Tehnika iesācējam

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Tehnika iesācējam

Postby darksider » 09 Mar 2011, 23:31

Sveiki! Piedodiet ja trāpiju ne tajā tēmā, bet interesētu ar kādu tehniku man sākt pievērsties astronomijai ? pagaidam tikai iztieku ar ineta iegūto info, bet gribas pašma kaut ko novērot un vakt info
darksider
Vakuums
 
Posts: 1
Joined: 08 Mar 2011, 23:48

Re: Tehnika iesācējam

Postby drago » 09 Mar 2011, 23:48

synta sky-watcher 707az2
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: Tehnika iesācējam

Postby x-f » 10 Mar 2011, 11:30

Iesaku sākt ar sakarīgu binokli.
Lai cik necili tas liktos, jo Tu droši vien jau tēmē uz teleskopu, binoklis tomēr ir laba lieta – pieradīsi būt ārā aukstumā nekustīgi uz ilgu laiku, sāksi orientēties debesīs, redzēsi krietni vairāk kā ar neapbruņotu skatienu, tas nav tik dārgs un liels kā lētākais pieņemamais teleskops, vieglāk manevrēt, var paņemt līdzi jebkur, kur dodies.
User avatar
x-f
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 237
Joined: 20 Sep 2008, 11:52
Location: Sigulda

Re: Tehnika iesācējam

Postby dainutevs » 11 Mar 2011, 17:10

viennoziimiigi binoklis 7x50
7x50 binoklis
6" f/8 reflektors
tangenciala platforma
12"f/5 Synta
dainutevs
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 07 Feb 2009, 13:28
Location: Lizdēni

Re: Tehnika iesācējam

Postby drago » 11 Mar 2011, 19:53

nez, man binoklji ir bijushi. nekaada fun.
teleskops ir pavisam cita lieta. nesaliidzinaama.
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: Tehnika iesācējam

Postby Zh » 11 Mar 2011, 21:16

Es balsoju par binokli, tad ir iespēja "augt". Ja ir runa par iesākšanu astronomijai kā tādai, tad domāju tai lietai jānotiek pakāpeniski oldschool variantā. Zvaigznāju atrašana, viegli ieraugāmu objektu meklēšana, dažādu skaistu krāsu zvaižņu atrašana, planētas, tad jau ar binokli saredzamie objekti, viegli atkožamas dubultzvaigznes, vieglāk ieraugāmie Mesjē kataloga objekti un tikai tad, ja pavelk iekāre ieraudzīt vēl vairāk, tad teleskopu.
Pretējāis variants būtu kāds teleskopiņš ar GOTO sistēmu, bez kādas skaidrības kur un kas tur augšā karājas, atliek uzregulēt uz vienu uz otru objektu ieraudzīt miglainus pleķus, paraustīt plecus un iet mājās :)
Zh
Pārmilzis
Pārmilzis
 
Posts: 528
Joined: 31 Aug 2009, 22:14
Location: Jelgava

Re: Tehnika iesācējam

Postby drago » 11 Mar 2011, 21:25

ar taadu, oldschool variantu, iespeejams ar to mesjee skatiishanu ar neapbrunotu aci arii viss beigsies. it seviskji, ja cilveeks dziivo pilseetaa, kur normaalas debesis, kaa suga nemeedz buut.
a taa vietaa vareetu uzreiz nopirkt 70 mm refraktoru, un peetiit planeetas... un augr buutu kur - visi virzieni valjaa. vot ja uzreiz, kaa pirmo, nopirkt 16: - 20" dobu ar goto - tad gan, nezinu, kas tur sanaaktu...
a staigaat vispirms a neapbrunotu aci, peec tam ar binokli planeetas - tas ir kapitaals hobbykiller variants. paliks tikai pashi fanaatiskaakie, viens no tuukstoshiem :D es toch neiztureetu...
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: Tehnika iesācējam

Postby Andris R » 12 Mar 2011, 00:46

Manas domas, abi varianti labi... :D Binoklis pašam iesākumam šķiet vispiemērotākais un droši nekļūs lieks, kad debess objektu vērošanas kāre būs noplakusi, un arī ne tad, ja nāksies iegādāties nopietnu ‘’trubu’’, lai apmierinātu augošās vēlmes pēc jauniem iespaidiem. Taisnība <drago>, variantam ar binokli izpaliek būtiska objektu grupa – planētas, Mēness, Saule ( iesākumā attēla projekcija uz ekrāna), un tas ir jūtams iztrūkums novērojumu ‘’ēdienkartē’’ ( ja ne pilnīgs, tad pliekans gan, pietrūks ‘’asumiņa’’). Tātad sanāk: prasās pēc teleskopa – ja ir iemaņas, bet jāsāk ar binokli (labs variants 7x50) – ja no nulles.
P.S. Man binoklis arvien izpalīdz ( n-tos gadus vērojot)...
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Tehnika iesācējam

Postby drago » 12 Mar 2011, 10:13

taadaa gadiijumaa vai nu es esmu megarets iznjeemums, vai tomeer viss ar binokljiem nav tik rozaini. jo man binoklja nav, un arii neprasaas.
pa reizei paluukojos 8x50 mekleetaajaa, bet reti - paarsvaraa, kad mekleeju kaadu objektu, kuraa ar teleskopu peec tam uzvesties.
par sauli - tas arii ir diskuteejams objekts. saakumaa kautkaada interese baltajaa gaismaa ir, protams, bet aatri noplok, imho. tomeer diezgan pliekani tie plankumi. Ha joslaa esot stipri labaak, domaaju kaadreiz sakraat uz coronado pst :)
par saules projiceeshanu - muuslaikos ar to vajag uzmanoiigi. var sabeigt ja ne teleskopu, tad okulaaru - viegli. nav vairs 70ie gadi, kad visu no teerauda un misinja taisiija. da i apertuuras saules filtri nav tik daargi. daudzi lieto baader pleevi, bet man personiigi vinja ar auksto - balti - zilgano -saules toni nepatiik. thousand oaks & seymour solar filtri dod esteetiskaaku dzelteni - oranziigu sauli.
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron