paaris ? par Equinox 80 (OTA)

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Postby Sandis » 16 Oct 2008, 15:07

ok, varbūt ne lai saprastu, KAS IR KAS, bet lai rastos priekšstats, ap ko tā lieta grozās.
Dalība star party , protams ir ļoti ieteicama, bet arī sava pirmā teleskopa izpakošana un saskrūvēšana ievērojami padziļina sapratni How stuff works :)
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Postby Digly » 16 Oct 2008, 23:04

Nu man ir taa, es vispaar parasti peerku labas lietas, vai nepeerku nemaz, tapee uz Elkor nemaz neskatos, bet ja kaukaadaa nereaalaa gadiijumaa man taa lieta peekshnji vairs necopiitu, domaajiet ka to pashu pa 1,5 tuukst. nevarees notirgot?

Indzha, nu man tas tavs variants galiigi neder, jo ljoti svariigs kompaktums, tapee jau skatos uz Equinox pusi!!!

AAaaa, un kas tie pa AStro pasaacieniem???
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby Indzha » 17 Oct 2008, 09:28

Nu jāa ja kompaktums ir no liela svara tad es ieteiktu paskatīties uz katadioptriķi
Tā trubu pirkšana ir sarežģīta lieta - es ar ~ pus gadu mocījos ko njemt un ko nenjemt
katadioptriķi - es gan nezinu kāda izēle ir no Synta bet ja paskatās uz citu markām piemēram Meade tur katadioptriķi ir lielākā izvēlē piemēram Meade LXD75 ACF-8 AT w/UHTC
Bet ar katadioptriķiem neesu ņēmies un tiem tākā ir vairāk domāti planētām bet domāju ka citiem visuma objektiem arī nebūs ne vainas
īsumā jāsaka tā - pirmais skaties montējum - uz to 100% nevajag taupīt un ja ņemsies ar fotografēšan tad neskaties uz GPS montējumiem bet gan Divāšu - ir arī GPS montējumiem pārejas bet ... nezinu kā ar viņiem
Nu un pēctam jau skaties trubas - protams uzskatu ka nekas kompakts nav Ok, jo jo lielāka truba jo vairāk redzēsi bet rēķini ka montējums - tas pats Synta 5 vai 6 vai LXD-75(MEADE) nebūs nekas maziņš :D dzīvoklī stūris būs aiznjemts :D nu un trubu vot to es neko kompaktāku pa tavu izvēli vai katadioptriķi nemācēšu ieteikt ...
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Postby Digly » 17 Oct 2008, 23:50

Njaa, buus jau jaanjem tas HEQ5 , bet kas ar to GPS monteejumu ko tu teici? kas ta shitas? SynScan GPS vaita nenaak atseviski klaat jebkuram monteejumam?
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby Agnis » 18 Oct 2008, 00:03

Tur laikam bija domāts azimutālais montējums, tas tiešām der tikai vizuālai novērošanai, astrofoto vajag ekvatoriālo. Par to HEQ5, vispirms padomā, vai ar laiku negribēsi vēl lielāku trubu, varbūt uzreiz vajag EQ6.
Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

Postby Digly » 18 Oct 2008, 00:31

Diezvai man vaidzeetu HEQ6 prieksh Equinox 80, skiet ka tas no HEQ5 atskiras tikai ar kravnesiibu un cenu, un kaa jau teicu kompaktums lielaa meeraa man ir no svara!!
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby valdis » 18 Oct 2008, 00:32

GPS peli var pieslēgt jebkuram SynScan montējumam - tā pati ievada GPS datus, noderīgi, ja bieži sanāk ceļot, bet noteikti nav tā pati svarīgākā sākumā. Kā jau teica- svarīgi iegādāties labu, stabilu montējumu ar GOTO, kas dos potenciālu ne tikai pāris mēnešiem, bet daudziem gadiem. Runājot par tubusiem - katrs no viņiem piemērots saviem objektiem - ņūtoni ir labi blāviem objektiem un objektiem, kam nepieciešama liela izšķirtspēja (lielāka diametra savācējoptikas izgatavašana ir lētāka nekā refraktoriem vai kombinētā tipa teleskopiem), maksutovi ir izteiktāki planētu teleskopi (lai gan arī atsevišķi DSO tajos redzami ļoti labi), savukārt lēcu telskopiem ir labs raksturīgs labs kontrasts un nav centrālais ēnojums. Ņūtoniem gan vajag piešauties tos kolimēt.
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby Digly » 18 Oct 2008, 00:52

Jaaa, nebiju domaajis ka taa izveele var buut tik sarezgiita, bet arvien vairaak sveros uz shito pusi: Equinox80, HEQ5, Canon EOS 400D, un kaads jaudiigs domaaju 2'' okulaars
apmeeram taa.... :lol:
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby valdis » 18 Oct 2008, 01:00

Speciali pirkt EOS 400D tikai priekš astrofoto NEIESAKU. Labāk izvēlēties 350D (labāks softa atbalsts, nav traucējošā cleaning sistēmas = vieglākas modifikācijas iespējas). Tad pie mūsu kolēģiem Lietuvā ir iespējams veikt modifikāciju, lai noņēmtu IR blocking filter, tā vietā uzstādot baader planetarium astro filtru (lai sarkano spektru var fotogrāfēt), paralēli saglabājot iespēju uzņēmt arī dienas ekspozīcijas, un tad aidā - iespēja uzņemt daudz fantastiskas bildes, ar laiku var uzliktu virsū arī teiksim 60 mm. parasto refraktoru, priekš gidēšanas, lai izlīdzinātu periodisko kļūdu, tad protams rezultāts varētu būt vēl labāks. Ja ir velme tikai astrofoto kameru izmantot, tad labāk skatities uz ccd (ladinjsaites matricas) kameraam - to jutigums ir ieverojami lielaks par parastajam un var iegut krietni labaku rezultatu. Puslidz labas ccd kameras cena ir aptuveni sakot ar 1000ls- ja ir velme pa nopietnam, tad labak iekrat naudu un iegadaties ccd. Ka piemeru var minet qhyccd, kur patiesho no kjinas (bez starpniekiem) var iepirkt profesionalas ccd kameras ar SONY sensoriem.

http://www.qhyccd.com/QHY8.html
bildes - http://www.qhyccd.com/ALBUM.html

Ja gribas kaut ko foršāku - SBIG ccd kamera STL11000M - ar diviem senoriem -aizmirsti par gidēšānu, jo to veiks otrais sensors, rezultātā 11mpix liela izšķirspēja ar teicamu SONY sensoru un labu dzesēšanas sistēmu. Vienīgais mīnuss - lielā cena - 8795 USD pēc sbig.com datiem

http://www.sbig.com/
galerija: http://www.buytelescopes.com/product.as ... gallerynav
Last edited by Reist on 18 Oct 2008, 01:13, edited 3 times in total.
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby Agnis » 18 Oct 2008, 01:01

Par to EQ6 runājot, 80mm apo teleskops priekš astrofoto ir gana labs, bet viņš IR JĀGIDĒ! Tātad nāksies likt paralēli otru trubu. Var likt mazu teleskopu un gidēt ar datoru(izdevumi: dators, gidēšanas teleskops, kamera). Var likt lielāku teleskopu un gidēt manuāli, būs lētāk, turklāt lielajā trubā arī var vizuāli vērot, tā arī nonākam pie EQ6 8)
Attachments
IMG_9037.jpg
ilustrācija teiktajam
IMG_9037.jpg (209.74 KiB) Viewed 14480 times
Synta 250/1200
ED80
EQ6PRO
Canon 40D
Autogids QHY5
MTO1000A
Agnis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 196
Joined: 20 Mar 2010, 03:43

PreviousNext

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron