Gribu izvēlēties labu pirmo teleskopu

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Gribu izvēlēties labu pirmo teleskopu

Postby Baslix » 27 Feb 2008, 21:38

Pats es pagaidām ar teleskopiem esmu uz "jūs", tādēļ vēlos lūgt padomu kompetentiem cilvēkiem. Lieta tāda, ka vēlos iegādāties savu pirmo teleskopu, lai ar to varētu veikt galaktiku, planētu, zvaigžņu, miglāju, Mēness novērojumus. Protams, nevēlos lai izpaliek arī iespēja teleskopu izmantot novērojumu veikšanai uz zemes dienas laikā. Tik daudz esmu sapratis, ka dobsona tipa teleskops man gluži nederēs, jo tas ir ļoti neērts, lai veiktu novērojumus uz zemes. Tā kā teleskopa izmēri un svars man ir vienaldzīgi raksturlielumi, tad esmu ar mieru pirkt arī lielāku un smagnējāku teleskopu, ja tas ir novērojumu kvalitātes vārdā. Pagaidām esmu atlasījis šos divus modeļus: http://www.starscope.eu/en/29874.html
http://www.starscope.eu/en/29580.html + EQ3
Manas prasības pret teleskopu ir tādas:
*Iespējas aprīkot ar divu ašu motoriem
*Nākotnē būtu iespējams veikt normālu "upgreidu"
*Labas iespējas astrofotografēšanai
*Lai attēls būtu ass un precīzs

Kuru no šiem diviem teleskopiem jūs labāk ieteiktu? Varbūt varat ieteikt ko labāku par šo pašu naudu? Vēl neliels jautājums par astrofotografēšanu - vai noteikti ir jāiegādājas kameras adapteris, lai varētu uzņemt labus attēlus ar digitālo fotokameru?
Baslix
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 26 Feb 2008, 19:44

Postby valdis » 27 Feb 2008, 23:39

Refraktors dos acīm baudāmākus rezultātus (tieši kontrasta ziņā) skatoties uz Mēnesi un planētām. Ņūtons savāks nedaudz vairāk gaismas, bet jārēķina, ka 150 milimetru ņūtonam ir centrālais ēnojums, kas ir aptuveni 20% (citiem vārdiem sakot, gaismas savākšanas ziņā būs kā 125 milimetru refraktors). Reflektoram vajadzēs ik pa laikam (atkarībā no tā cik bieži tiks transportēts) kolimāciju veikt, refraktoram šāda vajadzība nebūs. Un vēl kas - ja aizsārmo lēca, refraktoram būs vieglāk to atdabūt vaļā ar fēnu, nekā kad aizsārmos ņūtona primārais spogulis. Ņūtonam tai pat laikā būs lielāka izšķirtspēja (dēļ lielāka objektīva) - pavisam reāls labums no būs piemēram skatoties lodveida zvaigžņu kopas un dubultzvaigznes, neliels labums no tā būs arī planētām (vairāk detaļas varēs saskatīt, vai vismaz nojaust).

Astrofotogrāfēšanai nav noteikti vajadzīgs adapters - sākumā var turēt arī rokā pret okulāru objektīvu un tādā veidā fotogrāfēt, lai gan labāk būs ar adapteri, bet sākumam tas nav obligāts pasākums :)
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby Baslix » 28 Feb 2008, 22:52

Skaidrs, tagad mana izvēle pagaidām ir nosliekusies uz Synta 102/1000. Par šo naudu man tas šķiet optimālākais risinājums. Bet kā iesācējam labāk būtu rīkoties ar fokusētāju - izmantot standarta vai labāk papildus vēlams būtu iegādāties autofokusētāju?
Baslix
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 26 Feb 2008, 19:44

Postby valdis » 29 Feb 2008, 02:34

autofokusētājs padara dzīvi vieglāku (tāpat kā trauku mazgājamā mašīna) :) , bet nebūt nav obligāts pasākums, toties draugiem, paziņām u.c. kas ar teleskopu varbūt skatīsies pirmo reiz patiks un galvenais, ka asumu varēs uzregulēt ļoti precīzi (var regulēt fokusēšanas ātrumu no ļoti lēna līdz ļoti ātram), kas ir ļoti svarīgi skatoties lielos palielinājumos (piemēram uz planētām). nebūs jābaidas par to, ka aukstā laikā iesals eļļa un nevarēs vairs labi nofokusēt. bet galvenais labums ir tāds, ka izmantojot autofokusētāju, vairāk netiks radītas liekas vibrācijas, kā tas būtu fokusējot ar roku, pieskaroties teleskopam, kas nozīmē, ka planētas skatoties lielos palienājumos, lietojot autofokusētāju nekas nevibrēs un varēs ļoti labi iestatīt. paši izmantojam un jāsaka, ka grūti iedomāties dzīvi bez šīs mazās mantiņas, bet varbūt tikai pieradums :)
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby Baslix » 03 Mar 2008, 21:14

Tikko iekrita viena lieta acīs: ņūtoniem ir jūtami lielāks palielinājums, salīdzinājumā ar ahromātiem līdzīgā cenu kategorijā :o . Manā gadījumā palielinājums ahromātam ir līdz 204 reizēm, bet ņūtonam līdz 300 reizēm. Tātad, atšķirība ir teju 100 reizes... :?
Vai 200x palielinājums ir jūtami vājāks par 300x palielinājumu? Principā astronomiem amatieriem pietiek ar 200x ahromāta palielinājumu vai tomēr prasās kas lielāks, teiksim 300 reižu palielinājums, ko nodrošna ņūtons?
Baslix
Vakuums
 
Posts: 3
Joined: 26 Feb 2008, 19:44

Postby drago » 03 Mar 2008, 23:16

nu redz, te vajag rakt dziljaak. saakumam kaut vai palasiit kopumaa kas ir njuutona sisteema, kas ir refraktori, kaadi shiim sheemaam truukumi, un kaadas priexrociibas...
citaadi sanaak apmeeram, vai opel zafira ir pietiekoshi zirgspeeku prieksh mamatiera vajadziibaam, jeb labaak kamazu panjemt, jo tam zirgspeeku vairaak :D
a ja pavisam iisi - relatiivi mazaas apertuuraas, liidz apm 100 -110 mm tiiras apertuuras, refraktori manupraat ir labaakais naudas ieguldiijums, jo tiem ir mazaaks termostabilizaacijas periods, praktiski nav vajadziiga kolimeeshana, vienkaarshaaka ir kopshana, ar gadiem jamo optika nedegradee. turklaat veel arii vinjiem nav centraalaa ekraneejuma, kursh cita starpaa bojaa kontrastu. no citas puses 200 + mm ( 250+ ) sektoraa par pusliidz cilveeciigaam naudaam iisti alternatiivu njuutoniem arii nav....koroch, katram instrumentam un katrai noveerojumu nozarei un prasiibaam atradiisies savs instruments. es savukaart kaa pirmo skopu ieteiktu kautko tipa 80/600 sintas ED jeb liidziigu ED / apo refraktoru apertuuru diapazonaa no 80 liidz 100 - 100 m un ar F 6 - F 7.5. lielaakam instrumentam labaak buutu ar mazaaku F, lai daudzmaz portabls sanaak...
User avatar
drago
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2007, 18:48


Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron