150/750 EQ3-2

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

150/750 EQ3-2

Postby māris2 » 17 Dec 2007, 12:49

Sveiki ! Pirmajā lietošanas dienā pirmie jautājumi:
1. kā ir iespējams korekti noregulēt meklētāju. es mēģinu uz zemes objektu - sākumā to atrodot teleskopa okulārā un tad grozot to meklētāju. neizdodas, jo regulējumi robusti pārāk. Nav nekādas norādes jeb info, tieši kā tā truba jānovieto.. bīdi kā gribi..
2. kas tās par skalām ar iedaļām polārzvaigznes tēmekļa galā. P.S. ļoti trūkst kāda lietotāja instrukcija vai kas tamlīdzīgs!!!
3. vai fotogredzens montējas pie tās Barlow lēcas?
4. Nepatīk robustā asuma regulēšana.. nu ļoti grūti ir precīzi to izdarīt, ar barlow+6mm praktiski neiespējami.. kādi ieteikumi?
5. kaut uz tīrām nakts debesīm izdevās paskatīties nedaudz, tomērt radās bažas, ka labāk patīk skatīties ar acīm :? Resp. redzēju tādas pašas mazas sīkas zvaigznītes, un diezgan mokoši mocīju labo aci, mēģinot saprast kā iespējams tur kautko saskatīt.. Ar 6mm neredzēju vispār neko, nerunājot par to +barlowu. Ja arī izdevās ar 10 jeb 25mm ko nofokusēt, skatīties īsti nebija ko.. man redze itkā ir 0. Varbūt neadaptējos tumsai pietiekoši ilgi, nezinu. Varbūt man vajag 2" skatāmo, kas šim modelim nav cik noprotu.
6. kā var redzēt pareizi apgrieztu attēlu? (tas ir aktuāli zemes novērojuma gadījumā)
7. pie go-to sistēmas montāžas vēl neesmu ķēries, arī mulsina instrukcijas trūkums LV. Nu protam jau EN, bet tomērt..
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

Šausmas

Postby Snacke » 17 Dec 2007, 17:11

Vāks, :( Pēc šāda šausmu aparaksta pārgāja jebkāda vēlme iepirkt trubu :) :twisted:
Varbūt "Ģedi" varētu kādā skaidrā vakrā veikt teleskopu iespēju paraugdemosntrējumus :)

Māri- aci toč vajag adaptēt, pēc kādām 20min bilde kļūst skaidrāka, vismaz 6x30 binoklī :)

Snacke :lol:
Snacke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2007, 20:41
Location: Rīga

Postby māris2 » 18 Dec 2007, 11:13

turpinot jautājumu kārtībā pēc otrā piegājiena darbībām ap savu aparātu:
8. Izdevās pielietot visus esošos okulārus arī ar barlowu zemes novērojumā. Tas nozīmē, ka varēšu to panākt arī uz augšu. Tomērt saskaros ar ātru atziņu par laba okulāra nozīmi. 6mm nepatīk acs izliekums vai kautkas cits tas ir.. nezinu, nākas krietni bolīties lai bilde skaidra un neredzu pats savas acs ēnu.. Sakiet, vai te nebūtu man kā iesācējam patīkams kāds okulārs ar zoom, piem. Lanthanum LV Zoom 8-24mm ? Vai ir kāda pieredze? Jeb platlenķa kāds okulārs, piem. SWA 13,4mm Series II, Fokusa attālums: 13.4mm, Redzes lauks: 82˚, acs Reljefs:16mm ?
9. ko izsaka augstākminētais acs reljefa parametrs?
10. Galvenā problēma - robustā un neprecīzā asuma regulēšana. Vai man spēs palīdzēt Crayford 10:1 ?
11. Pieliku savu Nikon d200 - pie esošās barlow lēcas. Atkal gandrīz neiespējami fokusēt, ka arī sanāk diezgan sīks tas objekts ( 1.5km attālumā apm. 2x2m ) aizņem apmēram 10% no redzamības. Kāda ir iespēja up-greidot to fotomontējumu, jeb patrizējais ir labākais iespējamais?
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

Postby māris2 » 18 Dec 2007, 12:05

12. Ko redzēšanā piedotu Binoskats? Vai šeit pārdošanā esošajam pielietojas okulāri, jeb viņš liekās taisni pie trubas jeb barlowa? Gribētu būt drošs par kvalitāti..
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

Postby valdis » 23 Dec 2007, 05:20

Ar lielu nokavēšanos (daudz bij darba šajās dienās), bet nu ātri centīšos pārskriet pāri jautājumiem, uz kuriem vēl telefoniski nepaspēju atbildēt:

kā ir iespējams korekti noregulēt meklētāju. es mēģinu uz zemes objektu - sākumā to atrodot teleskopa okulārā un tad grozot to meklētāju. neizdodas, jo regulējumi robusti pārāk. Nav nekādas norādes jeb info, tieši kā tā truba jānovieto.. bīdi kā gribi..
Vispirms ieteiktu teleskopa tubusu nocentrēt uz kādu izteiktu objektu tālumā (piemēram antenas gals). Tad attiecīgi piestiprinot meklētāju ar skrūvju palīdzību pieskrūvēt meklētāju pie turētāja un tad ar maigām kustībām censties lai krusta centrā atrastos šī antena. Manuprāt (vismaz tā ir lielajiem meklētājiem), tur jānāk vēl gumijai starpā starp meklētāju un turētāju, lai tur tās kustības reglēšanas būtu vēl smalkākas.

No instrukcijas:
Image

kas tās par skalām ar iedaļām polārzvaigznes tēmekļa galā. P.S. ļoti trūkst kāda lietotāja instrukcija vai kas tamlīdzīgs!!!
hmm, manuprāt pievienotajā instrukcijā angļu val. bija sīki jābūt rakstītam par polāzvaigznes tēmekļa skalu

te būs cits izgriezums no tās pašas instrukcijas:
Image

Nepatīk robustā asuma regulēšana.. nu ļoti grūti ir precīzi to izdarīt, ar barlow+6mm praktiski neiespējami.. kādi ieteikumi?
Tā tas ir, un daudziem astronomiem strādājot pie tik lieliem palielinājumiem (6+Barlow=3mm. tas ir 750/3=250x paliel.) ir bieži vien grūti uzlikt labu fokusu ar standarta fokusētājiem, tāpēc izmanto autofokusētāju vai duālo 10:1 fokusētāju. Pietam tas novērš arī vibrācijas.

kaut uz tīrām nakts debesīm izdevās paskatīties nedaudz, tomērt radās bažas, ka labāk patīk skatīties ar acīm Resp. redzēju tādas pašas mazas sīkas zvaigznītes, un diezgan mokoši mocīju labo aci, mēģinot saprast kā iespējams tur kautko saskatīt.. Ar 6mm neredzēju vispār neko, nerunājot par to +barlowu. Ja arī izdevās ar 10 jeb 25mm ko nofokusēt, skatīties īsti nebija ko.. man redze itkā ir 0. Varbūt neadaptējos tumsai pietiekoši ilgi, nezinu. Varbūt man vajag 2" skatāmo, kas šim modelim nav cik noprotu.
Jā, ir daudzi faktori kas ieteikmē novērošanu, pirmais iespaids parasti tāds ir. Tādi faktori kā gaismas piesārņojums, acu zīlītes vēl nav pielāgojušās, u.c. var būt par iemeslu lai objekti būtu grūti saskatāmi. Vispirms iesaku strādāt ar lielāko pieejamo okulāru, jo ar to būs iespējams skatīties plašāku apgabalu un tajā esošie objekti būs spožāki (jo tuvāk velkam klāt - jo tumšāks paliek objekts), un sākumā iesaku izvēlēties spožākus objektus - Mēnesi, planētas, pēc tam var mēģināt spožākos DSO objektus - Oriona Miglāju un citus (ja vien debess tumšums to atļauj).

kā var redzēt pareizi apgrieztu attēlu? (tas ir aktuāli zemes novērojuma gadījumā)
Priekš ņūtoniem vienīgi ir tāda lieta kā 10 milimetru apgriezēj lēca. Attēls būs pareizi apgriezts. Sauszemes novērojumiem šajā ziņā gan vairāk piemēroti tieši refraktori un katadioptriķi, jo tur der prizmas, kas protams dod labākus rezultātus.

pie go-to sistēmas montāžas vēl neesmu ķēries, arī mulsina instrukcijas trūkums LV. Nu protam jau EN, bet tomērt..
Protams, Go-To sistēmu montēt pavisam vienkārši nav, taču arī nekas sarežģīts tas nav, galvenā lieta ir piestiprināt sākumā abus motorus, pārējais ļoti viegli saliksies pats no sevis, neko nepareizi tur salikt nav iespējams par laimi. Un kā jau teicu, varam palīdzēt Go-To uzstādīt. :)

ko izsaka augstākminētais acs reljefa parametrs?
Saskaņā ar definīciju (cik atceros) acu reljefs ir attālums no kura cilvēka acs var pārraudzīt pilnu okulāra skatu (t.b. - izmantot visu faktisko okulāra redzes lauku), lai izvairītos no vinjetes effekta. Faktiski jo no tālākas distances ir iespējams pārlūkot visu okulāra attēlu, jo ērtāka, protams, būs novērošana.

Pieliku savu Nikon d200 - pie esošās barlow lēcas. Atkal gandrīz neiespējami fokusēt, ka arī sanāk diezgan sīks tas objekts ( 1.5km attālumā apm. 2x2m ) aizņem apmēram 10% no redzamības. Kāda ir iespēja up-greidot to fotomontējumu, jeb patrizējais ir labākais iespējamais?
Kā jau minēju, t-gredzenu stiprina nevis pie barlow lēcas, bet pie slr savienojuma vietas, atskrūvējot okulāru izeju (uz ārējās vītnes).

Tas tā kā būtu īsumā uz ko vēl nepaspēju atbildēt...
Ja ir kādi jautājumi vēl, droši raksti, nu varēšu atbildēt savlaicīgāk.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby māris2 » 26 Dec 2007, 16:03

Paldies Valdi par konsultāciju!
Priecīgus Ziemassvētkus!
Ju ir bijusi (pirms nedēļas vismaz) viena daudzmaz skaidra nakts ar lielu progresu novērojumu kvalitātē. Jaudīgi pētīju mēnesi. Sapratu, ka pat te lieliski noderēs sekošanas sistēma. Žēl, ka manas loboratorijas balkons ir tieši D pusē, dēļ polārzvaigznes būs jāiet ārā. Kaut visa tā ņemšanās ir ok, azartā atgādina medības. D pusē vakarā pētīju kādu šķiet planētu (Marss?) zili-oranžu, ar krustveida starojuma auru, un ļoti mirdzošu brīnumu zemāk uz dienvidiem, kas itkā var būt Sīriuss (nenobrīnīties par to dzirksteļošanu, kaut nezinu vai tas tā būs vienmēr, varbūt atmosfēra..?)
Tubusu izdevās noregulēt - visa problēma bij gumijā, kas nebija tur uzmaukta.
Tevis doto bilžu-shēmu komplektā gan nav, nav vispār nekāda papīra kas attiektos uz pašu teleskopu. Ir tikai Synscan eq5-6 instalācijas brošūra+lapa ar eq3 instrukciju.

Ja par synscan - sakaros ar 2 problēmām -
1.motor controller holder stiprinājums šķiet domāts citam statīvam - tīt klāt ar skoču?
2. kādas ir rekomendācijas strāvas padevei, ja tuvumā nav auto (12v), bet gan 220v.

+viens jautājums attiecībā uz foto pieslēgumu pie slr - ar ko te var mainīt attēla tuvumu-tālumu, līdzīgi kā ar okulāriem?
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

Postby valdis » 29 Dec 2007, 07:25

Māri,

Spriežot pēc vizuālā apraksta tas varēja būt Sīriuss (parasti tikai zvaigznēm ir krustveida starojums, jo viņas ir ievērojamāk tālāki objekti un gaismas spektrs veicot tālu ceļu lūzt ievērojami vienmērīgāk). Dzirksteļo tāpēc ka nestabila atmosfēra (karstās un aukstās gaisa masas cīnās un rodas tā saucamais turbulences, virmošanas effekts).

Savukārt Marsu tagad arī tai pat dienvidupsē (nedaudz augstāk par Sīriuss) var ļoti labi novērot, jo decembrī viņš ir vistuvāk zemei (vistuvāk un opozīcijā bija - 24. decembrī), tas notiek vidēji reizi divos gados.

Skaidrs, tātad visa vaina bij tajā, ka nebij īstās instrukcijas.

Par GoTo:
1. Jā, pults stiprinājums, ja nemaldos domāts metāla statīvam ar apaļo metāla trīstūrīti. Varētu kaut kā mēģināt savādāk pielikt.
2. Strāvas padevē viennozīmīgi, ja pieejams 220V, tad noteikti strāvas adapters, kas no 220V pārveido uz 12V, tas pieejams vairākos elektronikas veikalos.

SLR jeb primārajā fokusa metodē attālums vienmēr būs statisks (atkarībā no teleskopa fokusa attāluma [aptuveni 15x palielinājums tavam teleskopam]). Lai fotogrāfētu mazākus objektus (planētas, Mēnesi) izmanto okulāra-projekcijas metodi. Var mēģināt arī primāro fokusu + barlow lēcu starpā.

http://www.astronomyforbeginners.com/as ... -focus.php

Piemēram priekš planētām, Mēnesim, var ļoti labi izmantot arī tā saucamās ToUcam (Philips SPC900NC, vai daudzas citas).

Lai daudz tumšas un skaidras debesis!
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby māris2 » 10 Jan 2008, 11:09

Ir dažas neskaidrības ar Goto. Izdevās ļoti smuki pielikt motorus, griežas viegli utt. Nesanāca iedarbināt to sistēmu gan. Itkā savadīju datus, apmēram noliku pret polārzv.(testam telpā), izvēlējos to 1star aligment, šis pasaka ok, izdevās itkā. Tad, kad eju uz tour un lūdzu parādīt kādu objektu, šis uzraksta ka meklē un pīīī. Viss. Tā vairākas reizes nesekmīgi. Neko šis nemeklē, pie tam neesmu atradis, kur ir komanda sinhronizēt to zemes rotāciju, un ko tad viņš izmantos - vienu vai abus motorus? Gan nojaušu, ka kādam motoram esot aktīvam, ar roku tas negrozās.
māris2
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 24
Joined: 05 Dec 2007, 11:20
Location: Debesmalas

Šķiet

Postby Snacke » 10 Jan 2008, 13:19

Šķiet Valdim viss būs jāierāda kādā astroparty pasākumā :lol:
Snacke
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2007, 20:41
Location: Rīga

Postby valdis » 11 Jan 2008, 04:49

Interesanti. Vienreiz kaut kas tamlīdzīgs bija ar HEQ-5 montējumu, toreiz izslēdzām-ieslēdzām un ar otro reizi aizgāja pa nopietnam. Var arī būt, ka motori nav pilnībā savienojušies ar sākotnējiem montējuma zobratiem. Katrā ziņā domāju, ka noteikti atrisināma problēma. Varbūt vispirms ieteiktu pārbaudīt stiprinājumus, vai nav kaut kas aizmirsies starpā. Un kā ir ar barošanu, vai ir 12V ar vismaz divām ampērām?
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Next

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron