parasts vai dielektrisks?

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

parasts vai dielektrisks?

Postby dainutevs » 03 Sep 2010, 14:27

Sveiki!
Taisos iegādāties diagonālo spoguli.
Vai kāds var pastāstīt kāda ir atšķirība starp parastu spoguļa pārklājumu un dielektrisku pārklājumu?
Kapēc ir tik liela cenu atšķirība starp vienas firmas dielektriskajiem izstrādājumiem?
Piemēram,viens maksā 99eur,bet cits jau240eur.
7x50 binoklis
6" f/8 reflektors
tangenciala platforma
12"f/5 Synta
dainutevs
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 07 Feb 2009, 13:28
Location: Lizdēni

Re: parasts vai dielektrisks?

Postby drago » 05 Sep 2010, 19:05

parastajam, ar alumiinija paarklaajumu, parasti atstaroshanas koeficients ir ap 88 procenti.
dielektrikai - parasti ap 95 - 99 procenti. dielektriskie paarklaajumi gan itkaa vairaak izkliedeejot gaismu, cik esmu dzirdeejis kautkur.
cenu starpiiba vareetu buut atkariiga no pamatnes materiaala - kvarcs / etc, pasha spogulja virsmas precizitaates, uttp.
ja njuutonam, un pamatspogulis ir parastais - nu nez. man liekas, poh - dielektrika vai parastais. refraktoram es njemtu dielektrisko.
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: parasts vai dielektrisks?

Postby hmmzis » 06 Sep 2010, 11:26

Cik skatos peec origjinaalaa autora paraksta, tad refraktotu vinjam nav (ja neskaita binokli). Taadad, runa laikam iet par njuutona sekundaaro spoguli. Kaa jau drago teica, tad parastajiem paarklaajumiem ir ap 88% atstaroshanas speeja, dielektriskajiem ir tas ir ap 98%, dazhiem arii 99%. Principaa, sekundaaraa spogulja nomainiishana var paveert pavisam jaunus skatus uz debesiim, ja tiek parasts Synta nomainiits uz ko daudz labaaku (Royce vai Protostar). Ljoti biezhi cilveeki izdod daudz naudas primaaraa spogulja sliipeeshanai un puleeshanai, bet piemirst par sekundaaro spoguli, kam arii ir savas aberaacijas (aberaacijas no vienas sisteemas dazhaadaam virsmaamaparasti reizinaas kopaa, taapat kaa gaismas zudumi). Uzlabojot sekundaaro spoguli taadeejaadi tiks izsleegts viens aberaaciju avots no trim iespeejamiem (objektiivs, sekundaarais un okulaars).
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Re: parasts vai dielektrisks?

Postby dainutevs » 07 Sep 2010, 00:19

Man tagad ir arī 120mm refraktors bez diagonālā spoguļa.
Mani samulsināja šis apraksts
http://www.astroshop.eu/omegon-zenit-mirror-with-99%25-reflectance-2--/p,13318 ,kurā ne pārāk labi novērtē dielektrisko pārklājumu. Varbūt tas tikai tāds naveiksmīgs datortulkojums? Noskatījis esmu šo te
http://www.astroshop.eu/william-optics- ... on/p,17130, varbūt kāds var kaut ko labu par to pateikt?
7x50 binoklis
6" f/8 reflektors
tangenciala platforma
12"f/5 Synta
dainutevs
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 19
Joined: 07 Feb 2009, 13:28
Location: Lizdēni

Re: parasts vai dielektrisks?

Postby drago » 07 Sep 2010, 09:00

nbez, par wo nekas slikts diagonaalo spogulju sakaraa nav dzirdeets. pasham gan no wo tikai 1.25" dielektrikjis ir.
runaajot par diel paarklaajumiem kaa sugu - hz, jautaajums ir plashs un peetaams ilgi. tas pat orion optics, cik noprotu, izmanto kautkaadu diel paarklaajumu pasugu gan savu njuutonu galvenajiem spoguljiem, gan diagonaalajiem, un nekaadas briesmiigas suudziibas shai sakaraa pagaidaam nekur lasiijis neesmu. arii refraktoru diagonaaleem pasen jau dielektriku izmanto, t. sk. diezgan skalji un padaargi brendi, as televue, astrophysics un so - un arii nav dzirdeets nekas graujoshs. domaaju, reaali tur nekaa traka nav, njem bez baileem.
120, cik sapratu, ir tas pats ahromaats? varbuut pie viena jamam nenaaktu par ljaunu "na vsjakij pozarnij" arii kautko tipa baader fringe killer /contrast booster piepirkt? man pasham ir http://www.williamoptics.com/accessorie ... atures.php
kursh seezh ieskruuveets 150f5 ahromaata diagonaalee ( antares silver kautkastur 2" - btw, kaa nopirku, domaaju pasaliidzinaat ar standarta 1.25" sintas prasto diagonaali - uz aci neko stipri atskiriigu, aciis kriitoshu, nesamaniiju :-O ), itkaa nedaudz paliidz, bet nu jaareekinaas, ka shim manam agregaatam hromatisms tieshaam spiezh riktiigi...;) 120 / 1000 jams buus stipri mazaaks, bet uz jupitera, meeness, nerunaajot par veneeru, taapat buus labi redzams ;)
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron