Īsfokusa refraktori

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Īsfokusa refraktori

Postby did33 » 03 Jul 2008, 09:42

Sveiki,
vai kādam ir nācies lietot Synta 102/500 īsstobra refraktoru, kādi iespaidi, pie kādiem palielinājumiem krāsu kropļojumi sāk kaitināt.
Tad vēl: vai ir pieejams relektors 130/650 bez Supatrak montējuma?
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Re: Īsfokusa refraktori

Postby drago » 06 Jul 2008, 14:15

did33 wrote:Sveiki,
vai kādam ir nācies lietot Synta 102/500 īsstobra refraktoru, kādi iespaidi, pie kādiem palielinājumiem krāsu kropļojumi sāk kaitināt.
Tad vēl: vai ir pieejams relektors 130/650 bez Supatrak montējuma?

redzi, tas pirmais punkts tev pasham jaaskataas. kraasu uztvere, un "kaitinaashanas slieksnis" - taa ir individuaala lieta. vienu kaitina redzama HA ieksh sintas 80 ed, otrs tiiri normaali skataas meenesi ieksh 150/750 ahromaata, un neraud. kaut gan tur hromatisms ir stipri lielaaks, nekaa 100 f5 axromaataa. vieniigais ko es ieteiktu, vienojies ar paardeveeju par moneyback gadiijumaa ja tavam refraktoram izraadiisies astigmatisms vai sfeeriskaa aberaacija.
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Postby did33 » 06 Jul 2008, 22:45

PAldies. Nedaudz pašļūcot pa tīklu sapratu, ka esmu uzķēries uz mūžvecā un, principā, filozofiskā :lol: jautājuma: refraktors pret reflektoru. Pastoties izmērus un svaru, laikam šoreiz vinnētājs būs refraktors, reflektors (man gan jau viens ir 8-) ) laikam nāks pēc tam.
Didzis
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Postby drago » 07 Jul 2008, 17:06

did33 wrote:PAldies. Nedaudz pašļūcot pa tīklu sapratu, ka esmu uzķēries uz mūžvecā un, principā, filozofiskā :lol: jautājuma: refraktors pret reflektoru. Pastoties izmērus un svaru, laikam šoreiz vinnētājs būs refraktors, reflektors (man gan jau viens ir 8-) ) laikam nāks pēc tam.
Didzis

oi, es ar vienu briidi uz to mazo 70/300 njuutonu skatiijos - domaaju mosh beernam iepirkt. bet palasiijis atsauksmes, noleemu velti naudu neteereet - labaak iedoshu beernam savu sw90/910 ahromaatu, kad paaugsies un sagribees savu strumentu ;)
par njuutoniem runaajot - man imho vienmeer bijis taads, ka jamo nisha ir no 200 mm un uz augshu. liidz shai robezai refraktors peec parametru kopuma imho ir labaaks.
vieniigais, nesaprotu, kaadeelj tu uz iisfokusa ahromaatiem skaties - priex plashiem laukiem un maziem palielinaajumiem vinji protams, ir ok, bet kaa universaals instruments / planeetu luuraamais daudz labaaks buus F8 / F10 ahromaats. un cenaa skirbas praktiski nav. monteejums gan prasaas mazliet nopietnaaks, bet monteejuma nekad nav par daudz ;)
taa ka tavaa gadiijumaa es stipri ieteiktu padomaat par 1021ek3 /eq5 vai 1201eq5 skopu - buus pulka labaak. vai mazliet daargaak bet kautko apohromaatisku - 80 / 100ed, 66 / 80 equinox - tas viss ar iepriekseejo padomu par moneyback defektainas optikas gadiijumaa - cik man zinaams, sinta nekaadas specifikaacijas uz pieljaujamaam aberaacijaam nedod, un attieciigi skopu ar mezoniigu sfeerisko par garantijas gadiijumu neuzskata. ar williams optics, cik esmu dzirdeejis, ir diametraali preteeji - maina bez ierunaam. taa ka var pastiities arii uz wo apohromaatiem.
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Postby did33 » 08 Jul 2008, 10:10

Tam mazajam ir viens būtisks trūkums: fokusēšana un tikai 1 iespējamais okulārs. Citādi kautko, piemēram saprast, ka Saturnam ir gredzens, jau redzēt var. Šis bija iepirkts, lai paprovētu, cik dziļi lūpā ir tas āķis :lol:
Nu tā ilgstoši pētot un sakīdzinot vēl sāku domāt par 127/1300 katadioptriķi, bet tie šeit forumā nav diezko populāri.
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Postby drago » 08 Jul 2008, 22:49

did33 wrote:Tam mazajam ir viens būtisks trūkums: fokusēšana un tikai 1 iespējamais okulārs. Citādi kautko, piemēram saprast, ka Saturnam ir gredzens, jau redzēt var. Šis bija iepirkts, lai paprovētu, cik dziļi lūpā ir tas āķis :lol:
Nu tā ilgstoši pētot un sakīdzinot vēl sāku domāt par 127/1300 katadioptriķi, bet tie šeit forumā nav diezko populāri.


xm, vaitad tam mazajam okulaars nav iznjemams? :-O
par katadioptrikjiem - vinjiem i savi tarakaani. galvenais pluss - kompaktums, viens no galvenajiem miinusiem - ilga termostabilizaacija. taa jau 127 Maks nav slikta manta - pats vienbriid domaaju kautko taadu iepirkt, paluureet, kaa ar tiem katadioptrikjiem iisti ir. Peter Grego par 127 mm Maku labi atsaucas, vinjam pasham taads ar itkaa ir. bet nu ar makiem atkal ir taa, ka vinjiem ir diezgan shauri redzeslauki, 127mm maks, ja nemaldos ir ar 1.25" fokuseri only, gaismas zudumu lielaaki nekaa njuutoniem un refraktoriem. uz planeetaam tas viss nav diezko kritiski, bet DSO, it seviskji lieliem laukiem ( andromeda un kas tur veel) - nu taa ir, kaa ir...
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48

Postby did33 » 08 Jul 2008, 23:40

šim (mazajam bērnu Ņutonam) tur tāds parastā okulāra (laikam) mutants, ar tādu kāpusvītni, kas bīda objektīvu iekšā/ārā, ja griež ap savu asi.
Nu tur jau tā sāls tiem makiem, iedomājies, trubas garums 33cm pie 127mm diametra. jebkur var paņemt līdzi kurpju kastē :lol: nu bet tas tā, tikai viena no versijām tam ko pirkt.
Last edited by diamo on 10 Jul 2008, 10:53, edited 1 time in total.
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Postby valdis » 10 Jul 2008, 09:08

102/500 refraktoram okulāri ir maināmi :)
(neatceros, vai pat 2" izeja nebija)
nevajadzētu viņu padarīt par tik sliktu, kā nemaz nav :arrow:
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby did33 » 10 Jul 2008, 10:52

ar to 102/500 refraktoru viss ir OK, tikai jautājumi par HA bija, okulāri teorētiski nav maināmi mazajam bērnu verķītim. Vispār kautkā sāku vairāk lūkoties uz kasagreniem, Cik sapratu no lasītā, tad tur HA skaitās praktiski novērsta, bet gaismas savākšana biški sliktāka kā Ņutonam? Vai vērojot ar aci tas tik ļoti ir jūtams?
did33
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 48
Joined: 03 Jul 2008, 09:25
Location: Rīga

Postby valdis » 10 Jul 2008, 23:17

man personīgi katadioptriķa attēls ļoti patīk, kvalitātē daudz neatpaliek no APO, vienmēr ass un fokusu arī nevar izregulēt kā tas var notikt refraktoram vai reflektoram. krāsu kļūdas neesmu novērojis, vienīgi protams nebūs tik labs priekš plašiem redzes laukiem un blāviem objektiem, jo nav "ātrais" (zemāks f/ = ātrāks eksponēšanas laiks) teleskops.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Next

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests