Lēts montējums astrofoto

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Lēts montējums astrofoto

Postby Zh_ » 12 Oct 2010, 12:26

Labdien!
Visu laiku nomoka doma par statīvu ar elektrisku sekošanu zemes rotācijas kompensēšanai, īpaši pēc Hartleja komētas sliktajiem rezultātiem.
Varbūt kāds varētu kaut ko piedāvāt, jaunu vai lietotu.
Jāpiebilst, ka vismaz sākumā tiks stiprināta tikai vienkārša Canon kamera-ziepjutrauks, lai ierasto 15sekunžu vietā varētu taisīt ekspozīcijas minūtēm ilgas.
Kā iespējamie varianti:
1) Lietots vai jauns EQ montējums, nezinu vai motoru var pielikt EQ-1, tad varbūt vismaz EQ-2 vai EQ-3
2) Ko jūs domājat par EZ GOTO, kas ir budžeta klases starscope piedāvātajiem teleksopiem līdz 200Ls varbūt ņemt gatavu teleskopu ar visu montējumu pa 100+ latiem ?
3)Jebkādu gatavu sekošanas sistēmu, t.s. "eņģu", "rotējošo galdiņu" utt. (pašam rociņas par īsu uztaisīt :( ) bet internets ar ebay u.c. tirgiem klusē :(

Es tā saprotu ka svarīgākais parametri ir stabilitāte un izšķirtspēja. skaidrs, ka viss atkarīgs no ieguldītās summas, taču pie ierobežotiem līdzekļiem jāmēģina lietot variants kas vispār darbojas...
Vēl jautājums, vai vispār šāda sekošana ir pietiekama bez manuālas korekcijas (gidēšanas) ja fotografē tikai plaša lauka fotogrāfijas vai arī ar palielinājumu maksimāli līdz 10x

Iespējamais budžets ir tikai līdz 100Ls vai bišku vairāk, ja būtu kas īpaši labs un piemērots. :(
Zh_
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 06 May 2010, 20:36

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby dainutevs » 12 Oct 2010, 23:48

Piedāvāt neko nevaru,taču varu pastāstīt,ka es ar savu paštaisīto tangenciālo platformu un F=135mm objektīvu varu iegūt punktveida zvaigžņu attēlus pat pēc 17minūtēm bez jebkādām korekcijām.
Plašiem laukiem tas derētu vēl labak.
7x50 binoklis
6" f/8 reflektors
tangenciala platforma
12"f/5 Synta
dainutevs
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 07 Feb 2009, 13:28
Location: Lizdēni

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby Zh_ » 16 Oct 2010, 16:54

vai tā tangenciālā platforma ir motorizēta?
Nez vai ko tādu var uzbūvēt vidusmēra dzīvoklī bez darbnīcu novirziena, ar āmuru, zāģi un urbjmašīnu :)
Internetā apraksti ir tik vienkārši, bezmazvaī katrā tuvējā bodē ir vajadzīgās detaļas, dažādi zobrati ar īstajiem pārnesumiem un soļu motori
tuvējā K-RAUTA praktiski nekā līdzīga nav.

Kā tur ar to EZ GOTO, derīgs fotografēšanai?
Zh_
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 06 May 2010, 20:36

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby Andris R » 17 Oct 2010, 15:27

Nav sanāci darboties ne ar EQ-1 u.tml., ne AZ GOTO ( laikam domāji altazimutālo, jo par EZ nav gadījies uziet), tomēr atļaušos izteikt dažus spriedumus (ja reiz ne viens nav dalījies savā pieredzē fotografējot ar tiem). Ja runa ir par AZ, tad altazimutālie montējumi, viennozīmīgi, nav piemēroti plaša lauka astrofotografēšanai.
Kā minētai cenai un mērķiem atbilstošākais, šķiet EQ- 1 ( piem.,http://www.starscope.eu/en/tabletop_eq1_equatorial_mount_with_motor_rive.html , dažviet aprakstos minēts kā piemērots plaša lauka foto,tikai jāpadomā par statīva stabilitāti), - 2, -3 utt. atšķirība ‘’kravnesībā’’. Par motora pievadiem ir aizdomas, ka, vienkāršotā izpildījumā, nenodrošinās fotografēšanai nepieciešamo precizitāti, un korekcijas iespējas nav skaidras (no aprakstiem un datiem neko nevar izsecināt – absolūta profanācija un vispārēja ‘’debilizācija’’- galvenais, kas no tiem izriet!), kā izskatās: mērķis- nodrošināt ērtus vizuālos novērojumus. Tomēr domāju pielāgot var visu.'
Var ieskatīties:http://www.ss.lv/lv/electronics/photo-optics/field-glasses-telescopes/, un piemeklēt ar visu teleskopu,par līdzīgu cenu (arī: http://www.starscope.eu/lv/reflecting.html?doc_id=29287&keyw=&page=2)
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby Zh_ » 17 Oct 2010, 19:46

O, paldies par skaidrojumu un saitēm, šis tas iekrita acīs :)

Vēl jautājums, kā ir ar TAL teleskopiem, gadījumā nav pievilcīgāka cena un vispār ir dabūjami Latvijā?
Zh_
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 06 May 2010, 20:36

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby Andris R » 17 Oct 2010, 20:10

Pirms dažiem gadiem TAL veikalos bija, tagad – nezinu, bet cenas nebija simpātiskas...’’Pa lēto” būtu ņemams, citādi neieteiktu ... arī montējumam (variants ar manuālo tangenciālās skrūves sekošanas mehānismu) vairāk trūkumu nekā priekšrocību.
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby drago » 27 Oct 2010, 20:59

nu jopta, nevar cilveekam neviens pastaastiit...labi ka es te ieluukojos :D
pirmkaart jau pateikshu ka ar canon zieptraukiem, cik zinu, maksimaalaas ekspoziicijas ir 15 sekundes.
aiz kam neredzu jeegu.
ja skatamies no astrofoto puses - no razojamajiem monteejumiem - jaaskataas uz eq5 + vismaz viens motors, pusi.
pat6s eq5 ar teerauda kaajaam velk apm uz 180 - 200 ls (jauns), motori veel uz apmeeram no kaadi 40 - 50 ls, laikam.
polarskopu njemt nav jeegas. pasham shaads mounts ir. itkaa jau saakumaa liekas padaargi, bet kad iebrauksi teemaa, sapratiisi, ka tas ir gandriiz par velti. barojas shaads setups no 6 voltu akja ( no upsha var piemekleet - leeti un labi).
par eq1 - jamam, cik zinu, tikai servomotors ir piepeerkams. eq2 ir pieejams gan servo, gan solju ar pulti. servo foto ar ilgaam ekspoziicijaam imho praktiski nav pielietojams, ja nu vieniigi ar nopietnu paarbuuvi.
nestspeeja shiem mountiem ar nekaada, taapat kaa konstrukcija. eq3 chamdiijis neesmu, bet cenu starpiiba ar eq5 buus maza, imho, a starpiiba nestspeejaa un stabilitaatee - ieveerojama.
saakot ar eq3 ir iespeejami motori uz abaam asiim. ta ka es silti ieteiktu kraat / mekleet eq5.
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby Zh_ » 28 Oct 2010, 01:04

uh, tas vēl bija maigi, ārzemju forumos ar saka, ka astrofoto bez kāda 1 kiloLata nav ko sākt, tāpēc nopietni ar neko nesāku, tā tik spēlēšanās, tāpēc jau ar pieminu Canon kompaktkameru kas ir viss kas man ir, nevis spoguleni, arī pārredzamā nākotne neredzu budžeta pieaugumu ... la varētu kaut ko nopietnāku uzsākt, tāpē tādas izklaides pēc izmantoju to kas ir. un domāju ka esmu sasniedzis robežu no nekustīga statīva ar Tevis pieminētajām 15sek. ekspozīcijām stakotām pa 20-30gab. Savējam fočukam esmu ielējis modificētu firmwari CHDK, kas ļauj palielināt ekspozīcijas laiku līdz vairākām minūtēm, tā ka nākamais ir atlicis sekošana līdz zvaigžņu kustībai... nekādas īpašas cerības uz foršu bildi neloloju, bet tas varbūt paceltu robežu, pašreiz var līdz 10m zvaigžņlielumam tad nu varbūt pa pakāpi augstāk paceltos
Bet fakts ir fakts, arī citur lasīju ka EQ3 ir minimumu minimums lai būtu jēga fočuku likt uz montējuma virsū....
Zh_
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 27
Joined: 06 May 2010, 20:36

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby Andris R » 28 Oct 2010, 02:00

Drago domu gājiens it kā pareizs. Tikai labai komplektācijai krāt var sanākt dikti ilgi ;) , un tad vēl apetīte rodas ēdot... :D , tikmēr labi fotomirkļi iet garām un pieredze ar... Labi ja var krietnu naudas žūksni tā uzreiz izlikt, bet ja ne ...Nu, nav nepieciešams uzreiz, uz piesitienu, tas ekstra līmenis vajadzīgs, lai interesantas lietas bildētu, mazliet izdomas, iztēles un zināšanu un arī ar ziepju trauku ar tām pašām ekspozīcijas15 sekundēm, brīnumus var darīt! Būtu tikai neatlaidība, tad arī elektriskās piedziņas, GOTO, autogida u.t.t. neesamība nebūs šķērslis. Ja es nogaidītu līdz sakrāšu vajadzīgo summu, un sapirktu visu ekipējumu, kaut vai līdz tam pašam EQ5 limenim, tad vēl ilgi man nebūtu tapusi neviena bilde...tā vismaz ir kaut kas...un taps vēl, griežot ar roku sekošanas skrūvi, neatraujot aci no okulāra... Bet kur ir tie rezultāti ar tūkstošiem vērto aprīkojumu? Pēc foruma spriežot, tikai daži aktīvi un tikvien ?!... jājautā, vai bija vērts?...
Man neviļus rodas jautājums: ja es spēju ar padomju laiku konstrukcijas primitīvo TAL montējumu bildēt līdz f~300mm fotoobjektīvu, vai tad ar EQ1, -2, utt. nebūtu iespējams vismaz pie f~20- 50mm? Kāpēc forumā nav nevienas šādas bildes? Neviens nemēģināja? Kur problēma?...
...laikam krāj priekš EQ5, -6, autogidam, CCD, spoguļkamerai... ko nu ar sīkumiem krāmēties, ja bliež, tad ar garantiju, ka visi ir gar zemi, kad ierauga bildes... :D
Zh, ārzemēs asroamatieri ir izlepuši, viņi pakaļu nepacels, ja viss nav automatizēts un datorizēts :D ! Viņi nespēj iedomāties kā var kuģot ar buru laivu, kompasu, sekstantu un hronometru, cita lieta komfortabla motorjahta ar satelītnavigāciju! :D . Es jau arī gribētu, bet pagaidām airējos ar koceni, vismaz nestāvu uz vietas, un dažus krastus esmu sasniedzis arī ar muskuļspēka palīdzību :D ...
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: Lēts montējums astrofoto

Postby drago » 28 Oct 2010, 09:53

Kaa lai tev, Andri, pasaka...
she ir daudzi faktori iesaistiiti. bet nu saakshu ar saakumu.
manaa skatiijumaa eq5 ar motoriem nemaz tik fantastisku naudas zuuksni nemaksaa. pat neskatoties uz kriizi, domaaju, ~ pusgada laikaa ir nopeerkama, ja ir darbs.
ar zieptrauku un 15 sec pats intereses peec esmu mazliet meeginaajis DSO pafotograapeet -secinaajums - manaa skatiijumaa nav veerts laiku teereet deelj taadiem rezultaatiem.
esmu skatiijis arii viena krievu entuziasta bildes, kursh meeginaaja no zieptrauka ar iisaam ekspoziicijaam, maksimumu izspiest - ar stakoshanaam, apstraadeem...nu, shis tas ir, bet jams pats atziist, ka nav taa veerts - muuslaikos, kad eos300d / 350d lietotu var pa 100 - 140 ls nopirkt...
jaa, var griezt ar roku, var ponsee monteejumus izmantot, var 50 mm fokusaa meeginaat kautko - katram savs. iistu fanaatu ir diezgan maz, un reaali +/- kvalitatiivs astrofoto ir visai neleeta nodarbe - lai ko tu tur nestaastiitu, pasaules klases foto ar ponsee un zieptrauku tu nekad nedabuusi. a foto prieksh sevis - te katram savi kriteeriji, cik labs liekas pienjemams rezultaats. mani, piemeeram, pagaidaam apmierina tas, kas man pamazaam sanaak ar maniem kraamiem - bez autogida, un ar pasvakiem mountiem. 400mm fokusaa liidz minuutei ar kapeikaam bez gideeshanas +/- velk, metra fokusaa ap 30 sec.nu i knibinos pamazaam, kad uznaak luste.

nu un par "vai bija veerts" - shis ir hobbijs, nevis naudas ieguldiishanas veids. te naudu nepelna, un atpakalj nedabuu, taa ka shis jautaajums, imho, galiigi nevietaa ;) preteejaa gadiijumaa visiem jaapeerk "tasco", "galaxy" uttp plastmasas "teleskopi", jo jamie ir visleetaakie, un astrophysics apohromaataa ir ieraugaams ne tuvu ne tik vairaak, kaada ir starpiiba cenaa :D
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Next

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron