Dazhi jautaajumi

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Dazhi jautaajumi

Postby Nevazno » 26 Jul 2009, 11:09

sveiki, man te dazhi jautaajumi par jauno teleskopu!
gribeetos lai kaads te iisumaa cilveeku valoda pastaasta kaa teleskopu iestatiit uz kaadu objektu. nu taa pa punktiem un vienkaarshaa valodaa jo pamaaciibaa es vispaar neko nesapratu kas par kautkaadaam tur rekstascensijas asiim! monteejums eq2.....
vel, pamaniiju, ka griezhot rekstascensijas asi viss griezhas, bet kopaa ar to plaaksniiti kur uzrakstiitas taas stundas, taatad adata staav visu laiku uz 0, vai taa ir jaabuut? ceru saprotat par ko es te runaaju. :)
veel stulbs jautaajums: vai var mainiit palielinaajumu teleskopam? un kaa?

P.S.
uzreiz paldies par atbildeem un sorry ka nav garumziimju! :D
Nevazno
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 26 Jul 2009, 10:51

Postby Indzha » 26 Jul 2009, 15:59

Jābrauc uz Astrotusiem 100% apgūt pieredzi un zināšanas
Tavā gadījumā vispirms ir jānoregulē tēmēklis tā lai tēmēklī un teleskopā būtu redzams viens un tas pats zemes objekts (telefona staba gals, egles galotne utt.)
Es pat nezinu vai tavā gadījumā tur tām asīm ir liela jēga ... tavā gadījumā ir tēmēkli noregulēt un iemācīties griezt līdz teleskopu zemes rotācijai - uz kādu palielāku objektu - Mēnesi, Jupiteru utt.

Kad tas būs apgūts tad jau pārējais ir grūtības līmeņu paaugstināšana orientēties zvaigznēs utt. ...

Palielinājumus, protams, ka var mainīt teleskopiem - tikai ne jau līdz bezgalībai - un to izdarīt var iepērkot jaunus okulārus :D Barlovus utt...
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Postby Nevazno » 26 Jul 2009, 21:19

Indzha wrote:Jābrauc uz Astrotusiem 100% apgūt pieredzi un zināšanas
Tavā gadījumā vispirms ir jānoregulē tēmēklis tā lai tēmēklī un teleskopā būtu redzams viens un tas pats zemes objekts (telefona staba gals, egles galotne utt.)
Es pat nezinu vai tavā gadījumā tur tām asīm ir liela jēga ... tavā gadījumā ir tēmēkli noregulēt un iemācīties griezt līdz teleskopu zemes rotācijai - uz kādu palielāku objektu - Mēnesi, Jupiteru utt.

Kad tas būs apgūts tad jau pārējais ir grūtības līmeņu paaugstināšana orientēties zvaigznēs utt. ...

Palielinājumus, protams, ka var mainīt teleskopiem - tikai ne jau līdz bezgalībai - un to izdarīt var iepērkot jaunus okulārus :D Barlovus utt...


vakar vakaraa jau paspeeju atrast jupiteru, kaut arii bija maakonjains, vareeja atshkirt liinijas. nu es taa saprotu ka no saakuma jaanoteemee uz polaarzvaigzni un tad jaauzgriezh ar roku liidz vajadziigajaam koordinaataam a tad mekleetaaja jaameklee tas objekts, nu tas jau saprotams! :arrow: Tikai neliek man mieru taa plaaksne kura griezhas kopaa ar adatu!
Nevazno
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 26 Jul 2009, 10:51

Postby ansis.rezgalis » 26 Jul 2009, 22:18

Man kā iesācējam viegli kāds izskaidroja šitā te:
Tavu montējumu var grozīt 4 vietās- apakšējās 2 groza montējumu, bet augšējās 2 groza teleskopu.
Apakšējās 2 rotē montējumu ap savu asi un uz augšu/leju. Grozot tikai šos te divus, jāiestata teleskops uz polārzvaigzni, lai ar augšējiem diviem grozāmajiem (kuriem tie garajie puļķīši), var grozīt savu teleskopu atbilstoši zemes rotācijai.
Pieticīgais iesācēja ekipējums:
Seben 6'' BigBoss reflektors uz EQ3-2 ar 1 ass motoru
Canon EOS 350D
Plôssl 6mm un 25mm
ansis.rezgalis
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 22
Joined: 05 Jun 2009, 14:37
Location: Cēsis / Rīga

Postby Andris R » 26 Jul 2009, 22:45

Nebūs daudz novērotāju, kas uzstādīšanu uz objektu (manuāli) veic pēc koordinātām, iesācējam tā var izrādīties īsta ķīniešu ābece ( kaut gan senāk, teorijas pamati bija iekļauti vidusskolas astronomijas programmā), bet vērotājam ar pieredzi, parasti, lieka ķēpa (tikai nestandarta gadījumos).
Uz Polārzvaigni , protams, jābūt vērstai (aptuveni) montējuma polārajai asij, tad pa deklināciju Polārzv. var būt orientieris ( debess pols 90 un debess ekvators 0 grādi). Tātad nosacīti var runāt par leņķisko attālumu no Polārzv. Ar rektascensiju, padarīšana ir krietni sarežģitāka ( 0 punkta iestatīšana ne katram pieredzējušam pa ''zobam'', ir tāda padarīšna kā zvaigņu laiks, novērošanas vietas ģegr. garums, precīzai laiks utt.), tamdēļ jau domāti GO TO sist. un taml. ..., iesākumā nav vērts jaukt galvu, un rektasc. skalu izmantot, ja nu vienīgi, kā relatīvo attālumu skalu no objekta līdz objektam ( tikai jādarbojas '''mērkaķa'' ātrumā, jo Zeme griežas :) ! )
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Postby Nevazno » 27 Jul 2009, 09:15

Ou.....

Nuss skaidris - paldies.
Nevazno
Vakuums
 
Posts: 8
Joined: 26 Jul 2009, 10:51


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron