okulaari

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Re: okulaari

Postby drago » 04 Feb 2011, 20:52

peleks wrote:nu nez, arī divniekā orionu riktīgi labi varēja redzēt jo ja noņem pirmo stiklu daļu nost ir 22,5mm ar pirmo 5mm attiecīgi 5/8 stikli kopā, bet nu lai arī kā būtu, okulārs dikti labs, un 2in1 attaisno sevi :)


lai shaadus secinaajumus vareetu izdariit jaabuut iespeejai saliidzinaat. esi saliidzinaajis ar normaalu 2" ?
citaadi jau var visiem apkaart staastiit, ka zigulis ir kruts, eerts, dinamisks, un "attaisno sevi". tikai ieseezoties fordaa vai opelii peeksnji izraadaas, ka nekaa laba tai zigulii tomeer nav - vienkaarshi nebija ar ko saliidzinaat.... + gribaas kautkaa sev attaisnot 100 ls teerinju - nu, taa jau ir sadziives psihologija...:D
66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: okulaari

Postby peleks » 04 Feb 2011, 21:13

drago wrote:
peleks wrote:nu nez, arī divniekā orionu riktīgi labi varēja redzēt jo ja noņem pirmo stiklu daļu nost ir 22,5mm ar pirmo 5mm attiecīgi 5/8 stikli kopā, bet nu lai arī kā būtu, okulārs dikti labs, un 2in1 attaisno sevi :)


lai shaadus secinaajumus vareetu izdariit jaabuut iespeejai saliidzinaat. esi saliidzinaajis ar normaalu 2" ?
citaadi jau var visiem apkaart staastiit, ka zigulis ir kruts, eerts, dinamisks, un "attaisno sevi". tikai ieseezoties fordaa vai opelii peeksnji izraadaas, ka nekaa laba tai zigulii tomeer nav - vienkaarshi nebija ar ko saliidzinaat.... + gribaas kautkaa sev attaisnot 100 ls teerinju - nu, taa jau ir sadziives psihologija...:D

moš taisnība tev ir, tik ja ņem vērā to kas man bij, tad nu zinu ka esmu ieguvis ko daudzreiz labāku :) katrāziņā nebūt nenožēloju ka viņu nopirku :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: okulaari

Postby drago » 11 Feb 2011, 15:11

66mm refractor
synta az3 mount
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Re: okulaari

Postby peleks » 11 Feb 2011, 18:59

nu nez, man 5mm ieķerts, tur pa viņu nekas nav teikts, es ar pirmstam palasiju komentus forumos diezgan padaudzos, un tur bij teikts, ka vislabākais no tās serijas ir tieši 13mm, pārējiem uz 1,25 montējuma bij kkāds gļuks, bet nu to iesācēji pat nepamana, tā kā domāju ka bij ok, pie kam noņemot viņam to primāro komplektu, lielo es izmantoju kā meklētāju, vajag kkā kkur saskrieties un vnk iedot tev patestēt, tad beigās arī sapratīšu kas viņam tur ne tā :) vajag visp parīkot kkādus saietus, lai varētu katrs paņemt kkādu teleskopu, vai aksesuārus - lēcas/barlow lēcas/ un kopīgi salīdzināt, varētu riktīgi labi visādu interesantu fīču uzzināt, dzīvē redzēt, nevis tikai atsauksmes lasīt, būtu baigi noderīgi :)
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: okulaari

Postby kevins » 15 Feb 2011, 12:24

Nu nezinu gan, peleekais :)
man piem ir 8mm Baader Hyperions , un pie trubas palielinaajums ir 150X. Orionu visu nevar iedabuut tajaa 2'' okulaaraa. Sanaak diezgan pabraukaat, lai saskatiitu visu orionu + veel skrienosho cilveeku ( jaapaarbiida vismaz 2 okulaaru platumi ... )
par konkreeto Baader runaajot --- taa kopumaa baigaa sajuusmaa gan neesu. Tie 8 stiklinji tomeer bildi dara tumshaaku, it iipashi ja skataas kaadas zvaigznju kopas vai kaadus tumshaakus objektus . Prieksh meeness, jupitera, saturna gan ir diezgan ok. Ar tiem paarskruuveejamiem gredzeniem protams veel labaak -- planeetu veeroshanai ok ...
veel kas man piem pie shii nepatiik ir tas melnais gumijas acu gredzens --- nu --- paaraak plaans/ viegls/ ne-eerts. dazhkaart meegjinu iztikt bez taa. Meade 4000 okulaariem shis ir ar kaartu labaak atstraadaats ...
par to lielo --- vienaa vaacu saitaa bija rakstiits, ka 2'' versijaa tiek ieguuts ne paaraak skaidrs atteels, un diezvai to ir veerts maz izmantot un apskatiit ... pluss ir tikai tas, ka var starpaa ielikt tos pagarinaajuma adapterus/ gredzenus ... Tikai ar tiem arii vajag uzmaniigi. Itkaa plastmasa, bet tai pashaa laikaa, man piem bij situaacija, aaraa -25, telpaa piegriezhu to gredzenu, eju aaraa, a peec tam kad vajadzeeja atskruuveet gredzenu nost un no 5,5mm dabuut apakalj 8mm, tad pagaaja kaada pusstunda -- tb- jaaskruuvee tie uzmaniigi, un ne paaraak jaapievielk...
Dobsons 8''/1200 Meade 2'' QX70 30mm, Meade 5000 16mm, Baader Hyp 8mm
kevins
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 23
Joined: 25 Jun 2009, 22:17

Re: okulaari

Postby peleks » 15 Feb 2011, 12:52

kevins wrote:Nu nezinu gan, peleekais :)
man piem ir 8mm Baader Hyperions , un pie trubas palielinaajums ir 150X. Orionu visu nevar iedabuut tajaa 2'' okulaaraa. Sanaak diezgan pabraukaat, lai saskatiitu visu orionu + veel skrienosho cilveeku ( jaapaarbiida vismaz 2 okulaaru platumi ... )
par konkreeto Baader runaajot --- taa kopumaa baigaa sajuusmaa gan neesu. Tie 8 stiklinji tomeer bildi dara tumshaaku, it iipashi ja skataas kaadas zvaigznju kopas vai kaadus tumshaakus objektus . Prieksh meeness, jupitera, saturna gan ir diezgan ok. Ar tiem paarskruuveejamiem gredzeniem protams veel labaak -- planeetu veeroshanai ok ...
veel kas man piem pie shii nepatiik ir tas melnais gumijas acu gredzens --- nu --- paaraak plaans/ viegls/ ne-eerts. dazhkaart meegjinu iztikt bez taa. Meade 4000 okulaariem shis ir ar kaartu labaak atstraadaats ...
par to lielo --- vienaa vaacu saitaa bija rakstiits, ka 2'' versijaa tiek ieguuts ne paaraak skaidrs atteels, un diezvai to ir veerts maz izmantot un apskatiit ... pluss ir tikai tas, ka var starpaa ielikt tos pagarinaajuma adapterus/ gredzenus ... Tikai ar tiem arii vajag uzmaniigi. Itkaa plastmasa, bet tai pashaa laikaa, man piem bij situaacija, aaraa -25, telpaa piegriezhu to gredzenu, eju aaraa, a peec tam kad vajadzeeja atskruuveet gredzenu nost un no 5,5mm dabuut apakalj 8mm, tad pagaaja kaada pusstunda -- tb- jaaskruuvee tie uzmaniigi, un ne paaraak jaapievielk...


nez, oriona miglāju ja skatās caur 2nieku visu var redzēt, vakar vel skatijos, proms bij riktīgi blāvs, jo mēness bij ieslēdzies uz pilnu klapi .. par gumijām - piekrītu, man bik tracina, ka ņemot nost vāciņu paķerās līdzi arī gumija, un tad lielā mīnusā, tumsā uzmaukt viņu atpakaļ ir diezgan bēdīgi..
īstenībā būtu oks sagaidīt bezmēness naktis, kkad pēc pāris nedēļām varētu būt, un saskrieties kautkur, patestēt okulārus :) tā ir lielāka skaidrība, jo nu forumos lasīt kā jau minēju ir viens, redzēt - pavisam kas cits :)
starpcitu, kā ir ar tiem OIII filtriem?? jēga ir viņus pirkt, ja miglājs interesē? :) un vai viņi parādīsies krāsaināki, vai tāpatās uz gandrīz melnbaltu bildi jāskatās? :roll:
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: okulaari

Postby kevins » 15 Feb 2011, 13:15

240X palielinaajumaa Orions ir par lielu , iet aarpus okulaara. tev laikam ir extra mazs trubas diametrs, redzi veel mazaak nekaa es, un tad uz 240x skatoties pashaa centraa, liekas, ka viss miglaajs ...
par o3- nezinu gan jau ka liidziigi, man ir UHC. Jaa, pie tieshaam tumshaam debesiim , uz orionu skatoties, paveeraas tieshaam labaakas detaljas, , man pat kautkur bija viens saliidzinoshais tests pieglabaats par tiem filtriem/ to redzamiibu. Bet nu jebkuraa gadiijumaa, kraasas tur mazaakos diametros par 12'' shkjiet nebuus, varbuut uz lielajaam trubaam ko redz ...
240x ir krietni par lielu prieksh Oriona. Orionu manupraat var skatiit ~60-100x , uz liela spogulja ( virs 10'' ) pat 40x . Kaautkaadus atsevishkjus nogabalus var peetiit ieksh 240x, bet tad arii nav skaidrs, kuraa briidii tu kur esi ...
Image
Shitaadam buutu jaaizskataas orionam caur ~ 100x. Re, tur pat nevar redzeet ne augshu, ne apakshu, skrienosho cilveeku kas augshpusee, vispaar vairs nemaz neredz ....
Last edited by kevins on 15 Feb 2011, 14:26, edited 2 times in total.
Dobsons 8''/1200 Meade 2'' QX70 30mm, Meade 5000 16mm, Baader Hyp 8mm
kevins
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 23
Joined: 25 Jun 2009, 22:17

Re: okulaari

Postby Redaktors » 15 Feb 2011, 14:03

Orionam OIII noder. Ļoti labi izceļ miglāja struktūru.
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: okulaari

Postby peleks » 15 Feb 2011, 15:06

kevins wrote:240X palielinaajumaa Orions ir par lielu , iet aarpus okulaara. tev laikam ir extra mazs trubas diametrs, redzi veel mazaak nekaa es, un tad uz 240x skatoties pashaa centraa, liekas, ka viss miglaajs ...
par o3- nezinu gan jau ka liidziigi, man ir UHC. Jaa, pie tieshaam tumshaam debesiim , uz orionu skatoties, paveeraas tieshaam labaakas detaljas, , man pat kautkur bija viens saliidzinoshais tests pieglabaats par tiem filtriem/ to redzamiibu. Bet nu jebkuraa gadiijumaa, kraasas tur mazaakos diametros par 12'' shkjiet nebuus, varbuut uz lielajaam trubaam ko redz ...
240x ir krietni par lielu prieksh Oriona. Orionu manupraat var skatiit ~60-100x , uz liela spogulja ( virs 10'' ) pat 40x . Kaautkaadus atsevishkjus nogabalus var peetiit ieksh 240x, bet tad arii nav skaidrs, kuraa briidii tu kur esi ...
Image
Shitaadam buutu jaaizskataas orionam caur ~ 100x. Re, tur pat nevar redzeet ne augshu, ne apakshu, skrienosho cilveeku kas augshpusee, vispaar vairs nemaz neredz ....

super :) ta vnk neesmu ticis pie gana tumšām debesīm :) man pašam ir dobsons 8 collu
sanāk tas pats, kas tev apakšā pierakstīts :) paldies pa bildi, tā viņš arī ir, tik laikam man likās, ka viss redzams, jo bij ļoti blāvs par cik atrodas netālu no mēness.. :roll:
drīskt kkur iesviest aci pa tiem filtriem, lai redz atšķirību? :) vnk gribas vel piepirkt kautko teleskopam, tik nez ko .. ar to blader kā te daži labi izsakās - esmu iegrābies, lai gan forumos atsauces bij labas par viņu.. :cry: bet nu skatīties caur viņu ir daudz labāk nekā caur līdzi dotajiem plosliem
TS 250/1250, TSOAG16mm,HEQ5, Nikon D7500, ZWO Asic120mm, Atik 490exm
User avatar
peleks
Melnais caurums
Melnais caurums
 
Posts: 992
Joined: 03 Jan 2010, 13:06

Re: okulaari

Postby kevins » 15 Feb 2011, 15:51

Nu 5mm ir stingri par daudz, ja ir 200/1200 dobsons.
5mm var skatiities piem Meenesi ( kraaterus ) , Jupiteru, Saturnu ... Pasham izmeeram jau nav ne vainas, vnk tavaa gadiijumaa manupraat palielinaajums ir neadekvaati liels ...
Es parasti visu atradu ar 30mm 2'', tad lieku peec vajadziibas vai nu 16mm, vai 8mm. ar 8mm var labi skatiities M13 Herkulesaa piem ( visa kopa ietilpst tajaa , zvaigzniites ar mazaaku magnituudi pat paliek aarpusee, bet taas tapat neredz :D ) . Ar 5mm vareetu buut pagruuti --- objekts aatri "lidos prom". 8mm var skatiities Krabja miglaaju piem, M27, Planetaaro Liras zvaigznaajaa... Lai gan ar Liras zvaigznaaja miglaaju arii interesanti--- es to nevareeju atrast ne ar Meade 2'' 30mm , ne ar 8mm Baader. Identificeeju to pat ne iipashi tumshaass debesiis ar Meade 5000 16mm okulaaru. Luuk-- taa gan ir manta --- uzreiz ir sajuuta, ka ir bik labaakas kvalitates optika. Tagad lielu dalju skatos tikai tajaa 16mm ...
PS- es arii sesdienas naktii netaalu no meeness skatiijos ...uz 16mm spilgtaakaas M42 daljas bija pa 2/3 okulaara , paareejaas protams ka vnk neredzeeja ....
Reku es piem focheeju caur okulaaram bez zoomiem ar parastu ziepju fochiku meenesi-- arii 12.feb ---- cauri 16mm/ 70deg , tas ir ~75x
Image
Nu, taads vinjsh uz 16mm izskataas, malas liidz ar okulaara skata lenjkja malu
Dobsons 8''/1200 Meade 2'' QX70 30mm, Meade 5000 16mm, Baader Hyp 8mm
kevins
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 23
Joined: 25 Jun 2009, 22:17

PreviousNext

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 37 guests