Palīdziet lūdzu!

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Palīdziet lūdzu!

Postby marcipans » 21 Mar 2009, 23:57

Labdien. Nu man ir teleskops nopirkts, bet tākā laika apstākļi bija diezgan slikti , visu ko es redzēju pa 3 reizēm bija mēness(pie reizes ari pafo4ēju)
Bet šovakar bija skaidras debesis tapēc domāju pameklēšu oriona miglāju.
Viņu pašu atradu ,bet man ir jautājums ,kas ir jānopērk vēl vai jādara lai redzētu viņu kaut cik līdzīgu attēlam ,kas ir sludinājumā?( Tas ka acis jātrennē zinu)
Šis teleskops.
Būšu pateicīgs par atbildēm :wink:
marcipans
Vakuums
 
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2008, 00:22

Postby Agnis » 22 Mar 2009, 01:26

Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

Postby did33 » 22 Mar 2009, 11:51

Sveiki, skatos, Tev ir tāds pats aparāts kā man. Es jau te izpaudos. Kā bildītēs Tu neredzēsi, foto ir cita lieta, vislabāk skatīties uzreiz Habla bildes :twisted: .
Oriona miglājs ir diezgan mazs, vajag lielāku palielinājumu, līdz ar to atkal sanāk tumšāks un nav tik iespaidīgi, jāatdzīst, es arī biju nedaudz apbēdināts :lol: . BET :!: šim teleskopam ir diezgan plats lenķis, ar 20mm okulāru labi redzamas zvaigžņu kopas, piemēram Dvīņu zvaigznājā M35 un Vēža zvaigznājā M44, kā arī ar 10mm okulāru M67, un Sietiņš, Sietiņš, tas ir jauki. Vēl ir arī Perseja dubultkopa un daudz kas cits, līdz kuram es vēl neesmu ticis. Iesaku "komplektā" nosūkt http://www.uv.es/jrtorres/triatlas.html , labas zvaigžņu kartes. Ar komplektā nākošajiem okulāriem drīz būs par maz, kautko vajadzēs piepirkt klāt. Var nomainīt diaognāli uz 90 grādu spoguleni. Neiesaku Barlov lēcu, jo bilde ir manāmi tumšāka nekā līdzīga "garuma" okulārā. Par 2" okulāriem man nav vēl īsti skaidrs, bet gribās izmēģināt, lenķi var dabūt līdz 4°.
Lielākais ir "medību" prieks, kad beidzot izdotas atrast to vai citu objektu :wink: .
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Postby marcipans » 22 Mar 2009, 15:57

is tikai nesaprotu tas 90 ir 90 gradu prizma?
Un man jau ir piepirkts klāt 4mm okulārs.Un varbūt jus zināt kādu progu ar zvaigžņu kartēm ,kuru var ielādēt mobīlājā. Jo es parasti eju ārā un dators vai kaut kas cits nav pa rokai ;).Un paldies ,ka pateici kurus objektus var vislabāk aplūkot ;)
Ā un tas ka es neredzēšu to ko hablā to es jau sen zināju :D
Un ja varat norādar linku uz kādu diognāles spoguleni.
marcipans
Vakuums
 
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2008, 00:22

Postby did33 » 22 Mar 2009, 18:06

reku softs mobilajam: http://sideralis.free.fr/ . Bet labāk izdrukā Triatlas. Diaognāle: http://www.gs-telescope.com/content.asp?id=126 vai tepat 1,25" 90° di-Prizma . Es te drusku pašļūkāju pa internetu un atradu, ka šim teleskopam "visgaišākais" būtu 7,5mm okulārs, vismaz tā sanāk no šitā: http://www.astronomy.ru/forum/index.php ... 346.0.html, ja šajā lapā paiesi vienu soli uz augšu, būs vēl diezgan daudz informācijas.
Vēl par to diaognāli, bija lielas actiņas, tāpēc iepirku 2" diaognāli kā GSO lapā. Diaognāle jau laba, tikai reāli ir divi 2" okulāri, kurus būtu jēga lietot šajā teleskopā - 15mm un 30mm, īsāku nav. Tā ka vienkārši paskaties vai tos 2" vajag, jo var jau dabūt platleņķa 1,25" okulārus.
P.S. 4mm no Celestron? :lol:
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Postby marcipans » 22 Mar 2009, 18:39

Tātad ja perku diognāli tad man ir jēga skatities tikai caur 15 un 30mm okulāriem? Man tagad ir 25 10 un 4 mm.Nu ,bet vēl takā man nav tik daudz naudas lai nopirktu diognāli, tad tas mani nesatrauc :D
Un okulars no plossl vai ka sauca :D
marcipans
Vakuums
 
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2008, 00:22

Postby did33 » 22 Mar 2009, 19:26

plossl ir okulāru tips. ražot var jebkas. diaognālē var likt kādu okulāru grib, jo tie ir standarta, mm ir fokusa attālums nevis trubiņas diametrs.
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron