » 14 Oct 2011, 20:43

kevins wrote:taadaa 150mm aparaataa tikai uz meenesi un jupiteru vien varees skatiities, ak jaa un varbuut kaadu dalju no Oriona M42, kaadaa mega aukstaa ziemas naktii [ kad ir ljoti tumshss un orions tieshi virs galvas ]


Nu, tik traki jau nav, es savā 120 mm esmu redzējis gana smuku Orionu nebūt ne ideālās debesīs
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Gribas teleskopu

Postby peleks » 16 Oct 2011, 11:56

nu nez man ar 200 ir super, 150 arī varētu būt labs nav tā ka neko neredz, ar binokli jau var skatīties :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron