Page 1 of 1

Garās ekspozīcijas

PostPosted: 06 Apr 2009, 19:40
by Psycho
Esmu noobs :D
Jau 2 dienas rakņājos pa internetu, bet tā arī neatradu vai arī nesapratu kā ir iespējams taisīt garās ekspozīcijas?
Apskatijos daudzas digitālās un spoguļkameras, bet gandrīz visiem rakstīts ka maksimālais ekspozīcijas garums ir 30 sec.
Dažadas astro bildes ir iegūtas ar 8 stundu ekspozīcijas laiku un pat vairāk.
Bet kā var ti ilgi turēt diafragmu atvērtā stāvoklī. ?
Vai ir kāda funkcija fotokamerai? Un vai tik garas ekspozīcijas var iegūt ar parastām digitālajām kamerām?
Man ir parastā digitālā Canon IXUS 65, varētu jau pasmieties :lol: par tādu kameru, bet vissgarākā ekspozīcija kuru vaarēju iegūt ir 1 sec. :(

PostPosted: 06 Apr 2009, 21:16
by Digly
baigi shvaki esi mekleejis :) Garaas ekspoziicijas var veikt ar spoguljkameraam kuraam ir funkcija BULB tas noziimee, ka spogulis ir pacelts tik ilgi un uznjem bildi tik ilgi cik ilgi tu turi nospiestu sleedza pogu, lai taisiitu paaris stundu ilgas expoziicijas tev vaidzees trosiiti ko nospiezh un atstaaj lai staav.. :D

PostPosted: 07 Apr 2009, 00:07
by Kamelija
Google => astrophotography stacking

Pamēģini, noderēs.

PostPosted: 08 Apr 2009, 05:57
by Andris R
Katrai ierīcei ir savas iespējas un pielietojuma robežas. Arī Cannon IXUS 65 nav ne vainas, tikai par garām ekspozīcijām jāaizmirst. Ir gadījies internetā uziet mēģinājumus pielāgot līdzīgus fotoaparātus garām ekspozīcijām, tikai rezultāti ... parasti izpaliek.Neatmaksājas. 1 sec ekspozīcija nav daudz , tas tiesa, kadrā būs labi ja 3 - 4 spožakās zvaigznes ( pie jutības ISO 800 ), bet sastakojot lielāku kadru skaitu varētu izvilkt 6 -7 zv. lielumu (aptuveni, kā ar neapbruņotu aci raugoties debesīs). Pašam ir gadījies darboties ar 3 sec ekspozīciju kadriem, savietojot 20 līdz 60 kadrus, un digit. apstrādājot iegūt 8 - 9 zv. l. ( Tādā veidā gan nevar iegūt gluži ''aritmētisku'' ekspoz. summu).

PostPosted: 08 Apr 2009, 14:57
by hmmzis
Pie reizes arii jaapiebilst, ka pie garaam ekspoziicijaam ir nepiecieshams sekot liidzi Zemes rotaacijai, lai no zvaigzneem sviitras vien nesanaak. Pie tam sekoshanai jaabuut arii ar atteela rotaacijas kompenseeshanu - sekoshanas asij ir jaabuut paraleelai ar Zemes rotaacijas asi. Sekoshanai laikam viseertaakie ekvatoriaalie monteejumi, bet var arii lietot dazhaadas platformas, kas speciaali paredzeetas shim noluukam.