paaris ? par Equinox 80 (OTA)

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

paaris ? par Equinox 80 (OTA)

Postby Digly » 12 Oct 2008, 01:42

Sveiki visiem!!!
Vajadziiga juusu paliidziiba!! Peedeejaa laikaa mani baigi aizraavusi taa teleskopu buushana, jo sen taadu ir gribeejies, bet nebij ne jausmas ka to ir tik daudz un dazzaadu! Esmu sho to pastudeejis, un nonaacis liidz shim.

Skiet ka shis atbilst manaam veelmeem un iespeejaam, bet ir paaris jautaajumi kaadam zinoshaakam, vai kaadam kas ir saskaaries ar Equinox 80:

Abi jautaajumi ir saistiiti savaa starpaa, 1. kaapeec shim modelim nav Mekleetaajs? 2. vai tas jaapeerk atseviski, vai arii tas ir domaats tikai uz monteejumiem ar automaatisko GOTO mekleetaaju? 3. Raadaas ka tam nav ierastaas prizmas, vai apgriezeejleecas, tas noziimee ko?

Principaa mani interesee pats debess veeroshanas process, taadeelj, man ir svariigi tas ko es redzeeshu un cik iespaidiigi tas buus dziivee! njaa, taa GOTO sisteema skiet ljoti laba, bet man nepatiik doma par to ka monteejums ir daargaaks par pashu teleskopu, un gribaas izbaudiit pashu procesu ar teleskopa groziishanu un mekleeshanu, taadeelj uzdevu to jautaajumu par to vai shis teleskops ir liekams uz, piemeeram shii protams arii kaadu bildi vareetu uznjemt lai buutu kautkas paliekosh no visa redzeetaa, un vai taadeelj ir veerts pirkt piemeeram : http://www.neostore.lv/item/NS-00018764/ jo tagad man ir tikai Sony DSC W55 ziepju trauks!!! :lol:
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby valdis » 12 Oct 2008, 12:49

Equinox teleskopi ir paredzēti astrofotgrāfēšanai, tāpēc arī optisko novērojumu aksesuāri līdzi nenāk, bet gan katrs pats var izvēlēties iegādāties aksesuārus, kas ir labāki par standarta (di-eleketrisko diognāli, platleņķa okulārus u.c.). Gribētu piebilst, ka ekvatoriālie montējumi domāti astrofotogrāfēšanai, tāpēc nebūtu prātīgi iegādāties ekvatoriālo montējumu, lai tikai veiktu vizuālus novērojumus, jo šie montējumi dēļ atsvariem būs smagāki par azimutālajiem montējumiem, lai gan nedaudz stabilāki (kas gan galvenokārt atkarīgs no statīva). Ja galvenajā plānā ir vizuālie novērojumi un ir iespējams novērot labos apstākļos ieteiktu skatīties uz ņūtonu pusi (dobsoni vai ekvatoriālie GOTO montējumi, ja negribas pašam meklēt objektus), jo ar šiem teleskopiem būs iespējams redzēt krietni vairāk DSO objektu nekā ar krietni mazāka izmēra apohromātu, kuri, kā jau uzsvēru ir labākā izvēle tieši astrofotogrāfēšanai, jo nav jācīnas ar aberācijām (hromātiskajām un sfēriskajām), kā arī nav komas. 80 milimetru teleskops ir labs variants kā grab&go kombinējumā ar vieglu azimutālo montējumu - kā piemērus var minēt Synta AZ-3 vai William Optics Easy Touch, Vixen Porta, vai pavisam prasīgiem - Tele Vue Gibraltar 5, kura cena gan vairāk kā desmitkārt pārsniegs AZ-3 cenu.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby Digly » 12 Oct 2008, 23:56

Nu nav jau gluzhi taa ka tikaj, vizuaaliem noveerojumiem. Fotograafeeshana ar ljoti interesee, taadeelj sveeros par labu Equinox 80 teleskopam, jo neveelos peec kaada laicinja kad iemaaciishos fo4eet atkal pirkt kaadu citu. bet iisti pagaidaam neizprotu kaa taa lieta notiek. saprotu ka principaa vajadziiga spoguljkamera, nu vismaz kaada Canon EOS 400D. tad ar T gredzenu to pieskruuvee pie teleskopa, bet tad ko? kaa notiek taa ekspozeeshana? kaa fokusee un meklee? kaa ar saules fotograafeeshanu? vai var arii kaadas naksniigas dabas ainavas ar zvaigznjotaam debesiim nokjert kauko takaa shajaa bildee pielikumaa?

Bet par to vizuaalo, ko man vajadzeetu pirkt klaat lai vareetu veikt vizuaalos noveerojumus ar Eqinox???

AAAaa un vai EQ 3-2 GOTO monteejumu var reguleet arii ar rokaam un izmantot bez GOTO iesleegshanas? piemeeram lai veiktu ainavu astrofotograafeeshanu uz zemes, jo tam es saprotu ka GOTO neder..
Attachments
APhoto01.jpg
APhoto01.jpg (34.91 KiB) Viewed 16703 times
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby hmmzis » 13 Oct 2008, 15:54

Ja gribaas ainavas uz zemes, tad labaak panjemt normaalu kameras objektiivu. Ja tomeer gribaas astro foto, tad pirmkaart padomaa par labu monteejumu kuram ir sekoshana un gideeshanas iespeejas, ja nemaldos tad HEQ-5 ir mazaakais shajaa katergorijaa. Parasti kadrus meklee vizuaali ar kaadu lielo okulaaru, bet var arii noteemeet mekleetaajaa un tad veikt paaris testa kadrus lai noprecizeetu poziiciju. Manuaalai gideeshanai buus nepiecieshamas vel viens teleskops (gids) un okulaars ar apgaismotu krustinju, lai vieglaak poziiciju notiekt uz kuru teemee. Var vekt iisas ekspoziicijas (liidz 15 - 30 sek) bez gideeshanas, bet tad var naakties sastapties ar astainaam zvaigzneem un izpluudushiem miglaajiem. Vienkaarshus astro foto ar saliidzinoshi maziem objektiiviem (liidz 200mm fokuss) var veikt arii uz manuaali reguleejama statiiva, bet tur ir bik jaapastraadaa lai zinaatu kad jaapagriezh sekoshanas skruuve. Tie atteeli gan buus tikai ljoti lieliem redzes laukiem - lieliski piemeerots pasaaciens Piena Celjam. Varianti ir, tikai pasham vien jaatiek skaidriibaa ko vairaak gribaas fotografeet - Zemi, planeetas, miglaajus un citus blaavos objektus? :)
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby Digly » 13 Oct 2008, 23:55

Njaa, gribaas jau visu, bet.... a kas ar EQ3-2? vaitad neder prieksh astrofoto ar Equinox80??
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby drago » 15 Oct 2008, 18:20

Digly wrote:Njaa, gribaas jau visu, bet.... a kas ar EQ3-2? vaitad neder prieksh astrofoto ar Equinox80??


ja tu domaa goto modeli - tad vareetu dereet. vinjam itkaa bija autogida ports. bet vajag saprast, ka ieksh astrofoto galvenais ir mounts, nevis teleskops ( objektiivs) - ta ka es tavaa vietaa skatiitos uz heq5 pro / eq6 pro pusi, ja astrofoto ir obligaata prasiiba.
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Postby Digly » 15 Oct 2008, 23:14

jaa taa biju domaajis, bet jo ilgaak domaaju jo reaalaaks skiet variants par HEQ5 , tik pirkums buus veel uz kaadu meenesi jaatliek, bet taada jau man galvenaa doma lai peec laika nebuutu jaanomaina. nu zin kaa ,, Skopais maksaa divreiz,,
Digly
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 14
Joined: 06 Oct 2008, 00:15
Location: Rīga

Postby Indzha » 16 Oct 2008, 12:49

Es jau drusku nocietos ... negribējās te izlekt - bet uzskatu ka pati truba ar nebūs laba priekš fotogrāfijām ja jau montējum paņem 5 vai pat 6to tad trubu ar un paņem Synta 250/1200 (EQ6PRO) un aidā - protams te uzreiz ir otrs faktors ka bez mašīnas nepatransportēsi :D
Bet nu tur jāskatas kas svarīgāks jauda vai kompaktums ....
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Postby Sandis » 16 Oct 2008, 14:08

vēl viens variants - ja cilvēks teorētiski pieļauj domu nākotnē iegādāties aparātu pa 1500 Ls, un līdz šim viņam teleskopa nav bijis, var arī sākumam nopirkt no sērijas "mans pirmais teleskops" par 150 Ls, lai saprastu, KAS IR KAS :idea:
Nākotnē, kad nopirks to pa 1500 Ls, tad to pa 150 varēs nopārdot, lai nopirktu vienu puslīdz labu okulāru :D
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Postby Indzha » 16 Oct 2008, 14:52

Nu zin kā ir tur drīzāk vinjam jābrauc uz kaad astro tuss - un tad jaaskataas - jo ... ja taa liet baig nevelk tad pa 150Ls var diezgan iebeerzties un var gadiities ka tur neko nevar redzeet utt. un tikai delj taa ka naudinj pazheeloj

Ir jau daudzi redzeeti nopeerk ELKOR teleskop un sak ka tur nekaa nav a ka ieraug debesis caur normaaliem okulaariem un trubaam tad dziive liekaas pavisam savaadaakaa kraasaa :D

Es pats biju tas kas redzeej pirmaak caur ELKOR teleskop un ja taa liet baig nevelk tad diez vai buut pircis savu trubu :D bet kad nopirku tad saak domaat pa apgreidoshan jo tur ar vajag investiicijas ... un nemazas :D
Meade 10" 254/1016 f/4 SN LXD75.
Meade 4000 Super Plössl 26mm.
Meade 5000 Plossl 14mm, 9mm un 6.7mm UWA.
Meade 5000 3x un 5x TeleXtender Barlow Lens
Canon EOS 600D EF-S 18-135 IS Kit
User avatar
Indzha
Protozvaigzne
Protozvaigzne
 
Posts: 95
Joined: 09 Dec 2008, 17:54

Next

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron