Es + Synta 200/1200 (DOB)

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Es + Synta 200/1200 (DOB)

Postby Arkls » 20 Apr 2008, 02:35

Esmu pilnīgs nulle sakarā ar teleskopiem un debesu vērošanu,bet nenormāli gribu sākt apgūt to visu!
Ņemot vēra ko es no tā visa gribu sagaidīt un gūt,izvērtējot dažādos foruma rakstus un teleskopu iespējas,esmu izvelējies šo.
(sākumam derēs,negribas arī jūs nomocīt ar salīdzināšanas slogu :))!Zinu ka daudz jau par viņu ir runāts un vispār par to daudz jau ir runāts (starp citu hmmzis bija lieliski sarakstījis savus piedzīvojumus visumā),bet mani nomoka vēl dažas lietas...kas viņam īsti nāk komplektācija un vai ar to pietiek,lai vispār kaut ko saskatītu?Es saprotu ka vēl tur ir piepērkamas visādas lietiņas man neizprotamos vārdos,bet man sākuma vajag,lai nav tā kad atvedu mājās un tad konstatēju,ka bez tur kaut kāda atseviški piepiepērkama atribūta es varu tikai uz (nevis ar) viņu skatīties..!Mazliet neizprotu kā ar viņu var veikt zemes novērojumus...labi tikai 2 zvaigznītes,bet ir :)!Neizskatās ka viņu var sasvērt horizontālā stāvokli vai arī tas ir jāsaprot kā savādāk (varbūt kāds man var iedot kādus linkus ar līdzīgiem verķiem dažādos rakursoss)?
Jā kādam ir kas piebilstams vai kāds padoms kas jāņem vēra tieši šim modelim būšu pateicīgs uzklausīt.Uz citiem modeļiem,lai kam gan nesliekšos,jo tas tikai mani samulsinās.Nu protams ja nebūs,kas graujoši labāks vai satriecoši slikts šajā izvēlē!
Paldies,ja kāds man ko apskaidros vai ieteiks!
User avatar
Arkls
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 20 Apr 2008, 01:29
Location: J-pils un es ar to nelepojos :D

Postby valdis » 21 Apr 2008, 16:24

Komplektācija ir pilnībā pietiekama, lai iepazītu astronomiju. Vēlāk, kad pamati apgūti, var iegādāties labākus okulārus, kas noteikti vēl vairāk uzlabos novērojumu kvalitāti. Labāki okulāri netiek iekļauti standarta komplektācijā, jo tie ievērojami sadārdzinātu teleskopa cenu.

Sauszemes novērojumus var veikt, tikai rēķinies, ka skatoties horizontāli vai tuvu horizontālam stāvoklim teleskopa spogulis atradīsies kādus 50 centimetrus virs zemes un vislabāk tad ir veikt novērojumus ārpus telpām vai arī no augstākas vietas.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby hmmzis » 21 Apr 2008, 18:00

Principaa esmu arii veicis paaris experimentus arii noveerojot sauszemes objektus. Virs 200m nekas praatiigs man nav sanaacis, jo dienaa kautkaa shkjiet ka atmosfeera ir vairaak turbulenta (saules ietekmee dazhaadi objekti dazhaadi uzsilst un liidz ar to rada daudz un dazhaadus gaisa virpuljus, kas bojaa atteelu). No aptuveni 150m attaaluma bija diezgan viegli lasiit kautkaadas lauksaimnieciibas tehnikas razhoshanas plaaksnes (lielums taam ir aptuveni taads pat kaa tai plaaksnei kaa taam plaaksneem uz kuraam ir automashiinu kuzavas numurs). Jaapiebilst, ka dienas laikaa naktij domaati okulaari buus diezgan shvaki, redzeesi daudz izteiktaaku komu un lauka liekumus un veel visaadus briinumus, kurus nakts laikaa neredz, jo straadaa pavisam citas tiiklenes daljas un pati acs leeca ir kudi vairaak atveerta.
Pats teleskops ir labs, pie lielaakiem palielinaajumiem var naakties bik pieshauties ar sekoshanu (pamataa planeetaam). Saakumaa ar piederumu pirkshanu nav ko aizrauties, var nopirkt kaadu sakariigas kvalitaates barlova leecu vai kaadu lielo platlenjkja okulaaru (30 - 36mm ar shkjietamo redzes lenjkji lielaaku par 60 graadiem). Taads lielais okulaars atvieglos samekleet objektus un ljaus izbaudiit arii vairaakus objektus vienaa kadraa (Leo/Virgo grupas galaktikas, Orions (M42) un Running Man un vel sho to) ;). Barlova leeca ljaus vairaak varieet ar esoshajiem okulaariem, lai ieguutu savaadaakus palielinaajumus. Standartaa tam dobam naak liidzi 10 un 25mm okulaari. Ar 2x barlovu no 25mm sanaaks 12,5mm ekvivalents un no 10mm sanaaks 5mm ekvivalents, kur respektiivi palielinaajumi buus 48/96x (25mm) un 120/240x (10mm). Saakumaa gan pameegjini ar tiem okulaariem kas naak liidzi un tad izlem kas tevi vairaak interesee - Meenesis ar planeetaam, vai arii miglaaju, galaktiku un citu miglaino objektu mekleeshana, tad arii izlemsi kaadu aksesuaaru pirkt naakosho :).

Skaidras debesis un lai veicas ar noveerojumiem!

V.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby Arkls » 21 Apr 2008, 21:04

Uh..liels paldies!
Jāņem tik ciet :) !
User avatar
Arkls
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 20 Apr 2008, 01:29
Location: J-pils un es ar to nelepojos :D

Postby Arkls » 07 May 2008, 15:13

Gribēju vēl pajautāt...par cik domāju šonedēļ (ja sanāks laika) ņemt šo--Synta 200/1200 (DOB),tad liekas ka būtu prātīgi pie vienas reizes piepirkt klāt kādu aksesuāru (cenā ap-50 Ls)!Gribētu lai būtu lielākam palielinājumam(jo cik saprotu orģinālajā kopmlek. tas nav pārāk liels) un vairāk velku uz miglājiem un galaktikām (ja tam ir nozīme)!Tātad runa laikam būs par lēcam vai okulāriem (atkal :D )cik saprotu!Jautājums būtu uz ko jāskatās...kur(/i)as der manam dobam,vai vis(/i)as der visiem instrumentiem tikai kvalitāte un iespējas atšķiras vai tomēr ir kārtīgi jāzin kādas lēcas ir paradzētas manam konkrētam aparātam?
Būtu pateicīgs ja pieliktu kadus linkus kur var aplūkot konkrētos aksesuārus,kas derētu manam dobam un cenu!:)
Paldies!
User avatar
Arkls
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 20 Apr 2008, 01:29
Location: J-pils un es ar to nelepojos :D


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron