okulaari

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Re: okulaari

Postby Andris R » 12 Mar 2011, 22:01

Mm-jā, bija tāda, nu jau izmirstoša (?) ‘’suga’’ – ‘’amatiera teleskopbūvētāji’’... :D
Vispār zirnerkļu pavedieni nav vienīgais dabas materiāls, kas savulaik nācā talkā astronomiem... Pirms dzidrinātās optikas ēras , par pretatstarojošo ( interferējošo) virsējo slāni, lieti noderēja novērotāja deguns... precīzāk, taukvielas (droši ne bez sviedriem... ;) ) uz tā un deguna pamatnes, ar ko ‘’ievaskoja ‘’ lēcu (objektīva) virspusi, vismaz senākā literatūrā tā minēts (t.sk., kā nejaušs atklājums). Par to interferējošo efektu, grūti spriest... bet sīkās mikroskrambas, tādejādi aizpildījās gan, un gaismas izkliede, ‘’padilušiem’’ objektīviem, varēja samazināties pilnīgi noteikti, ne velti šo ‘’triku’’ pielietoja pirmajiem Saules koronogrāfiem...
Tātad, ja kādām ir sabeigta optika... uz priekšu! :D
Andris R
Pulsārs
Pulsārs
 
Posts: 736
Joined: 16 Feb 2009, 13:29
Location: Zilupes nov.

Re: okulaari

Postby peleks » 08 Apr 2011, 11:51

hehe nupatās man viens cilvēks ieteica kā apčakarēt muitu un LV vzjatleru..
vajag sarunāt lai veicī uzdrukā uz paciņas "warranty replacement" ;)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: okulaari

Postby drago » 09 Apr 2011, 10:52

tas cilveeks kautkaadaa veidaa ar muitu ir saistiits, un paarzin, kaa un kad shie straadaa?
lieta taada, ka warranty gadiijumaa parasti tu suuti bojaato exemplaaru atpakalj paardeveejam, un jams tev -jauno "replacement" exemplaaru.
taa kaa jaasuuta uz/no usa, tad atpakaljsuutiijums tiek attieciigi noformeets, un noteikti ir redzams muitas iestaadee, vai tu esi kautko jamiem suutiijis, vai nee. taapat, neatkariigi no "redzamiibas", sanjemot "wr" exemplaaru, pirms izdoshanas no tevis var pieprasiit papirusus par to, ka esi jau sanjeemis taadu, un nosuutiijis atpakalj.
taa ka, manaa skatiijumaa, taa driizaak ir iespeeja ieberzties...
btw, ES akcija pagarinaata liidz apriilja beigaam. cena sheit 100dollaariskajam okulaaram sanaak 90 ls.
jebkuraa gadiijumaa, saliidzinot ar nagleru un so cenu - reaali pa leeto...
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: okulaari

Postby peleks » 09 Apr 2011, 23:14

nuu man drugāns vnk pateica, ka šim nekas nav bijis jāmaksā, palūdzis lai uzraksta warranty replacement.. pie kam zinot kādi mudaki strādā valsts iestādēs mani nemaz neizbrīna, ka šis tika sveikā cauri
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Previous

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron